Calendar

Global event

27.11. 2020 ( Friday) & 30.11. 2020 (Monday)

Thursday, 26 November, 5:00 PM » Tomorrow, 9:00 AM



ပြန်လည်ထုတ်လွှင့်မည့်သင်ခန်းစာများ ( ၂၃- ရက်- တနင်္လာနေ့၊ နိုဝင်ဘာလ ၂၀၂၀ ခုနှစ်) မှ ( ၂၆- ရက် - ကြာသပတေးနေ့၊ နိုဝင်ဘာလ ၂၀၂၀) ထိ

စဉ်   
          
                                        
 
ထုတ်လွှင့်မည့်ဘာသာရပ်

            
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်                                             
 ၁    
ပထမနှစ် သတ္တဗေဒအထူးပြု

  26- November - 2020 (Thursday) 05:00 PM
 ၂   
ဒုတိယနှစ် စီးပွားစီမံအထူးပြု

  27 - November - 2020 (Friday) 1:53 PM
 ၃    
တတိယနှစ် အရှေ့တိုင်းပညာအထူးပြု

  28 - November- 2020 (Saturday) 2:04 AM
   
စတုတ္ထနှစ် သမိုင်းအထူးပြု

  28 - November- 2020 (Saturday) 5:51 PM
   
ပထမနှစ် သတ္တဗေဒအထူးပြု

  29- November - 2020 (Sunday) 5:17 AM
   
ဒုတိယနှစ် စီးပွားစီမံအထူးပြု

  30 - November- 2020 (Monday) 2:10 AM
 
တတိယနှစ် အရှေ့တိုင်းပညာအထူးပြု

  30 - November - 2020 (Monday) 2:21 PM
 

စတုတ္ထနှစ် သမိုင်းအထူးပြု

  1 - December - 2020 (Tuesday) 6:08 AM














Global event

1- December - 2020 (Tuersday)

Tomorrow, 9:00 AM » Wednesday, 2 December, 9:00 AM


ပထမနှစ် အရှေ့တိုင်းပညာအထူးပြု

စဉ်    
    
 
Module     No                               
                               
Chapter
       

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်
 
      
ပို့ချသူ                       

ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
   
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   9:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
   
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
 ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
 လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
 မ ၁၀၀၂

  ၁+၂
   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ   ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
မ ၁၀၀၂

   ၃+၄    အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35  PM
 14    
မ ၁၀၀၂

   ၅+၆    ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်   ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇++၈    နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း   ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   1:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း   ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   1:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂    မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ   ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   1:50 PM
 18    
မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄    တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ   ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   2:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆    တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ   ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   2:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English: Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  2:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1a    
English: Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English:  Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

3:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2a    
English:  Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
  04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4a    
English: Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
  05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:04 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
  07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
 33  
Eng 1002
 
  Unit-1
   
English :
The Force of Gravity

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51PM
 34    Eng 1002    Unit-11    
English :
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35    Eng 1002    Unit-12    
English :
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:42 PM
 36    Eng 1002     Unit-12a    
English :
Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37    Eng 1002    Unit-13    
English :
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002     Unit-13a    
English :
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   OS 1101
  1

Pāḷi Language:
Pāḷi Alphabet

  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
   10:13 PM
 40   OS 1101
  2
 
 Pāḷi Language: 
Pāḷi Alphabet

  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
  10:36PM
41

OS 1101
3

Pāḷi Language:
Pāḷi Alphabet


ဒေါက်တာညိုမီအောင်

 11:00 PM
 42   OS 1101    4  
Pāḷi Language: 
Pāḷi Alphabet

  ဒေါက်တာပပအောင်

11:25 PM
 43   OS 1101   5  
Pāḷi Language:
Pāḷi Alphabet

  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
   11:49 AM
 44  
OS 1101
 
  6+7+8
   Pāḷi Language:
Pāḷi Alphabet
  ဒေါက်တာသိင်္ဂီချို
  12:13 AM
 45  
OS 1103

   1    Pāḷi Language:
Participles
  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
  12:36 AM
 46  
 OS 1103

  2+3
   
Pāḷi Language:
Nouns Ending in Consonants, Cardinal Numerals and Adjectives & Pronouns

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   01:00 AM
 47  
OS 1103

   4+5    
Pāḷi Language:
Causative Verb and Passive Verb & Interrogative Sentence

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   01:24 AM
 48  
OS 1102
 
  1
 
 Pāḷi Literature (Prose): Jātakaṭṭhakathā: Vaṇṇupathajātaka, Serivavāṇijataka, Nandivisālajātaka

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   01:47 AM
 49  
OS 1102
 
  2  
 Pāḷi Literature (Prose):  Jātakaṭṭhakathā: Vaṇṇupathajātaka, Serivavāṇijataka, Nandivisālajātaka

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   02:08 AM
 50  
OS 1102
 
  3    
Pāḷi Literature (Prose): Jātakaṭṭhakathā: Vaṇṇupathajātaka, Serivavāṇijataka, Nandivisālajātaka

  ဒေါက်တာပပအောင်
  02:30 AM
 51  
OS 1102
 
   4  
 Pāḷi Literature (Prose): Jātakaṭṭhakathā: Vaṇṇupathajātaka, Serivavāṇijataka, Nandivisālajātaka

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   02:54 AM
 52  
OS 1104

  1
   Pāḷi Literature (Poetry):
Division of Pāḷi Canon
  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
  03:18 AM
 53   OS 1104
  2
 
 Pāḷi Literature (Poetry): 
Maṅgala Sutta

  ဒေါက်တာခင်ပပအောင်
  03:43 AM
 54  
 OS 1104

   3   Pāḷi Literature (Poetry): Dhammapada   ဒေါက်တာညိုမီအောင်
  04:06 AM
 55  
OS 1104
 
   4    Pāḷi Language:
 Lokanῑti
  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
   04:31 AM
 56  
မ ၁၀၀၄

 
  မြန်မာစကားပုံနှင့် ဆိုရိုးစကားများ-၁
မြန်မာစကားပုံများ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
  04:55 AM
 57   မ ၁၀၀၇
 
   
မြန်မာစကားပုံနှင့် ဆိုရိုးစကားများ-၂
မြန်မာစကားပုံများ

  ဒေါက်တာမြတ်သူဇာ
  05:19 AM
 58    မ ၁၀၀၇  
 
မြန်မာစကားပုံနှင့် ဆိုရိုးစကားများ-၂
မြန်မာဆိုရိုးစကားများ

  ဒေါက်တာမြတ်သူဇာ
  05:42 AM
59
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar:
 Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   06:06 AM
60

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  : 
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 06:29 AM
 61    AM 1001    2a  
Aspects of Myanmar  : 
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    06:52 AM
62
  AM 1002
   1  
 မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး
   ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း    07:20 AM













Global event

2- December -2020 ( Wednesday )

Wednesday, 2 December, 9:00 AM » Thursday, 3 December, 9:00 AM

ဒုတိယနှစ် သတ္တဗေဒအထူးပြု


စဉ်
    
Module No.              
            
Chapter     
                          

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                               
                                   
  ပို့ချသူ        
                      
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
1
   Eng  2001   Unit-1
   
English:
Trees & Erosion

  ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း
   09:00 AM
 2   Eng  2001
  Unit-3
   
English:
The History of Yangon II

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:24 AM
 3   Eng  2001
  Unit-4
   
English:
The History of Yangon III

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:49 AM
4
   Eng  2001    Unit-21    
English:
Trees & Erosion

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    10:13 AM
 5    Eng  2001    Unit-22    
English:
The History of Yangon I

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    10:37 AM
 6    Eng  2001    Unit-23    
English:
The History of Yangon II

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    11:01 AM
7
  Eng  2002 
  Unit- 31
   
English: How Soil is Formed

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  11:25 AM
8
   Eng  2002     Unit- 31    
English: How Soil is Formed

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    11:49 AM
 9   Eng  2002   Unit- 32
 
 English: The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:11 PM
 10   Eng  2002   Unit- 33
   
English: Art

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:35 PM
 11    Eng  2002     Unit- 33    
English: Art

   ဒေါ်စုစုထွေး    01:00 PM
 12    Eng  2002   Unit- 40
   
English: Irrigation

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   01:24 PM
13

Zool  2101

I

Protista and Lower Invertebrates I:
General Accounts of Kingdom Protista


ဒေါက်တာသိန်းသိန်းကြည်

01:50 PM
 14   Zool  2111
   I    
Ichthyology:
Introduction to taxonomy of fishes

  ဒေါ်သင်းသင်းဆွေ
  02:13 PM
 15   Zool  2102
  1


Mollusca :
Introduction & Class Pelecypoda

  ဒေါက်တာစမ်းစမ်းအေး
   02:37 PM
 16   Zool  2112
   1    
Herpetology :
Amphibia

  ဒေါက်တာပပဟန်
   03:01 PM
 17   Zool  2103
  1
   
Arthropoda I:
Phylum Arthropoda and Class Arachnida ( part -I )
  ဒေါက်တာနီလာဝင်း
   03:25 PM
 18    Zool  2113    1    
Ornithology :
Introduction of Birds, Characteristics of Birds and Flight or Aerial Adaptation of Birds

  ဒေါက်တာမြတ်သန္တာဆွေ
   03:49 PM
19
  Zool  2113    2  
Ornithology :
Anatomical Volant Adaptations and Economic Importance of Birdsa


ဒေါက်တာမြတ်သန္တာဆွေ

04:12 PM
20
  Zool  2113   2
 
Basic Herpetology :
Amphibia - Rana tigrina
Ornithology I:
Classification Down to Order Levels


ဒေါက်တာမြတ်သန္တာဆွေ
  04:35 PM
 21    Zool  2113    3    
Ornithology I:
Structure of a Bird

  ဒေါ်သဉ္ဇာဝင့်
   04:59 PM
 22   Zool  2104
   1,2
   
Acoelomata and Coelomata :
Kinds of Body Cavity
Acoelomata Phyla (Part -I)
  ဒေါက်တာချိုချိုဦး
  05:23 PM
23
  Zool  2114
 
 
Mammalogy I:
General Characteristics and Classifications of Class Mammalia

  ဒေါက်တာဖြိုးမမလင်း
  05:46 PM
 24    Zool 2114   2
   
Mammalogy I:
Integument, Support and Movement

  ဒေါ်သူဇာမိုး
  06:09 PM
25
   Zool 2114    3    Mammalogy I:
Food and Feeding : "Insectivorous and Carnivorous Mammals"
   ဒေါ်သူဇာမိုး    06:33 PM
26
   Zool 2114    4    Mammalogy I:
Nervous, Endocrine Systems and Biological Rhythms
   ဒေါက်တာဖြိုးမမလင်း    06:57 PM
27

Bot  2001

1


Biodiversity:
Types of Biodiversity


ဒေါက်တာမော်မော်ခင်

07:21 PM
 28    Bot  2002    2    
Biodiversity II:
Wildlife, Fisheries and Endangered Species

  ဒေါက်တာမော်မော်ခင်
   07:43 PM









Global event

3- December - 2020 ( Thursday )

Thursday, 3 December, 9:00 AM » Friday, 4 December, 9:00 AM



တတိယနှစ် စိတ်ပညာ အထူးပြု

စဉ်

       

Module      No.       

                       

 Chapter     

                         

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်     

                            

ပို့ချသူ                               

              

ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်

1



Eng 3001    

Unit 1

           

English : Money


       

 ဒေါ်စုစုလှိုင်

09:00 AM


 2    Eng 3001    Unit 2
   
English :
How Plants Store Food

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့   09:24 AM
 3    Eng 3001   Unit 3
 
 English: The Great Wall of China

   ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့    09:46 AM  
 4    Eng 3001  Unit 4
   
English: Cleaning Nuclear Waste

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   10:12 AM  
 5    Eng 3001   Unit 5
 
 English: Volcanoes

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
   10:37 AM  
6
   Eng 3002    Unit 6
   
Compulsory
English :
The Loan - I

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   11:02 PM
 
 7    Eng 3002   Unit 7
   
English:
The Loan II

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    11:28 AM
 
 8    Eng 3002   Unit 8
   
English:
The Antique Table

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    11:53 AM
 
 9    Eng 3002   Unit 9
   
English:
Welcome to Our Bank 1

   ဒေါ်အေးမိသက်    12:14 PM
 
 10    Eng 3002   Unit 10
   
English:
Welcome to Our Bank 2

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    12:36 PM
 

11


 Psy 3101


1



Social Psychology I :

Scope and Methods of Social Psychology



ဒေါ်မွန်မွန်ခိုင်

12:59 PM
 12    Psy 3101    2
   
Social Psychology I :
Culture and Personality

  ဒေါက်တာနော်စေးစေးဖော
  01:23 PM
 13    Psy 3101  3
   
Social Psychology I :
Social Motives

  ဒေါက်တာဥမ္မာခိုင်
   01:47 PM
 
 14    Psy 3101   4
   
Social Psychology I :
Social Perception

  ဒေါက်တာခင်ယမုံ
  02:12 PM
 15    Psy 3107   1    
Social Psychology II:
The Behaviour of Groups
  
  ဒေါက်တာခင်အိအိထွန်း
   02:38 PM
 
 16    Psy 3107   2    
Social Psychology II:
Leadership     
    
  ဒေါက်တာသီရိလှိုင်
   03:03 PM
 
 17    Psy 3107  3
   
Social Psychology II:
The Nature and Measurement of Attitudes 

  ဒေါက်တာနော်စေးစေးဖော
   03:27 PM
 
 18    Psy 3107   4    
Social Psychology II:
Interacting with Other      
                          
   ဒေါက်တာဥမ္မာခိုင်    03:54 PM
 

19


 Psy 3102


1



Industrial and Organizational Psychology I:

Introduction to Industrial and Organizational Psychology



ဒေါက်တာလှိုင်လှိုင်လေး

04:17 PM
 20    Psy 3102
   2    
Industrial and Organizational Psychology I:
Criteria of Job Performance

  ဒေါက်တာနော်စေးစေးဖော
  04:37 PM
 21    Psy 3102   3  
 Industrial and Organizational Psychology I:
Job Analysis

   ဒေါက်တာဥမ္မာခိုင်    05:02 PM
 
22
   Psy 3102   4    
Industrial and Organizational Psychology I:
Personnel Selection

  ဒေါက်တာခင်ယမုံ
   05:27 PM
 
 23    Psy 3108  1
   
Industrial and Organizational Psychology II:
Job Satisfaction

  ဒေါက်တာသီရိလှိုင်
   05:54 PM
 
 24    Psy 3108   2    
Industrial and Organizational Psychology II:
Employee Motivation to Work

   ဒေါက်တာနော်စေးစေးဖော    06:17 PM
 
 25    Psy 3108   3    
Industrial and Organizational Psychology II:
Organizational Culture

   ဒေါက်တာမအေး    06:44 PM
 
 26    Psy 3108   4    
Industrial and Organizational Psychology II:
Leadership in Organization

   ဒေါ်သိမ့်သီရိဇန်    07:11 PM
 
 27    Psy 3108  5
 
 Industrial and Organizational Psychology II:
Conflict Management in Organization

  ဒေါက်တာခင်ယမုံ
   07:38 PM
 

28


 Psy 3103


1



Abnormal Psychology I:
The Nature and Scope of Abnormal Psychology


ဒေါက်တာနော်စေးစေးဖော

08:06 PM
 29    Psy 3103   2    
Abnormal Psychology I:            Classification of Mental Disorders

  ဒေါက်တာလှိုင်လှိုင်လေး
   08:30 PM  
 30    Psy 3109  1
 
 Abnormal Psychology II:
Schizophrenia

  ဒေါက်တာနော်စေးစေးဖော
   08:56 PM
 
 31    Psy 3109   2    
Abnormal Psychology II:
Declusional ( Paranoid ) Disorders

  ဒေါက်တာဥမ္မာခိုင်
   09:23 PM
 
32

 Psy 3104


1


Psychological Statistics I : Introduction



ဒေါက်တာနော်စေးစေးဖော

09:48 PM
 33    Psy 3110   1    
Psychological Statistics II:
Pearson Product - Moment Correlation and Other Methods of Correlation

  ဒေါက်တာနီနီလွင်
   10:11 PM
 
 34    Psy 3110  2
   
Psychological Statistics II:
Hypothesis Testing ( one sample case for the mean )  
          
  ဒေါက်တာသိင်္ဂီထွန်း
   10:39 PM
 

35


 Psy 3105


1



Crime and Psychology I :

Who are Criminals?


ဒေါက်တာနော်စေးစေးဖော

11:06 PM
 36    Psy 3105    2    
Crime and Psychology I :
Testimony and the Courtroom

  ဒေါက်တာလှိုင်လှိုင်လေး
  11:30 PM
37
   Psy 3111   1    
Crime and Psychology II: Psychology and the Legal System

  ဒေါက်တာလှိုင်လှိုင်လေး
   11:54 PM
 
 38    Psy 3111   2    
Crime and Psychology II:
Forensic Psychology

  ဒေါက်တာဥမ္မာခိုင်
   12:21 AM
 
 39    Psy 3111  3
 
Crime and Psychology II:
Mental Disorders and Its Legacy

  ဒေါက်တာခင်ယမုံ
   12:46 AM
 













Global event

4- December - 2020 ( Friday )

Friday, 4 December, 9:00 AM » 5:00 PM

စတုတ္ထနှစ် ရူပဗေဒအထူးပြု

စဉ်  Module       No               
              

Chapter    
             
     
 သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်        
        
ပို့ချသူ   ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
  Eng- 4001   Unit-1  
English :
Question Format

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   90:00 AM
  Eng - 4001   Unit-2  
English :
Clothes and Appearance

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   09:25 AM
 ၃   Eng - 4001    Unit-3   
English :
Exceptional People

   ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း    09:49 AM

  Eng - 4001   Unit-4  
English :
Superstitious and Beliefs

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   10:13 AM

  Eng - 4001   Unit-5  
English :
Reading and Television

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   10:39 AM

  Eng - 4002   Unit-1  
English :
Changing Times

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   11:08 AM

  Eng - 4002   Unit-2  
English :
Buying and Selling

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   11:30 AM

  Eng - 4002   Unit-3  
English :
Animals

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   11:54 AM

  Phys 4102   1  
Electronics :
Introductory Concepts

  ဒေါက်တာမြတ်   12:15 PM
၁၀   Phys 4102   2  
Electronics :
Number Systems, Operations and Codes (Part 1)

  ​ဒေါက်တာမြတ်   01:02 PM
၁၁   Phys 4102   2a  
Electronics :
Numer Systems, Operations and Codes (Part 2)

  ဒေါက်တာမြတ်
ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း
  01:26 PM
၁၂   Phys 4102   3  
Electronics :
Logic Gate

  ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း   01:50 PM
၁၃   Phys 4102   4  
Electronics :
Boolean Algebra and Logic Simplification

  ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း   02:14 PM
၁၄   Phys 4102   4  
Electronics :
Karnaugh Map

  ဒေါက်တာမြတ်
ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း
  02:39 PM
၁၅   Phys 4102   5  
Electronics :
Combination Logic Analysis

  Dr.ထွဋ်အောင်ကျော်   03:04 PM
၁၆   Phys 4103   2  
Nuclear Physics :
Neutron Cross-Sections

  ဒေါ်အိရွှေစင်   03:27 PM
၁၇   Phys 4103   3  
Nuclear Physics :
Detections of Slow and Intermediate Neutrons

  ဒေါ်အိဖြူမျိုး   03:50 PM
၁၈   Phys 4105   1  
Quantum Mechanics:
The Birth of Quantum Theory

  ဒေါက်တာမာလာမြင့်   04:14 PM
 ၁၉   Phys 4105    2  Quantum Mechanics :
The Schrodinger Equation
  ဒေါက်တာမာလာမြင့်
   04:35 PM
၂၀   Phys 4107   1  
Condensed Matter Physics :
Crystal Structure

  ဒေါက်တာဉမ္မာလှိုင်
ဒေါက်တာခင်ခင်ချို
  05:00 PM
၂၁   Phys 4107   1  
Condensed Matter Physics :
Simple Crystal Structure

  ဒေါက်တာဥမ္မာလှိုင်   05:23 PM
၂၂   Phys 4107   2  
Condensed Matter Physics :
Crystal Diffraction and Reciprocal Lattice

  ဒေါက်တာဥမ္မာလှိုင်   05:48 PM
၂၃   Phys 4108   1  
Condensed Matter Physics:
Brillouin Zones and Lattice Vibrations

  ဒေါက်တာအေးအေးခိုင်   06:11 PM
၂၄   Phys 4109   1  
Theoretical Physics :
Differential Geometry for Curves (Part II)

  ဒေါက်တာလဲ့လဲ့အောင်   06:35 PM
၂၅   Phys 4109   2  
Theoretical Physics :
Differential Geometry for Surfaces

  ဒေါ်အေးမြခိုင်   06:58 PM
၂၆   Phys 4109   3  
Theoretical Physics :
Kinematics and Dynamics of Particles

  ဒေါက်တာမြတ်   07:22 PM
၂၇   Phys 4110   1  
Theoretical Physics :
Hydrodynamics

  ဒေါ်အိသဇင်ဝင်း   07:46 PM
၂၈   Phys 4110   2  
Theoretical Physics :
Equation of Continuity

  ဒေါက်တာမြတ်   08:10 PM
၂၉   Phys 4110   3  
Theoretical Physics :
Bernouilli's Theorem and Steady Motion

  ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း   08:34 PM