Calendar

Global event

7- April - 2020 ( Tuesday)

Yesterday, 9:00 AM » Today, 9:00 AM



ပထမနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

စဉ်
     
 
Module     No                               
                    
Chapter 
         

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                             
        
ပို့ချသူ                    

ထုတ်လွှတ်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂

   ၁+၂   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
မ ၁၀၀၂
 
   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14  
 မ ၁၀၀၂

   ၅++၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
  01:29 PM
 17  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   2:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   2:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   2:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1a    
English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English: 
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

3:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2a    
English: 
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4a    
English: Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  06:16 PM
30
  Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
31
  Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
   07:04 PM
32
  Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
33
 
Eng 1002
 
   Unit-1    
English :          
The Force of Gravity

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51 PM
 34    Eng 1002    Unit-11    
English :          
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35   Eng 1002
   Unit-12
   
English : Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:42 PM
36
   Eng 1002    Unit-12a    
English : Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37   Eng 1002
   Unit-13
   
English : Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002     Unit-13a  
 English : Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   Chem 1101
   I    
Fundamental Chemistry I:
The Electronic Structures of Atoms and Periodic Properties

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်
ဦးအောင်ကျော်မင်း
ဦးအောင်ပိုင်
   10:13 PM
 40   Chem 1101    III    
Fundamental Chemistry I :
The Properties of Gases and Solution (Part - I )

   ဒေါ်သူဇာဝင်း    10:35 PM
 41   Chem 1102   I
   
Fundamental Chemistry : II
Chemical Bond

   ဒေါက်တာညီညီ    10:58 PM
 42   Chem 1102    II    
Fundamental Chemistry : II
Metals and Metalloids

   ဒေါက်တာ သဇင်လွင်    11:23 PM
 43   Chem 1102    IV    
Fundamental Chemistry II:
Aliphatic Compounds II

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်
ဒေါ်နွယ်နွယ်ဝင်း
ဒေါ်ချန်းမျော်
   11:47 PM
 44    Phys 1001    II    
General Physics I :
Rotational Motion and Dynamics

   ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း    12:12 AM
 45   Phys 1001
  IV
 
General Physics I:
Work, Energy and Power

  ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း
   12:36 AM
 46    Phys 1001   V
 
General Physics I:
Fluid Mechanics I

  ဒေါက်တာနုနုလွင်
ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
   12:59 AM
 47    Phys 1001   V
 
General Physics I:
Fluid Mechanics II

  ဒေါက်တာနုနုလွင်
ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
  01:17 PM
 48    Phys 1001    VI  
 General Physics I :
Thermodynamics

   ဒေါ်အေးမြခိုင်    01:34 AM
 49   Phys  1002   I
   
General Physics II:
Light and Illumination (Part I)

  ဒေါက်တာမြတ်
   01:57 AM
 50   Phys  1002    I    
General Physics II :
Light and Illumination (Part II )

   ဒေါက်တာမြတ်    02:20 AM
 51  
Phys 1002
 
  III
  General Physics I:
Solar Collector Technology I
  ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
ဒေါက်တာဒိန်ဆန်းနွမ်
   02:45  AM
 52  
Phys 1002
 
  III
  General Physics I:
Solar Collector Technology II
  ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
ဒေါက်တာဒိန်ဆန်းနွမ်
   03:03 AM
 53   Math 1001
  I
 
Mathematics I:
Permutations, Combinations & Binomial Theorem

  ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း
  03:18 AM
54

Math 1001

II+III


Mathematics I:
Inverse Trigonometric Functions & Exponential Logarithmic, Hyperbolic Functions and their Inverse Functions


ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း

03:42 AM
55
 
Math 1001
 
  IV
   Mathematics I:
Lines in the Plane           
  ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း
  04:07 AM
 56    Math 1003    I    
Mathematics II :
Matrices and Determinants

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
   04:32 AM
57
  AM 1001
   I  
Aspects of  Myanmar:
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
  04:55 AM
58

AM 1001

II


Aspects of  Myanmar:
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

05:18 AM
 59    AM 1001    IIa    
Aspects of  Myanmar:
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    05:41 AM
60
  AM 1002
   I    
မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

  ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း
  06:08 AM











Global event

8 - April - 2020 ( Wednesday)

9:00 AM » Tomorrow, 9:00 AM



ဒုတိယနှစ် ပထဝီဝင် အထူးပြု

စဉ်
         
Module No.               
         
Chapter          
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်           
         
ပို့ချသူ          
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
1
 
Eng 2001
  Unit- I  
English :
Trees and Erosion

  ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း
  09:00 AM
 2    Eng 2001   Unit- 3
   
English:
The History of Yangon II

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:24 AM
 3    Eng 2001   Unit- 4
   
English:
The History of Yangon III

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:49 AM
 4    Eng 2001   Unit- 21
   
English :
Trees and Erosion

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    10:13 AM
 5    Eng 2001   Unit- 22
   
English:
The History of Yangon I

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    10:37 AM
 6    Eng 2001   Unit- 23
   
English:
The History of Yangon II

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    11:01 AM
7
   Eng 2002   Unit- 31
   
English:
How Soil is Formed

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   11:25 AM
 8    Eng 2002   Unit- 31    
English:
How Soil is Formed

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    11:49 AM
 9    Eng 2002   Unit- 32
 
 English:
The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:11 PM
 10    Eng 2002   Unit- 33
   
English:
Art

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:35 PM
 11    Eng 2002   Unit- 33    
English:
Art

   ဒေါ်စုစုထွေး    01:00 PM
 12    Eng 2002   Unit- 40
 
English:
Irrigation

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   01:24 PM
13

Geog 2101

1


Integrated Human Geography : Environments Images


ဒေါ်ခင်သန်းအေး

01:50 PM
14
  Geog 2101    1    
Integrated Human Geography : 
Human Geography

  ဒေါ်ခင်သန်းအေး
  02 :12 PM
15
   Geog 2101
  2
   
Geography of Developing Countries:  
Bangladesh
         
  ဒေါ်ခင်သန်းအေး
   02:34 PM
16
   Geog 2101   3
 
 Integrated Human Geography :
Time , Space and Travel

  ဒေါက်တာခင်သီရိလှိုင်
   02:57 PM
 17    Geog 2101    4    
Integrated Human Geography :
Information Flows

  ဒေါ်သိမ့်သိမ့်ဇင်
  03:21 PM
 18    Geog 2105    2    
Environmental Geography :
Ecosystem

  ဒေါ်ခင်သန်းအေး
   03:45 PM
 19    Geog 2105    3    
Environmental Geography :
Human Impact on the Earth

   ဒေါ်သိမ့်သိမ့်ဇင်    04:09 PM
20
  Geog 2102
  1
 
Geography of Developing Countries :
 Bangladesh

  ဒေါက်တာသန်းသန်းဌေး
  04:33 PM
 21    Geog 2102
  2
   
Geography of Developing Countries:   
 Bhutan
                  
  ဒေါက်တာသန်းသန်းဌေး
   04:57 PM
 22    Geog 2102    4    
Geography of Developing Countries:
IRAN

  ဒေါက်တာမင်းဉီး
   05:19 PM
23
   Geog 2106    1    
Geography of Developing Countries:
United Kingdom    
              
  ဒေါ်လှိုင်လှိုင်ထွေး
   05:42 PM
 24    Geog 2106    2    
Geography of Developing Countries:                   Germany   
          
  ဒေါ်လှိုင်လှိုင်ထွေး
   06:05 PM
 25    Geog 2106    3    
Geography of Developed Countries:                   France   
          
   ဒေါက်တာမင်းဦး    06:27 PM
26

 Geog2103
1+2


Surveying and Map Projection : Introduction & Pacing Method Survey


ဉီးသိန်းဇော်ဝင်း

06:54 PM
 27    Geog 2103
  3
   
Surveying and Map Projections : 
Surveying by Chain or Tape

  ဉီးကိုကိုနိုင်
   07:17 PM
 28    Geog 2103   4+5
   
Surveying and Map Projections :
Prismatic Compass Survey                                  Plane Table Survey

  ဒေါက်တာယုယုနိုင်
   07:41 PM
29
   Geog 2107    1+2    
Cartography & Topographic Map Reading:
Introduction & Making Maps in Ancient Times

  ဉီးကိုကိုနိုင်
   08:05 PM
 30    Geog 2107    1    
Cartography & Topographic Map Reading:
History of Maps

   ဒေါက်တာယုယုမော်    08:29 PM
 31    Geog 2107    4+5+6    
Cartography and Topographic Map Reading:
Presentation and Maintenance of Map
Writing of Alphabets and numerals
Showing Physical Features with the help of Form Lines

  ဒေါက်တာယုယုမော်
   08:56 PM
32

Geog 2104
1


Fundamentals of Remote Sensing :
Introduction to Remote Sensing


ဒေါက်တာထွန်းကို

09:20 PM
 33    Geog 2104
  2
   
Fundamentals of Remote Sensing:
Electromagnetic Energy

  ဒေါက်တာနီလာအေး
   09:44 PM
 34    Geog 2104    3    
Fundamentals of Remote Sensing:
Sensors and Platforms

  ဒေါက်တာဝင်းပပမျိုး
   10:06 PM
 35    Geog 2104    4    
Fundamentals of Remote Sensing:
Image Enhancement and Visualization

   ဒေါက်တာဝင်းပပမျိုး    10:30 PM
 36    Geog 2108    1    
Fundamentals of Geographic Information Systems:
Basic Concepts of  Geographic Information Systems

  ဒေါက်တာဝင်းပပမျိုး
   10:56 PM
 37    Geog 2108    2    
Fundamentals of Geographic Information Systems:
Basic Concepts of  Geographic Information Systems

  ဒေါက်တာဝင်းပပမျိုး
   11:20 PM
 38    Hist 2002
   2    
World History 1900 to Present  I:
Europe (1917-1939)

  ဒေါ်လှိုင်လှိုင်ညွန့်
   11:43 PM
39
   Hist 2005   1
   
World History 1900 to Present  II: 
International Relations (1919-1-30)

  ဒေါက်တာချောစုဝင်း
   12:06 AM








Global event

9 - April - 2020 ( Thursday )

Tomorrow, 9:00 AM » 5:00 PM

                                      တတိယနှစ် သင်္ချာအထူးပြု

စဉ်
         
 Module      No.            
                   

Chapter    
                      
 သင်ခန်စာခေါင်းစဉ်          
             
ပို့ချသူ                                       
         
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
1
 
Eng 3001 
  Unit 1
            

English :
Money       

  ဒေါ်စုစုလှိုင်
  9:00 AM
2
 
Eng 3001 

   Unit 2
  English :
 How Plants Store Food
  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
  9:23 AM
3
   
Eng 3001

  Unit 3
   
English:
The Great Wall of China

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   9:46 AM
4
   Eng 3001   Unit 4
   
English:
Cleaning Nuclear Waste

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   10:12 AM
 5    Eng 3001   Unit 5
   
English:
Volcanoes

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
   10:37 AM
 6    Eng 3002    Unit 6    
Compulsory English :
The Loan - I

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   11:02 AM
 7    Eng 3002    Unit 7
   
English:
The Loan II

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    11:28 AM
 8    Eng 3002    Unit 8
   
English:
The Antique Table

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    11:53 AM
 9    Eng 3002    Unit 9
   
English:
Welcome to Our Bank 1

   ဒေါ်အေးမိသက်    12:14 PM
 10    Eng 3002    Unit 10
 
 English:
Welcome to Our Bank 2

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    12:36 PM
11
 
Math 3101                        
  1
 
Analysis I :
Finite, Countable, Uncountable Sets


ဒေါက်တာဒေါ်ဝင်းကြည်
  12:59 PM
12
   
Math 3107                   
  1
   Analysis II:
Continuity
  ဒေါ်စုမြစန္ဒီ
   01:14 PM
13

Math 3102
1


Linear Algebra I :
Linear Maps and Matrices


ဒေါ်မြမြဝင်း

01:40 PM
14

Math 3102

2

Linear Algebra I :
Determinants



ဒေါ်မြမြဝင်း

02:02 PM
 15    Math 3108    1    
Linear Algebra III :
Positive Definite Products

   ဒေါ်ဇာခြည်စိမ့်စိမ့်အောင်    02:25 PM
 16    Math 3103    1    
Differential Equations :
Power Series Method (Part I )

   ဒေါ်ခင်မွန်မွန်သိမ့်    02:53 PM
17

Math 3103
  2
 
Differential Equations :
Orthogonal Sets and Strum - Louisville Problem

  ဒေါက်တာဝေဝေထွန်း
  03:16 PM
18
 
Math 3109
 
   1    Mechanics :  
Central Force Motion
  ဒေါက်တာခင်ဌေးကြည်
  03:40 PM
19
 
Math 3104

  2
   
Differential Geometry :Curvature and Torsion

  ဒေါက်တာဝေဝေထွန်း
  04:01  PM
 20    Math 3110    1+2    
Probability and Statistics:
Introduction to Probability Theory and Random Variables

  ဒေါ်နှင်းဝေဖြူ
   04:26 PM
21

Math 3110
  4
   
Probability and Statistics :
The Mean, Medium, Mode

  ဒေါ်ခင်မြဝင်း
  04:52 PM
 22    Math 3110    4    
Probability and Statistics:
The Standard Deviation

   ဒေါ်စုမြစန္ဒီ    05:10 PM
23

Math 3105   2  
Tensor Analysis :  Fundamental Operations with Tensors
 
  ဒေါက်တာသွယ်သွယ်အေး
  05:35 PM
24
 
Math 3111

  1
 
 Complex Variables II:  Introduction to Con-formal Mapping

  ဒေါက်တာခင်မောင်ဝင်း
  05:59 PM





Global event

10. 4 . 2020 ( Friday) & 19.4. 2020 (Sunday)

Tomorrow, 5:00 PM » Monday, 20 April, 9:00 AM




                    ထုတ်လွှင့်မည့်သင်ခန်းစာများ ( ၁၀ ရက်- သောကြာနေ့ ၊ဧပြီလ ၂၀၂၀ ခုနှစ်) မှ ( ၁၉ ရက် - တနင်္ဂနွေနေ့၊ဧပြီလ ၂၀၂၀) ထိ


      စဉ်  
                
                                        
 
   ထုတ်လွှင့်မည့် ဘာသာရပ်                                                                                       
                        
 ၁  

မြန်မာစာ အထူးပြု (ဒုတိယနှစ်မှ စတုတ္ထနှစ် အထိ)

 ၂  
ဓာတုဗေဒ အထူးပြု (ဒုတိယနှစ်မှ စတုတ္ထနှစ် အထိ)


 
အင်္ဂလိပ်စာ အထူးပြု (ဒုတိယနှစ်မှ စတုတ္ထနှစ် အထိ)


 
ရူပဗေဒ အထူးပြု (ဒုတိယနှစ်မှ စတုတ္ထနှစ် အထိ)

 ၅  
ပထဝီဝင် အထူးပြု (ဒုတိယနှစ်မှ စတုတ္ထနှစ် အထိ)


 
သင်္ချာ အထူးပြု (ဒုတိယနှစ်မှ စတုတ္ထနှစ် အထိ)


 
သမိုင်း အထူးပြု (ဒုတိယနှစ်မှ စတုတ္ထနှစ် အထိ)


 
သတ္တဗေဒ အထူးပြု (ဒုတိယနှစ်မှ စတုတ္ထနှစ် အထိ)