Calendar

| Friday, 29 January 2021 |
Global event

29- January -2021 ( Friday )

9:00 AM » 5:00 PM


ပဉ္စမနှစ် ဥပဒေပညာ အထူးပြု


စဉ်
         

Module No.                                      
               
Chapter        
     
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                              
       
ပို့ချသူ                              
         
ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
1
   Law 5101
  1
 
Law of Evidence I :
Extant and Value of Evidence Act

  ဒေါက်တာအောင်အောင်လေး

09:00 AM
 2     Law 5101    4    
သက်သေခံအက်ဥပဒေ-
ဝန်ခံချက်၊ ဖြောင့်ချက်၊ ရဲထံ အစစ်ခံချက်

   ဒေါ်နုနုဝင်း    09:28 AM
3
  Law 5107   1
 
Law of Evidence II :
စာတမ်းအမှတ်အသား သက်သေခံချက်

  ဒေါ်နုနုဝင်း

09:53 AM
 4    Law 5107   2
   
Law of Evidence II :
Burden of Proof
( သက်သေပြရန် တာဝန်အကြောင်း)

  ဒေါက်တာအောင်အောင်လေး   10:18 AM
5
  Law 5102
  1
 
Shipping Law I:
 Admiralty Jurisdiction


ဒေါက်တာခင်စန်းမော်

10:41 AM
6
   Law 5102   2
   
Shipping Law I: 
Registration of Ships

  ဒေါက်တာခင်စန်းမော်    11:05 AM
7
  Law 5108   1
 
Shipping Law I:
 Exclusion and Limitation of Liability

  ဒေါက်တာခင်စန်းမော်

11:31 AM
8

Law 5103
1+2+3


Military Law :
 Development of Military Law, Act and Rules & Definitions


ဒေါ်စိုးစိုးကြည်

11:55 AM
 9    Law 5103    4+5    
Military Law :
Commission and Enrolment & Of Offences

  ဒေါ်နုနုဝင်း   12:16 PM
10

Law 5109
1


Civil Litigation :
 Introduction to Civil Litigation


ဒေါ်မိုမိုးအေး

12:43 PM
11
   Law 5109   2
 
 Civil Litigation :
The Specific Relief Act

  ဒေါ်နုနုဝင်း   01:09 PM
 12   Law 5104   1
 
Comparative Law : 
 Introduction to Comparative Law

  ဒေါ်ခင်နှောင်းရီ

01:33 PM
13
   Law 5104   2
   
Comparative Law:
The Civil Law System

  ဒေါ်ခင်နှောင်းရီ
  01:52 PM
14
  Law 5110   1+2
 
Constitution of ASEAN Countries :
Constitution of ASEAN Countries & Country Profile of the ASEAN Members


ဒေါ်ခင်နှောင်းရီ

02:18 PM
 15   Law 5105   1
 
Criminology :
 Criminology as a Science

  ဒေါက်တာအောင်အောင်လေး

02:45 PM
16
   Law 5105   2
   
Criminology:
The Study of Crime

  ဒေါက်တာယဉ်နုထွန်း   03:10 PM
 17    Law 5105    3    
Criminology:
Modern Sociological Theories

   ဒေါက်တာဖြူဖြူတင့်    03:38 PM
 18    Law 5105    4    
Criminology:
The Development of the Treatment Methods in Imprisoment

   ဒေါက်တာဖြူဖြူတင့်    04:00 PM
19
  Law 5111   1
 
International Commercial Arbitration : Introduction to International Commercial Arbitration


ဒေါက်တာအောင်အောင်လေး

04:27 PM












Global event

30.1. 2021 ( Saturday) & 31.1. 2021 (Sunday)

5:00 PM » Monday, 1 February, 9:00 AM


ပြန်လည်ထုတ်လွှင့်မည့်သင်ခန်းစာများ ( ၂၅- ရက်- တနင်္လာနေ့၊ ဇန်နဝါရီလ၊ ၂၀၂၁ ခုနှစ်) မှ (၂၉- ရက် - သောကြာနေ့၊ ဇန်နဝါရီလ၊ ၂၀၂၁) ထိ

စဉ်   
          
                                        
 
ထုတ်လွှင့်မည့်ဘာသာရပ်

            
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်                                             
 ၁    
ပထမနှစ် စီးပွားရေးပညာအထူးပြု

  29- January - 2021 (Friday) 05:00 PM
 ၂   
ဒုတိယနှစ် ရူပဗေဒအထူးပြု

  30- January- 2021 (Saturday) 12:53 PM
 ၃    
တတိယနှစ် စီးပွားစီမံအထူးပြု

  31- January-2021 (Sunday) 01:19 AM
 ၄    
ပထမနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

  31- January-2021 (Sunday) 01:19 PM
 ၅   ပဥ္စမနှစ် ဥပဒေပညာအထူးပြု
 
1 - February - 2021 (Monday) 10:50 AM














Events underway
Global event

28- January - 2021 ( Thursday)

Thursday, 28 January, 9:00 AM » 9:00 AM



ပထမနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

စဉ်
     
 
Module     No                               
                    
Chapter 
         

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                             
        
ပို့ချသူ                    

ထုတ်လွှတ်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂

   ၁+၂   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
မ ၁၀၀၂
 
   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14  
 မ ၁၀၀၂

   ၅++၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
  01:29 PM
 17  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   2:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   2:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   2:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1a    
English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English: 
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

3:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2a    
English: 
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4a    
English: Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  06:16 PM
30
  Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
31
  Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
   07:04 PM
32
  Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
33
 
Eng 1002
 
   Unit-1    
English :          
The Force of Gravity

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51 PM
 34    Eng 1002    Unit-11    
English :          
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35   Eng 1002
   Unit-12
   
English : Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:42 PM
36
   Eng 1002    Unit-12a    
English : Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37   Eng 1002
   Unit-13
   
English : Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002     Unit-13a  
 English : Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   Chem 1101
   I    
Fundamental Chemistry I:
The Electronic Structures of Atoms and Periodic Properties

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်
ဦးအောင်ကျော်မင်း
ဦးအောင်ပိုင်
   10:13 PM
 40   Chem 1101    III    
Fundamental Chemistry I :
The Properties of Gases and Solution (Part - I )

   ဒေါ်သူဇာဝင်း    10:35 PM
 41   Chem 1102   I
   
Fundamental Chemistry : II
Chemical Bond

   ဒေါက်တာညီညီ    10:58 PM
 42   Chem 1102    II    
Fundamental Chemistry : II
Metals and Metalloids

   ဒေါက်တာ သဇင်လွင်    11:23 PM
 43   Chem 1102    IV    
Fundamental Chemistry II:
Aliphatic Compounds II

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်
ဒေါ်နွယ်နွယ်ဝင်း
ဒေါ်ချန်းမျော်
   11:47 PM
 44    Phys 1001    II    
General Physics I :
Rotational Motion and Dynamics

   ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း    12:12 AM
 45   Phys 1001
  IV
 
General Physics I:
Work, Energy and Power

  ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း
   12:36 AM
 46    Phys 1001   V
 
General Physics I:
Fluid Mechanics I

  ဒေါက်တာနုနုလွင်
ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
   12:59 AM
 47    Phys 1001   V
 
General Physics I:
Fluid Mechanics II

  ဒေါက်တာနုနုလွင်
ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
  01:17 PM
 48    Phys 1001    VI  
 General Physics I :
Thermodynamics

   ဒေါ်အေးမြခိုင်    01:34 AM
 49   Phys  1002   I
   
General Physics II:
Light and Illumination (Part I)

  ဒေါက်တာမြတ်
   01:57 AM
 50   Phys  1002    I    
General Physics II :
Light and Illumination (Part II )

   ဒေါက်တာမြတ်    02:20 AM
 51  
Phys 1002
 
  III
  General Physics I:
Solar Collector Technology I
  ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
ဒေါက်တာဒိန်ဆန်းနွမ်
   02:45  AM
 52  
Phys 1002
 
  III
  General Physics I:
Solar Collector Technology II
  ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
ဒေါက်တာဒိန်ဆန်းနွမ်
   03:03 AM
 53   Math 1001
  I
 
Mathematics I:
Permutations, Combinations & Binomial Theorem

  ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း
  03:18 AM
54

Math 1001

II+III


Mathematics I:
Inverse Trigonometric Functions & Exponential Logarithmic, Hyperbolic Functions and their Inverse Functions


ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း

03:42 AM
55
 
Math 1001
 
  IV
   Mathematics I:
Lines in the Plane           
  ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း
  04:07 AM
 56    Math 1003    I    
Mathematics II :
Matrices and Determinants

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
   04:32 AM
57
  AM 1001
   I  
Aspects of  Myanmar:
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
  04:55 AM
58

AM 1001

II


Aspects of  Myanmar:
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

05:18 AM
 59    AM 1001    IIa    
Aspects of  Myanmar:
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    05:41 AM
60
  AM 1002
   I    
မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

  ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း
  06:08 AM