Calendar

| Wednesday, 30 December 2020 |
Global event

30 - December - 2020 ( Wednesday )

9:00 AM » 5:00 PM


တတိယနှစ် စီးပွားစီမံအထူးပြု

စဉ်
         
Module No.                
         
Chapter          
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်
           
ပို့ချသူ          
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
1
 
 Eng 3001
  Unit 1
 
English :
Money       

  ဒေါ်စုစုလှိုင်
  09:00 AM
2
  Eng 3001
 
Unit 2
 
 
English :
How Plants Store Food

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
  09:24 AM
3
  Eng 3001
 
  Unit 3
 
 English:
The Great Wall of China

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
  09:47 AM
 4    Eng 3001    Unit 4
   
English:
Cleaning Nuclear Waste

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   10:13 AM
 5    Eng 3001   Unit 5
   
English:
Volcanoes

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  10:38 AM
6
   Eng 3002
   Unit 6
   
Compulsory English :
The Loan - I

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   11:04 AM
 7    Eng 3002    Unit 7
   
English:
The Loan II

  ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး
   11:29 AM
 8    Eng 3002    Unit 8
   
English:
The Antique Table

  ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်
   11:54 AM
 9    Eng 3002    Unit 9
   
English:
Welcome to Our Bank 1

  ဒေါ်အေးမိသက်
   12:15 PM
 10    Eng 3002    Unit 10
   
English:
Welcome to Our Bank 2

  ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်
   12:37 PM
11

BM 3101   I
 
Production & Operation Management - I :
Operations, Process and Managers


ဒေါ်ပိုးဇာခြည်အောင်
  01:00 PM
12
   BM 3102    5    
Production and Operations Management II:
Design and Process

  ဒေါက်တာဝင်းသီတာ
   01:23 PM
13

BM 3103
I


Management Accounting - I :Management Accounting I


ဒေါ်နှင်းစုရှိန်

01:44 PM
 14    BM 3103    2    
Management Accounting I :
Analyzing Cost-Volume-Profit Relationships

  ဒေါက်တာဝင်းသီတာ
   02:06 PM
 15    BM 3104    5    
Management Accounting II:
Operation Budget

  ဒေါက်တာဝင်းသီတာ
   02:29 PM
16

BM 3105
I

Marketing Management - I: Marketing Definition and concept


ဒေါ်ပိုးဇာခြည်အောင်

02:51 PM
 17    BM 3105    1    
Marketing Management I:
Marketing Definition and Concept

  ဒေါက်တာတင်တင်အေး
   03:14 PM
 18    BM 3105    2    
Marketing Management I:
Marketing Environment

   ဒေါက်တာတင်တင်အေး    03:39 PM
 19    BM 3106    5  
 Marketing Management II:
Product

  ဒေါက်တာဝင်းသီတာ
   04:00  PM
 20    BM 3106    6    
Marketing Management II:
Price

  ဒေါက်တာတင်တင်အေး
   04:24 PM
21

BM 3107   1
 
Business Law I:
Principles of Business Law

  ဒေါက်တာခင်ဌေးတင့်
  04:45 PM
22
 
BM 3107
 
  2
   
Business Law I:
The Law of Contract

  ဒေါက်တာသန်းသန်းဦး
  05:11 PM
23
   BM 3108   6    Business Law II:
The Myanmar Special Economic Zone Law
  ဒေါ်ဇင်မီမီကို   05:35 PM
24

BM 3001
   1  
Money, Banking & Finance : Money


ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး
  05:59 PM
25
 
 BM 3001

   2  
Money, Banking and Finance
I:
Importance of Money

  ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး
  06:22 PM
 26  
BM 3002
 
   1    
Managerial Economics :
The Nature and Scope of Managerial Economics

  ဒေါ်သဉ္ဇာအောင်
  06:47 PM









Global event

31-12-2020 (Thursday) & 4-1-2021 (Monday)

5:00 PM » Tuesday, 5 January, 9:00 AM



ပြန်လည်ထုတ်လွှင့်မည့်သင်ခန်းစာများ (၂၈- ရက်- တနင်္လာနေ့၊ ဒီဇင်ဘာလ ၂၀၂၀ ခုနှစ်) မှ ( ၃၀- ရက် - ဗုဒ္ဓဟူနေ့၊ ဒီဇင်ဘာလ ၂၀၂၀) ထိ

စဉ်   
          
                                        
 
ထုတ်လွှင့်မည့်ဘာသာရပ်

            
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်                                             
 ၁    
ပထမနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

  30- December - 2020 (Wednesday) 05:00 PM
 ၂   
ဒုတိယနှစ် ရုက္ခဗေဒအထူးပြု

  31 - December - 2020 (Thursday) 2:31 PM
 ၃    
တတိယနှစ် စီးပွားစီမံအထူးပြု

  1 - January - 2021 (Friday) 12:55 AM
   
ပထမနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

  1 - January - 2021 (Friday) 12:55 PM
   
ဒုတိယနှစ် ရုက္ခဗေဒအထူးပြု

  2 - January - 2021 (Saturday) 10:26 AM
   
တတိယနှစ် စီးပွားစီမံအထူးပြု

  3 - January - 2021 (Sunday) 7:57 AM
 
ပထမနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

  3 - January - 2021 (Sunday) 6:21 PM
 

ဒုတိယနှစ် ရုက္ခဗေဒအထူးပြု

  4 - January - 2021 (Monday) 6:21AM

  တတိယနှစ် စီးပွားစီမံအထူးပြု
   
5 - January - 2021 (Tuesday) 7:52 AM


















Events underway
Global event

29 - December - 2020 ( Tuesday )

Tuesday, 29 December, 9:00 AM » 9:00 AM


ဒုတိယနှစ် ရုက္ခဗေဒ အထူးပြု

စဉ်
    
Module No.              
       
Chapter    
         
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                              
      
ပို့ချသူ       
         
ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
1
  Eng  2001
  Unit- I  
English :
Trees and Erosion

  ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း
  09:00 AM
 2   Eng  2001
  Unit- 3
   
English:
The History of Yangon II

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  09:24 AM
 3   Eng  2001
  Unit- 4
   
English:
The History of Yangon III

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  09:49 AM
 4    Eng  2001    Unit- 21
   
English :
Trees and Erosion

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    10:13 AM
 5    Eng  2001    Unit- 22
   
English :
The History of Yangon - I

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    10:37 AM
 6    Eng  2001    Unit- 23
   
English :
The History of Yangon - II

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    11:01 AM
7
  Eng  2002 
  Unit- 31 
 
 English:
How Soil is Formed

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  11:25 AM
 8    Eng  2002     Unit- 31     
English:
How Soil is Formed

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    11:49 AM
 9   Eng  2002 
  Unit- 32
   
English:
The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:06 PM
 10   Eng  2002   Unit- 33
   
English:
Art

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:35 AM
 11    Eng  2002    Unit- 33    
English:
Art

   ဒေါ်စုစုထွေး    01:00 PM
 12   Eng  2002
  Unit- 40
 
English:
Irrigation

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   01:24 PM
13
  Bot 2101
   1    
Survey of Kingdom I : 
Algae

  ဒေါက်တာနုနုဆွေ
  01:50 PM
 14    Bot 2106
   1+2+3    
Survey of Plant kingdom II:
Fossil and Introduction of fungi

  ဒေါက်တာနုနုဆွေ
   02:13 PM
15
  Bot 2102    1  
Angiospermae I:   
Classification



ဒေါက်တာမော်မော်ခင်

02:37 PM
 16    Bot 2107    1    
Angiospermae II
Eudicot

  ဒေါက်တာမော်မော်ခင်
   03:02 PM
17
  Bot 2103   1
 
Genetics I: 
Mendelian Principle I


ဒေါ်တင်သော်ဦး
  03:25 PM
 18   Bot 2103
   2    
Genetics I:  
New Phenotypes and Epistatics

  ဒေါ်တင်သော်ဦး
  03:50 PM
19
  Bot 2103 
   3    
Genetics I:
Incomplete or Intermediate Dominance & Multiple Allele

  ဒေါ်တင်သော်ဦး
   04:16 PM
 20    Bot 2108    1    
Genetics II:
Identification of Genetic Material

  ဒေါ်တင်သော်ဦး
   04:40 PM
21
  Bot  2104
  1
 
Ecology - I :
Enviroment of Plants ( Biotic Factors )

  ဒေါက်တာသီတာထူး
  05:04 PM
 22    Bot  2104    1    
Ecology :
Introduction of Ecology

  ဒေါ်သန္တာစိုး
   05:25 PM
23
  Bot  2109
   1    
Horticulture :
Introduction to Horticulture

  ဒေါ်သန္တာစိုး
   05:49 PM
 24    Zool  2001    1    
Invertebrate Zoology :
Phylum Protozoa

   ဒေါ်မေဦးဇော်    06:12 PM
 25    Zool  2002    1    
Vertebrate Zoology :
Phylum - Chordata

  ဒေါက်တာထိပ်ထားလှိုင်
   06:36 PM
 26   Zool  2002
   2    
Vertebrate Zoology
Characteristics of Each Class With Examples
 
  ဒေါ်မေဦးဇော်
   07:00 PM