Calendar

| Tuesday, 29 December 2020 |
Global event

29 - December - 2020 ( Tuesday )

9:00 AM » Wednesday, 30 December, 9:00 AM


ဒုတိယနှစ် ရုက္ခဗေဒ အထူးပြု

စဉ်
    
Module No.              
       
Chapter    
         
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                              
      
ပို့ချသူ       
         
ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
1
  Eng  2001
  Unit- I  
English :
Trees and Erosion

  ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း
  09:00 AM
 2   Eng  2001
  Unit- 3
   
English:
The History of Yangon II

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  09:24 AM
 3   Eng  2001
  Unit- 4
   
English:
The History of Yangon III

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  09:49 AM
 4    Eng  2001    Unit- 21
   
English :
Trees and Erosion

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    10:13 AM
 5    Eng  2001    Unit- 22
   
English :
The History of Yangon - I

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    10:37 AM
 6    Eng  2001    Unit- 23
   
English :
The History of Yangon - II

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    11:01 AM
7
  Eng  2002 
  Unit- 31 
 
 English:
How Soil is Formed

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  11:25 AM
 8    Eng  2002     Unit- 31     
English:
How Soil is Formed

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    11:49 AM
 9   Eng  2002 
  Unit- 32
   
English:
The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:06 PM
 10   Eng  2002   Unit- 33
   
English:
Art

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:35 AM
 11    Eng  2002    Unit- 33    
English:
Art

   ဒေါ်စုစုထွေး    01:00 PM
 12   Eng  2002
  Unit- 40
 
English:
Irrigation

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   01:24 PM
13
  Bot 2101
   1    
Survey of Kingdom I : 
Algae

  ဒေါက်တာနုနုဆွေ
  01:50 PM
 14    Bot 2106
   1+2+3    
Survey of Plant kingdom II:
Fossil and Introduction of fungi

  ဒေါက်တာနုနုဆွေ
   02:13 PM
15
  Bot 2102    1  
Angiospermae I:   
Classification



ဒေါက်တာမော်မော်ခင်

02:37 PM
 16    Bot 2107    1    
Angiospermae II
Eudicot

  ဒေါက်တာမော်မော်ခင်
   03:02 PM
17
  Bot 2103   1
 
Genetics I: 
Mendelian Principle I


ဒေါ်တင်သော်ဦး
  03:25 PM
 18   Bot 2103
   2    
Genetics I:  
New Phenotypes and Epistatics

  ဒေါ်တင်သော်ဦး
  03:50 PM
19
  Bot 2103 
   3    
Genetics I:
Incomplete or Intermediate Dominance & Multiple Allele

  ဒေါ်တင်သော်ဦး
   04:16 PM
 20    Bot 2108    1    
Genetics II:
Identification of Genetic Material

  ဒေါ်တင်သော်ဦး
   04:40 PM
21
  Bot  2104
  1
 
Ecology - I :
Enviroment of Plants ( Biotic Factors )

  ဒေါက်တာသီတာထူး
  05:04 PM
 22    Bot  2104    1    
Ecology :
Introduction of Ecology

  ဒေါ်သန္တာစိုး
   05:25 PM
23
  Bot  2109
   1    
Horticulture :
Introduction to Horticulture

  ဒေါ်သန္တာစိုး
   05:49 PM
 24    Zool  2001    1    
Invertebrate Zoology :
Phylum Protozoa

   ဒေါ်မေဦးဇော်    06:12 PM
 25    Zool  2002    1    
Vertebrate Zoology :
Phylum - Chordata

  ဒေါက်တာထိပ်ထားလှိုင်
   06:36 PM
 26   Zool  2002
   2    
Vertebrate Zoology
Characteristics of Each Class With Examples
 
  ဒေါ်မေဦးဇော်
   07:00 PM











Events underway
Global event

28- December - 2020 ( Monday)

Monday, 28 December, 9:00 AM » 9:00 AM


ပထမနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

စဉ်
     
 
Module     No                               
                    
Chapter 
         

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                             
        
ပို့ချသူ                    

ထုတ်လွှတ်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂

   ၁+၂   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
မ ၁၀၀၂
 
   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14  
 မ ၁၀၀၂

   ၅++၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
  01:29 PM
 17  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   2:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   2:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   2:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1a    
English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English: 
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

3:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2a    
English: 
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4a    
English: Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  06:16 PM
30
  Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
31
  Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
   07:04 PM
32
  Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
33
 
Eng 1002
 
   Unit-1    
English :          
The Force of Gravity

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51 PM
 34    Eng 1002    Unit-11    
English :          
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35   Eng 1002
   Unit-12
   
English : Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:42 PM
36
   Eng 1002    Unit-12a    
English : Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37   Eng 1002
   Unit-13
   
English : Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002     Unit-13a  
 English : Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   Chem 1101
   I    
Fundamental Chemistry I:
The Electronic Structures of Atoms and Periodic Properties

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်
ဦးအောင်ကျော်မင်း
ဦးအောင်ပိုင်
   10:13 PM
 40   Chem 1101    III    
Fundamental Chemistry I :
The Properties of Gases and Solution (Part - I )

   ဒေါ်သူဇာဝင်း    10:35 PM
 41   Chem 1102   I
   
Fundamental Chemistry : II
Chemical Bond

   ဒေါက်တာညီညီ    10:58 PM
 42   Chem 1102    II    
Fundamental Chemistry : II
Metals and Metalloids

   ဒေါက်တာ သဇင်လွင်    11:23 PM
 43   Chem 1102    IV    
Fundamental Chemistry II:
Aliphatic Compounds II

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်
ဒေါ်နွယ်နွယ်ဝင်း
ဒေါ်ချန်းမျော်
   11:47 PM
 44    Phys 1001    II    
General Physics I :
Rotational Motion and Dynamics

   ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း    12:12 AM
 45   Phys 1001
  IV
 
General Physics I:
Work, Energy and Power

  ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း
   12:36 AM
 46    Phys 1001   V
 
General Physics I:
Fluid Mechanics I

  ဒေါက်တာနုနုလွင်
ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
   12:59 AM
 47    Phys 1001   V
 
General Physics I:
Fluid Mechanics II

  ဒေါက်တာနုနုလွင်
ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
  01:17 PM
 48    Phys 1001    VI  
 General Physics I :
Thermodynamics

   ဒေါ်အေးမြခိုင်    01:34 AM
 49   Phys  1002   I
   
General Physics II:
Light and Illumination (Part I)

  ဒေါက်တာမြတ်
   01:57 AM
 50   Phys  1002    I    
General Physics II :
Light and Illumination (Part II )

   ဒေါက်တာမြတ်    02:20 AM
 51  
Phys 1002
 
  III
  General Physics I:
Solar Collector Technology I
  ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
ဒေါက်တာဒိန်ဆန်းနွမ်
   02:45  AM
 52  
Phys 1002
 
  III
  General Physics I:
Solar Collector Technology II
  ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
ဒေါက်တာဒိန်ဆန်းနွမ်
   03:03 AM
 53   Math 1001
  I
 
Mathematics I:
Permutations, Combinations & Binomial Theorem

  ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း
  03:18 AM
54

Math 1001

II+III


Mathematics I:
Inverse Trigonometric Functions & Exponential Logarithmic, Hyperbolic Functions and their Inverse Functions


ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း

03:42 AM
55
 
Math 1001
 
  IV
   Mathematics I:
Lines in the Plane           
  ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း
  04:07 AM
 56    Math 1003    I    
Mathematics II :
Matrices and Determinants

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
   04:32 AM
57
  AM 1001
   I  
Aspects of  Myanmar:
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
  04:55 AM
58

AM 1001

II


Aspects of  Myanmar:
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

05:18 AM
 59    AM 1001    IIa    
Aspects of  Myanmar:
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    05:41 AM
60
  AM 1002
   I    
မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

  ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း
  06:08 AM