Calendar

| Tuesday, 15 December 2020 |
Global event

15 - December - 2020 ( Tuesday )

9:00 AM » Wednesday, 16 December, 9:00 AM


ဒုတိယနှစ် အရှေ့တိုင်းပညာ အထူးပြု

စဉ်           
Module   No              
            
Chapter     

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်
        
ပို့ချသူ                                

ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
1
Eng  2001
Unit 1


English :
Trees and Erosion


ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း

9:00 AM
2
   Eng 2001   Unit 3
   
English:
The History of Yangon II

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  9:24 AM
3
   Eng 2001   Unit 4
   
English:
The History of Yangon III

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  09:49 AM
4
  Eng 2001
  Unit -21    
English :
Trees and Erosion

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    10:13 AM
5
  Eng 2001
  Unit -22
   
English :
The History of Yangon - I

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    10:37 AM
6
  Eng 2001
  Unit -23
   
English :
The History of Yangon - II

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    11:01 AM
7
   Eng 2002   Unit 31
 
 English:
How Soil is Formed

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   11:25 AM
8
   Eng 2002   Unit 31     
English :
How Soil is Formed

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    11:49 AM
9
   Eng 2002   Unit 32
   
English:
The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:11 PM
10
   Eng 2002   Unit 33
   
English:
Art

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:35 PM
11
   Eng 2002   Unit 33a
   
English:
Art

   ဒေါ်စုစုထွေး    01:00 PM
12
   Eng 2002   Unit 40
   
English:
Irrigation

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   01:24 PM
13
   
OS 2101

  1
   Pāḷi Language:
Sandhi           
  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
  01:50 PM
14

OS 2101

2+3

Pāil Literature ( Poetry ):
Preposition ( Nipṭāta & Possessive and Comparative Adjectives


ဒေါက်တာညိုမီအောင်

02:14 PM
15
   
OS 2101

   4+5    
Pāḷi Language:
 Upasāra (Prefix) & Formation of Feminine Nouns     

  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
  02:38 PM
16
   
OS 2101

   6+7+8    
Pāḷi Language:  
Adverbs, Vocative and Interjection & Translation 

  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
  03:01 PM
17
   
OS 2104

   1+2    
Pāḷi Language:
Desiderative Verb, Denominative Verb and Intensive Verb & Syntax of the Cases  

  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
  03:24 PM
18
   
OS 2104

  3+4    Pāḷi Language:
Compound & Secondary Derivative
  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
  03:48 PM
19
   OS 2102    1    
Pāḷi Literature (Prose):
Vinaya Piṭaka - Mahāvagga

  ဒေါက်တာပပအောင်
   04:12 PM
20
   
OS 2102

  2
   Pāḷi Literature (Prose):
Dῑgha Nikāya; Mahāvagga
  ဒေါက်တာပပအောင်
  04:35 PM
21
   OS 2105   1
   
Pāḷi Literature (Prose):
Saṃyutta Nikāya: Segāthāvagga

  ဒေါက်တာခင်ပပအောင်
  05:00 PM
22
   OS 2105    2    
Pāḷi Literature (Prose): Jātakaṭṭhakathā

  ဒေါက်တာခင်ပပအောင်
  05:24 PM
23
   OS 2103    1    
Pāḷi Literature (Poetry):
Sutta Piṭaka : Theragāthā

  ဒေါက်တာသိင်္ဂီချို
  05:47 PM
24

OS 2103

2

Pāil Literature ( Poetry )
 Sutta Piṭaka; Theri Gāthā


ဒေါက်တာသိင်္ဂီချို

06:11 PM
25
   
OS 2106

  1
   
Pāḷi Philology:  
Introduction to Pāḷi :  Ten Majaor Branches of Indo-European Language

  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
  06:35 PM
26
   
OS 2106

   2  
 Pāḷi Philology: 
The Origin of the Indo-Aryan, Indo-Iranian and Indo-Aryan

  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
  06:58 PM
27
   
OS 2106

   3    
Pāḷi Philology:  
Three Period of Indo-Aryan Languages

  ဒေါက်တာခင်ပပအောင်
  07:21 PM
28
   OS 2106   4  
 Pāḷi Philology:
The Etymology of the name Pāḷi & The Home of Pāḷi

  ဒေါက်တာခင်ပပအောင်
   07:45 PM
29

OS 2004

1

Buddhist Council :
The First Buddhist Council


ဒေါက်တာပပအောင်

08:09 PM
30
   OS 2004    2    
Buddhist Councils:
The Second Buddhist Council

  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
  08:33 PM
31
   OS 2004    3  
 Buddhist Councils: 
The Third Buddhist Council (Part I)

  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
  08:57 PM
32
   OS 2004    3    
Buddhist Councils:
The Third Buddhist Council (Part II)

  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
  09:20 PM
33
   OS 2010    1  
 Buddhist Councils:
 The Fourth Buddhist Council

  ဒေါက်တာခင်ပပအောင်
  09:45 PM
34
   OS 2010    2    
Buddhist Councils:
The Fifth Buddhist Council

  ဒေါက်တာခင်ပပအောင်
  10:09 PM
35
   OS 2010    3  
 Buddhist Councils:
The Sixth Buddhist Council

  ဒေါက်တာခင်ပပအောင်
   10:32 PM
36

 မ ၂၀၀၄
 
   
မြန်မာအမျိုးသမီးစာဆိုများနှင့် ၎င်းတို့၏စာများ

  ဒေါက်တာစမ်းကေသီအောင်
  10:55 PM
37
    မ ၂၀၀၈  
 
မြန်မာအမျိုးသမီးစာဆိုများနှင့် ၎င်းတို့၏စာများ-၂
ကုန်းဘောင်ခေတ် အမျိုးသမီးစာဆိုများ၏ ဘဝနှင့်စာပေ

  ဒေါက်တာမိုးမိုး
   11:17 PM









Events underway
Global event

14 -December -2020 (Monday )

Monday, 14 December, 9:00 AM » 9:00 AM


ပထမနှစ် ရုက္ခဗေဒ အထူးပြု

စဉ်   
     
 
Module     No                               
                           
Chapter    
      

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                                                                        
      
ပို့ချသူ                         

ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
 1    မ ၁၀၀၁    ၁    
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်    9:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်    09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း    09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၈  
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
11   မ ၁၀၀၁
  ၁၉
  လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12    
မ ၁၀၀၂

   ၁+၂   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13    
မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
  12:35 PM
 14  
 မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16    
မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18    
မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07 PM
 19    
မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English: Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1a    
English: Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English:  Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

03:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2a    
English:  Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
25
   Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4    
English: Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
   06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
   07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
 33  
 Eng 1002

  Unit-1
   English : 
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51 PM
 34    Eng 1002   Unit-11    
English : 
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35    Eng 1002    Unit-12    
English :
 Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:42 PM
 36    Eng 1002    Unit-12a    
English :
 Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37    Eng 1002   Unit-13
   
English :
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002    Unit-13a    
English :
Dinosaur

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   Bot 1101
  1  
Plant Biology:  
Botany as a Science

  ဒေါ်ဖြူဖြူလှ
   10:13 PM
 40    
Bot 1101

  3
   Plant Biology:  
Cell, Tissues and Organ
  ဒေါ်ဖြူဖြူလှ
  10:37 PM
 41    Bot 1101   3    
Plant Biology:  
Cell, Tissues and Organ

   ဒေါ်ခင်အေးချို    10:53 PM
 42    Bot 1101   5
   
Plant Biology:                                    Absorption and Transport

  ဒေါ်ဝင်းသူဇာ
   11:20 PM
 43    Bot 1102    7    
Basic Concept of Applied Botany :
Plants as Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူလှ    11:45 PM
44


Zool  1001                      

3
Organization & Life Forms: 
 Variety of Life

ဒေါ်မေသက်ဦး

12:09 AM
 45    Zool  1001    4    
Animal Kingdom and Organization of Life Forms &:
Organs and Organ Systems

   ဒေါက်တာခင်မီမီ    12:33 AM
 46    Zool  1002    1    
Chemicals of Life and Life Processes :
The Remaining Twenty-One Elements

   ဒေါက်တာသိန်းသိန်းကြည်    12:58 AM
 47   Chem 1001
  1  
General Chemistry I:
The Electronic Structures of Atoms and Periodic Properties and Chemical Bonds

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်
ဒေါက်တာနွယ်နီဝင်း
ဒေါ်ထက်ထက်သိန်းစိန်
   01:23 AM
 48    Chem 1002    2    
General Chemistry II:
The Properties of Solution

   ဒေါက်တာဥမ္မာကို    01:45 AM
 49   Chem1002                   3    
General Chemistry II:
Aliphatic Compounds II

  ဒေါက်တာဥမ္မာကို
   02:10 AM
50
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar:
 Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   02:34 AM
51

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  : 
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

02:57 AM
52
   AM 1001    2a    
Aspects of Myanmar  :
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    03:21 AM
53

AM 1002
1


 မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး


ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း

 03:48 AM