Calendar

| Wednesday, 2 December 2020 |
Global event

2- December -2020 ( Wednesday )

9:00 AM » Thursday, 3 December, 9:00 AM

ဒုတိယနှစ် သတ္တဗေဒအထူးပြု


စဉ်
    
Module No.              
            
Chapter     
                          

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                               
                                   
  ပို့ချသူ        
                      
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
1
   Eng  2001   Unit-1
   
English:
Trees & Erosion

  ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း
   09:00 AM
 2   Eng  2001
  Unit-3
   
English:
The History of Yangon II

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:24 AM
 3   Eng  2001
  Unit-4
   
English:
The History of Yangon III

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:49 AM
4
   Eng  2001    Unit-21    
English:
Trees & Erosion

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    10:13 AM
 5    Eng  2001    Unit-22    
English:
The History of Yangon I

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    10:37 AM
 6    Eng  2001    Unit-23    
English:
The History of Yangon II

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    11:01 AM
7
  Eng  2002 
  Unit- 31
   
English: How Soil is Formed

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  11:25 AM
8
   Eng  2002     Unit- 31    
English: How Soil is Formed

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    11:49 AM
 9   Eng  2002   Unit- 32
 
 English: The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:11 PM
 10   Eng  2002   Unit- 33
   
English: Art

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:35 PM
 11    Eng  2002     Unit- 33    
English: Art

   ဒေါ်စုစုထွေး    01:00 PM
 12    Eng  2002   Unit- 40
   
English: Irrigation

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   01:24 PM
13

Zool  2101

I

Protista and Lower Invertebrates I:
General Accounts of Kingdom Protista


ဒေါက်တာသိန်းသိန်းကြည်

01:50 PM
 14   Zool  2111
   I    
Ichthyology:
Introduction to taxonomy of fishes

  ဒေါ်သင်းသင်းဆွေ
  02:13 PM
 15   Zool  2102
  1


Mollusca :
Introduction & Class Pelecypoda

  ဒေါက်တာစမ်းစမ်းအေး
   02:37 PM
 16   Zool  2112
   1    
Herpetology :
Amphibia

  ဒေါက်တာပပဟန်
   03:01 PM
 17   Zool  2103
  1
   
Arthropoda I:
Phylum Arthropoda and Class Arachnida ( part -I )
  ဒေါက်တာနီလာဝင်း
   03:25 PM
 18    Zool  2113    1    
Ornithology :
Introduction of Birds, Characteristics of Birds and Flight or Aerial Adaptation of Birds

  ဒေါက်တာမြတ်သန္တာဆွေ
   03:49 PM
19
  Zool  2113    2  
Ornithology :
Anatomical Volant Adaptations and Economic Importance of Birdsa


ဒေါက်တာမြတ်သန္တာဆွေ

04:12 PM
20
  Zool  2113   2
 
Basic Herpetology :
Amphibia - Rana tigrina
Ornithology I:
Classification Down to Order Levels


ဒေါက်တာမြတ်သန္တာဆွေ
  04:35 PM
 21    Zool  2113    3    
Ornithology I:
Structure of a Bird

  ဒေါ်သဉ္ဇာဝင့်
   04:59 PM
 22   Zool  2104
   1,2
   
Acoelomata and Coelomata :
Kinds of Body Cavity
Acoelomata Phyla (Part -I)
  ဒေါက်တာချိုချိုဦး
  05:23 PM
23
  Zool  2114
 
 
Mammalogy I:
General Characteristics and Classifications of Class Mammalia

  ဒေါက်တာဖြိုးမမလင်း
  05:46 PM
 24    Zool 2114   2
   
Mammalogy I:
Integument, Support and Movement

  ဒေါ်သူဇာမိုး
  06:09 PM
25
   Zool 2114    3    Mammalogy I:
Food and Feeding : "Insectivorous and Carnivorous Mammals"
   ဒေါ်သူဇာမိုး    06:33 PM
26
   Zool 2114    4    Mammalogy I:
Nervous, Endocrine Systems and Biological Rhythms
   ဒေါက်တာဖြိုးမမလင်း    06:57 PM
27

Bot  2001

1


Biodiversity:
Types of Biodiversity


ဒေါက်တာမော်မော်ခင်

07:21 PM
 28    Bot  2002    2    
Biodiversity II:
Wildlife, Fisheries and Endangered Species

  ဒေါက်တာမော်မော်ခင်
   07:43 PM









Events underway
Global event

1- December - 2020 (Tuersday)

Tuesday, 1 December, 9:00 AM » 9:00 AM


ပထမနှစ် အရှေ့တိုင်းပညာအထူးပြု

စဉ်    
    
 
Module     No                               
                               
Chapter
       

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်
 
      
ပို့ချသူ                       

ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
   
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   9:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
   
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
 ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
 လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
 မ ၁၀၀၂

  ၁+၂
   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ   ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
မ ၁၀၀၂

   ၃+၄    အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35  PM
 14    
မ ၁၀၀၂

   ၅+၆    ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်   ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇++၈    နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း   ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   1:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း   ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   1:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂    မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ   ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   1:50 PM
 18    
မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄    တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ   ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   2:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆    တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ   ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   2:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English: Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  2:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1a    
English: Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English:  Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

3:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2a    
English:  Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
  04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4a    
English: Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
  05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:04 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
  07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
 33  
Eng 1002
 
  Unit-1
   
English :
The Force of Gravity

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51PM
 34    Eng 1002    Unit-11    
English :
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35    Eng 1002    Unit-12    
English :
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:42 PM
 36    Eng 1002     Unit-12a    
English :
Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37    Eng 1002    Unit-13    
English :
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002     Unit-13a    
English :
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   OS 1101
  1

Pāḷi Language:
Pāḷi Alphabet

  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
   10:13 PM
 40   OS 1101
  2
 
 Pāḷi Language: 
Pāḷi Alphabet

  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
  10:36PM
41

OS 1101
3

Pāḷi Language:
Pāḷi Alphabet


ဒေါက်တာညိုမီအောင်

 11:00 PM
 42   OS 1101    4  
Pāḷi Language: 
Pāḷi Alphabet

  ဒေါက်တာပပအောင်

11:25 PM
 43   OS 1101   5  
Pāḷi Language:
Pāḷi Alphabet

  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
   11:49 AM
 44  
OS 1101
 
  6+7+8
   Pāḷi Language:
Pāḷi Alphabet
  ဒေါက်တာသိင်္ဂီချို
  12:13 AM
 45  
OS 1103

   1    Pāḷi Language:
Participles
  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
  12:36 AM
 46  
 OS 1103

  2+3
   
Pāḷi Language:
Nouns Ending in Consonants, Cardinal Numerals and Adjectives & Pronouns

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   01:00 AM
 47  
OS 1103

   4+5    
Pāḷi Language:
Causative Verb and Passive Verb & Interrogative Sentence

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   01:24 AM
 48  
OS 1102
 
  1
 
 Pāḷi Literature (Prose): Jātakaṭṭhakathā: Vaṇṇupathajātaka, Serivavāṇijataka, Nandivisālajātaka

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   01:47 AM
 49  
OS 1102
 
  2  
 Pāḷi Literature (Prose):  Jātakaṭṭhakathā: Vaṇṇupathajātaka, Serivavāṇijataka, Nandivisālajātaka

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   02:08 AM
 50  
OS 1102
 
  3    
Pāḷi Literature (Prose): Jātakaṭṭhakathā: Vaṇṇupathajātaka, Serivavāṇijataka, Nandivisālajātaka

  ဒေါက်တာပပအောင်
  02:30 AM
 51  
OS 1102
 
   4  
 Pāḷi Literature (Prose): Jātakaṭṭhakathā: Vaṇṇupathajātaka, Serivavāṇijataka, Nandivisālajātaka

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   02:54 AM
 52  
OS 1104

  1
   Pāḷi Literature (Poetry):
Division of Pāḷi Canon
  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
  03:18 AM
 53   OS 1104
  2
 
 Pāḷi Literature (Poetry): 
Maṅgala Sutta

  ဒေါက်တာခင်ပပအောင်
  03:43 AM
 54  
 OS 1104

   3   Pāḷi Literature (Poetry): Dhammapada   ဒေါက်တာညိုမီအောင်
  04:06 AM
 55  
OS 1104
 
   4    Pāḷi Language:
 Lokanῑti
  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
   04:31 AM
 56  
မ ၁၀၀၄

 
  မြန်မာစကားပုံနှင့် ဆိုရိုးစကားများ-၁
မြန်မာစကားပုံများ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
  04:55 AM
 57   မ ၁၀၀၇
 
   
မြန်မာစကားပုံနှင့် ဆိုရိုးစကားများ-၂
မြန်မာစကားပုံများ

  ဒေါက်တာမြတ်သူဇာ
  05:19 AM
 58    မ ၁၀၀၇  
 
မြန်မာစကားပုံနှင့် ဆိုရိုးစကားများ-၂
မြန်မာဆိုရိုးစကားများ

  ဒေါက်တာမြတ်သူဇာ
  05:42 AM
59
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar:
 Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   06:06 AM
60

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  : 
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 06:29 AM
 61    AM 1001    2a  
Aspects of Myanmar  : 
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    06:52 AM
62
  AM 1002
   1  
 မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး
   ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း    07:20 AM