Calendar

| Tuesday, 27 October 2020 |
Global event

27 - October - 2020 ( Tuesday )

9:00 AM » Wednesday, 28 October, 9:00 AM

ဒုတိယနှစ် ဒဿနိကဗေဒအထူးပြု


စဉ် 


Module      No.            

       

Chapter    

                   

  သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်         

          

ပို့ချသူ                  

           

ထုတ်လွှင့်မည့် အချိန်

1


Eng 2001


Unit -1



English :

Trees and Erosion



ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း


09:00 AM

 2    Eng 2001   Unit -21    
English :
Trees and Erosion

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    09:24 AM
 3    Eng 2001   Unit -22    
English :
The History of Yangon - I

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    09:49 AM
 4    Eng 2001   Unit -23    
English :
The History of Yangon - II

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    10:13 AM
5
   Eng 2001    Unit -3    
English:
The History of Yangon II

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  10:37 AM
 6    Eng 2001    Unit -4    
English:
The History of Yangon III

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း   11:01 AM
 7    Eng 2002   Unit -31
   
English:
How Soil is Formed

   ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    11:25 AM
 8    Eng 2002   Unit -31    
English :
How Soil is Formed

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    11:49 AM
 9    Eng 2002   Unit -32  
English:
The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    12:11 PM
 10    Eng 2002   Unit -33    
English:
Art

   ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    12:35 PM
 11    Eng 2002   Unit -33    
English:
Art

   ဒေါ်စုစုထွေး    01:00 PM
 12    Eng 2002   Unit -40    
English:
Irrigation

   ဒေါ်ဝေဝေနှင်း     01:24 PM

13


Phil 2101


1



Eastern Philosophy I:  
Introduction to Eastern Philosophy


ဒေါက်တာနီလာဝင်း


 01:50 PM

 14    Phil 2101    1    
Eastern Philosophy I:
Introduction to Eastern Philosophy (Part I)

  ဒေါက်တာမိုးအေးသိမ့်
   02:15 PM
 15    Phil 2101    2    
Eastern Philosophy I:  
The Carvaka's Philosophy

  ဒေါက်တာနီလာဝင်း   02:38 PM
 16    Phil 2101    4    
Eastern Philosophy I:
The Jainas Philosophy

  ဒေါ်သက်ဝေဝင်း
  03:02 PM
 17    Phil 2101    5    
Eastern Philosophy I:  Introduction to the Nyaya Vaisesika Philosophy

   ဒေါ်သက်ဝေဝင်း   03:24 PM
 18    Phil 2106    1    
Eastern Philosophy II:  
An Introduction to the Study of Chinese Philosophy

  ဒေါက်တာနီလာဝင်း
   03:51 PM
 19    Phil 2102    1    
Inductive Logic I:
The Nature of Induction 
                    
  ဒေါ်သီတာဝင်း
  04:16 PM
 20    Phil 2102   2+3
   
Inductive Logic I :
Some Subsidiary Processes of Induction (Observation ) & The Basic Principles of Induction
 
   ဒေါ်သက်ဝေဝင်း   04:39 PM
 21    Phil 2102    2    
Inductive Logic I:
Some Subsidiary Processes of Induction

  ဒေါက်တာဇင်မေသွယ်
   05:03 PM
 22    Phil 2102    4    
Inductive Logic I: 
Different Kinds of Induction
                              
  ဒေါ်သက်ဝေဝင်း   05:24 PM
 23    Phil 2102    4    
Inductive Logic I :
The Different Kinds of Induction

  ဒေါက်တာဇင်မေသွယ်
   05:46 PM
 24    Phil 2107    1  
 Inductive Logic II:
Causal Determination of Mill's Methods

   ဒေါ်သက်ဝေဝင်း    06:11 PM
 25    Phil 2107    2    
Inductive Logic II:
The Nature of Inference in Science

   ဒေါ်သက်ဝေဝင်း    06:36 PM
 26    Phil 2103    2    
Twentieth Century Western Philosophy I:
The Philosophy of Henri Bergson

  ဒေါ်အေးအေးချို
  06:58 PM
 27    Phil 2103    3    
Twentieth Century Western Philosophy I:
Pragmatism (C.S Peirce, William James and John Dewey)

  ဒေါ်အေးအေးချို   07:21 PM
 28    Phil 2108    2  
Twentieth Century Western Philosophy II:
 Existentialism

  ဒေါ်အေးအေးချို   07:47 PM
 29    Phil 2104   1
   
The Cultural and Ethical Aspect of Environmental Conservation I:
Some Definitions of Environmental Philosophy

  ဒေါ်နွယ်နွယ်ဦး
   08:09 PM
 30    Phil 2104    1    The Cultural and Ethical Aspects of Environmental Conservation i:
Introduction to Environmental Conservation
  ဒေါက်တာသက်မာထွန်း
   08:36 PM
 31    Phil 2104    2+3    
The Cultural and Ethical Aspects of Environmental Conservation I: 
The Need for Ethics in World Conservation and Development & Environmental Ethics as a Topic of Applied Ethics

  ဒေါ်သက်ဝေဝင်း
  09:04 PM
 32    Phil 2104    2    
The Cultural and Ethical Aspects of Environmental Conservation i:
Environmental Ethics as a Topic of Applied Ethics
(The Contribution of Ethics and Aldo Leopoid's Land Ethics)

  ဒေါက်တာသက်မာထွန်း
   09:27 PM
 33    Phil 2104    2a    
The Cultural and Ethical Aspects of Environmental Conservation I:
Ecological World - View

   ဒေါက်တာနွယ်နွယ်ဦး    09:55 PM
34
   Phil 2109   2
 
The Cultural and Ethical Aspects of Environmental Conservation II:
The Fundamental Principle and Values of Buddhism and The Four Cardinal Values

  ဒေါ်နွယ်နွယ်ဦး
   10:21 PM
 35    Phil 2109    2    
The Cultural and Ethical Aspects of Environmental Conservation II:
The Fundamental Principle and Values of Buddhism

  ဒေါက်တာသက်မာထွန်း
   10:47 PM
 36    မ ၂၀၀၄    1  
မြန်မာအမျိုးသမီးစာဆိုများနှင့် ၎င်းတို့၏ စာများ

  ဒေါက်တာစမ်းကေသီအောင်
   11:11 PM
37
   မ ၂၀၀၈    1  
မြန်မာအမျိုးသမီးစာဆိုများနှင့် ၎င်းတို့၏စာများ-၂ ကုန်းဘောင်းခေတ် အမျိုးသမီးစာဆိုများ၏ ဘဝနှင့်စာပေ

  ဒေါက်တာမိုးမိုး
   11:33 PM











Events underway
Global event

26- October - 2020 ( Monday)

Monday, 26 October, 9:00 AM » 9:00 AM



ပထမနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

စဉ်
     
 
Module     No                               
                    
Chapter 
         

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                             
        
ပို့ချသူ                    

ထုတ်လွှတ်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂

   ၁+၂   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
မ ၁၀၀၂
 
   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14  
 မ ၁၀၀၂

   ၅++၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
  01:29 PM
 17  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   2:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   2:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   2:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1a    
English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English: 
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

3:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2a    
English: 
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4a    
English: Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  06:16 PM
30
  Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
31
  Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
   07:04 PM
32
  Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
33
 
Eng 1002
 
   Unit-1    
English :          
The Force of Gravity

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51 PM
 34    Eng 1002    Unit-11    
English :          
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35   Eng 1002
   Unit-12
   
English : Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:42 PM
36
   Eng 1002    Unit-12a    
English : Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37   Eng 1002
   Unit-13
   
English : Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002     Unit-13a  
 English : Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   Chem 1101
   I    
Fundamental Chemistry I:
The Electronic Structures of Atoms and Periodic Properties

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်
ဦးအောင်ကျော်မင်း
ဦးအောင်ပိုင်
   10:13 PM
 40   Chem 1101    III    
Fundamental Chemistry I :
The Properties of Gases and Solution (Part - I )

   ဒေါ်သူဇာဝင်း    10:35 PM
 41   Chem 1102   I
   
Fundamental Chemistry : II
Chemical Bond

   ဒေါက်တာညီညီ    10:58 PM
 42   Chem 1102    II    
Fundamental Chemistry : II
Metals and Metalloids

   ဒေါက်တာ သဇင်လွင်    11:23 PM
 43   Chem 1102    IV    
Fundamental Chemistry II:
Aliphatic Compounds II

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်
ဒေါ်နွယ်နွယ်ဝင်း
ဒေါ်ချန်းမျော်
   11:47 PM
 44    Phys 1001    II    
General Physics I :
Rotational Motion and Dynamics

   ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း    12:12 AM
 45   Phys 1001
  IV
 
General Physics I:
Work, Energy and Power

  ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း
   12:36 AM
 46    Phys 1001   V
 
General Physics I:
Fluid Mechanics I

  ဒေါက်တာနုနုလွင်
ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
   12:59 AM
 47    Phys 1001   V
 
General Physics I:
Fluid Mechanics II

  ဒေါက်တာနုနုလွင်
ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
  01:17 PM
 48    Phys 1001    VI  
 General Physics I :
Thermodynamics

   ဒေါ်အေးမြခိုင်    01:34 AM
 49   Phys  1002   I
   
General Physics II:
Light and Illumination (Part I)

  ဒေါက်တာမြတ်
   01:57 AM
 50   Phys  1002    I    
General Physics II :
Light and Illumination (Part II )

   ဒေါက်တာမြတ်    02:20 AM
 51  
Phys 1002
 
  III
  General Physics I:
Solar Collector Technology I
  ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
ဒေါက်တာဒိန်ဆန်းနွမ်
   02:45  AM
 52  
Phys 1002
 
  III
  General Physics I:
Solar Collector Technology II
  ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
ဒေါက်တာဒိန်ဆန်းနွမ်
   03:03 AM
 53   Math 1001
  I
 
Mathematics I:
Permutations, Combinations & Binomial Theorem

  ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း
  03:18 AM
54

Math 1001

II+III


Mathematics I:
Inverse Trigonometric Functions & Exponential Logarithmic, Hyperbolic Functions and their Inverse Functions


ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း

03:42 AM
55
 
Math 1001
 
  IV
   Mathematics I:
Lines in the Plane           
  ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း
  04:07 AM
 56    Math 1003    I    
Mathematics II :
Matrices and Determinants

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
   04:32 AM
57
  AM 1001
   I  
Aspects of  Myanmar:
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
  04:55 AM
58

AM 1001

II


Aspects of  Myanmar:
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

05:18 AM
 59    AM 1001    IIa    
Aspects of  Myanmar:
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    05:41 AM
60
  AM 1002
   I    
မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

  ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း
  06:08 AM