Calendar

| Thursday, 8 October 2020 |
Global event

8-October -2020 (Thursday )

9:00 AM » Friday, 9 October, 9:00 AM



ဒုတိယနှစ် ဓာတုဗေဒ အထူးပြု

စဉ်          
      
Module            No               
           
Chapter 
              
                                                   သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်  
                          
           
ပို့ချသူ
         
ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
1

Eng  2001
Unit -1


English :
Trees and Erosion


ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း
09:00 AM
 2    Eng  2001   Unit -3
   
English :
The History of Yangon II

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    09:24 AM
 3    Eng  2001   Unit -4
   
English:
The History of Yangon III

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    09:49 AM
4
   Eng  2001   Unit -21   
English :
Trees and Erosion

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    10:13 AM
 5    Eng  2001   Unit -22   
English :
The History of Yangon I

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    10:37 AM
 6    Eng  2001   Unit -23  
 English :
The History of Yangon II

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    11:01 AM
7
   Eng  2002   Unit -31
 
 English:
How Soil is Formed

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    11:25 AM
 8    Eng  2002   Unit -31   
English:
How Soil is Formed

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    11:49 AM
 9    Eng  2002    Unit -32    
English:
The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    12:11 PM
 10    Eng  2002   Unit -33
   
English :
Art

   ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    12:35 PM
 11    Eng  2002   Unit -33   English :
Art
   ဒေါ်စုစုထွေး    01:00 PM
 12    Eng  2002   Unit -40    
English:
Irrigation

   ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    01:24 PM
13

Chem 2101
2


Inorganic Chemistry I:
Molecular Orbitals in Chemical Bonding


ဒေါ်သူဇာဝင်း
01:50 PM
14
   Chem 2106  2
   
Inorganic Chemistry II:
Structures of Ionic Compounds

  ဒေါ်သူဇာဝင်း    02:14 PM
15

Chem 2102
1


Physical Chemistry I :
Basic Concepts of Thermodynamics


ဒေါက်တာမျိုးပပဦး
02:39 PM
16

Chem 2103
I

Organic Chemistry I :
Aliphatic Compounds III


ဒေါ်နှင်းရည်လွင်
03:03 PM
17
   Chem 2103   3    
Organic Chemistry I:
Polyfunctional Compounds

   ဒေါက်တာအေးမီမီထွေး    03:25 PM
 18    Chem 2108  2
   
Organic Chemistry II:
Natural Products and Heterocycli Compounds

  ဒေါက်တာအေးမီမီထွေး    03:49 PM
19

Chem 2104
I+2+3

Chemistry in Society :
Chemistry and It's Importance, Chemistry and Energy and Chemistry in Agriculture


ဒေါက်တာထွန်းအောင်
04:14 PM
20
   Chem 2104   4
   
Chemistry in Society:  Chemistry of Food

  ဒေါက်တာထွန်းအောင်    04:38 PM
 21    Chem 2104  5+6
   
Chemistry in Society:
Chemistry of Household Products

    ဒေါက်တာထွန်းအောင်    05:01 PM
 22    Chem 2104   7+8    
Chemistry in Society:
Chemistry of Building Material

    ဒေါက်တာထွန်းအောင်    05:24 PM
23
   Chem 2109   1  
 Water Chemistry:
Water Molecules

    ဒေါက်တာထွန်းအောင်    05:48 PM
 24    Chem 2109   2+3  
 Water Chemistry:
Distribution of Water & Quality of Water and Water Analysis

    ဒေါက်တာထွန်းအောင်    06:12 PM
 25    Chem 2109   4+5+6  
 Water Chemistry :
Water Pollution , Water Treatment Process and Waste Water Processing

    ဒေါက်တာထွန်းအောင်    06:36 PM
 26    Phys 2003   1    
Electric and Magnetic Fields :
Static Electric Field (Part 1)

  ဒေါက်တာနုနုလွင်    07:00 PM
 27    Phys 2003   3    
Electric and Magnetic Fields :
Steady Electric Current

  ဒေါ်အိရွှေစင်    07:23 PM
 28    Phys 2003   4    
Electric and Magnetic Fields:
Magnetic Field of Steady Current

  ဒေါက်တာသီသီဝင်း    07:47 PM
 29    Phys 2003   5    
Electric and Magnetic Fields:
Induced Electromotive Force

   ဒေါက်တာသီသီဝင်း    08:12 PM
30
   Phys 2003   6   
Electric and Magnetic Fields:
''Maxwell's Equation''

   ဒေါက်တာသီသီဝင်း    08:37 PM
31

Phys 2004
I

Thermal Physics :
First Law of Thermodynamics


ဒေါက်တာမျိုးနန္ဒာမွန်

09:00 PM











Events underway
Global event

7 - October- 2020 ( Wednesday )

Wednesday, 7 October, 9:00 AM » 9:00 AM



ပထမနှစ် စီးပွားစီမံ အထူးပြု

စဉ်      
    
 
Module     No                               
                          
Chapter    
      

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                          
        
ပို့ချသူ                         

ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ


ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်


ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ


ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်


ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း


ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ


ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ


ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂
 
  ၁+၂
  ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ

ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
 မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်

ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14  
မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်

ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း

ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း

ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ

ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ

ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ

ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
 21
   Eng 1001    Unit-1    
English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English:
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

03:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2    
English:
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
24
  Eng 1001
  Unit-3
 
English: 
Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
25
   Eng 1001   Unit-4
 
English:
Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4    
English:
Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
27
  Eng 1001
  Unit-5
 
English:
 Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
28
  Eng 1001
   Unit-6  
English:
The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
29
  Eng 1001
   Unit-7  
English:
Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
   06:16 PM
30
  Eng 1001
   Unit-8  
English:
His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   07:04 PM
31
  Eng 1001
  Unit-9
 
English:
His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
   07:27 PM
32
  Eng 1001
  Unit-10
 
English:
Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:51 PM
 33  
Eng 1002
 
   Unit-1    English :
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:15 PM
 34    Eng 1002    Unit-11    
English :
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:42 PM
 35    Eng 1002    Unit-12
   
English :
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:02PM
 36    Eng 1002    Unit-12    
English :
Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:26 PM
 37    Eng 1002    Unit-13
   
English :
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:48 PM
 38    Eng 1002    Unit-13    
English:
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    10:13 PM
 40   Math 1005
  1  
Mathematics I:
Permutations, Combinations and Multi-functional Theorem

  ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း
   10:38 PM
41

Math 1005
1

Mathematics I:
Mathematical Logic  
         

ဒေါက်တာလတ်လတ်

 11:02 PM
 42    Math 1005    7    
Mathematics I :
Straight Lines

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
   11:26 PM
 43    Math 1006    3    
Mathematics II:
Limits and Continuity

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
   11:48 PM
 44   BM 1101 
  1  
Economics I(A):
An Introduction

  ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး
   12:11 AM
 45    
BM 1101

   2    Economics I(A):
Demand
  ဒေါ်သဉ္ဇာအောင်
  12:32 AM
 46    BM 1102    8    
Economics I(B):
Production

  ဦးသူရအောင်
   12:54 AM
47
  BM 1103
  1  
Elementary Accounting :
Introduction of Accounting

  ဒေါ်နှင်းစုရှိန်
   01:18 AM
 48  
BM 1103
 
  2
   Elementary Accounting :
Double Entry Book-Keeping
  ဒေါ်ပိုးဇာခြည်အောင်
  01:43 AM
 49    BM 1104    1    
Business Organization:
Introduction

  ဦးဟိန်းလတ်
   02:05 AM
 50   BM 1105
  1
 
Business Statistics I(A) :
Introduction to Statistics

  ဒေါ်သူဇာလှိုင်ဦး
   02:29 AM
 51    BM 1105    3    
Business Statistics I(A):
Measure of Location

  ဦးဇော်မျိုးလွင်
   02:52 AM
 52    BM 1106    9    
Business Statistics I(B):
Index Number

  ဦးဇော်မျိုးလွင်
   03:16 AM
53
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar :
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   03:39 AM
54

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  :
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 04:02 AM
55

AM 1002
1


 မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း

04:30 AM