Calendar

| Wednesday, 7 October 2020 |
Global event

7 - October- 2020 ( Wednesday )

9:00 AM » Thursday, 8 October, 9:00 AM



ပထမနှစ် စီးပွားစီမံ အထူးပြု

စဉ်      
    
 
Module     No                               
                          
Chapter    
      

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                          
        
ပို့ချသူ                         

ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ


ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်


ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ


ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်


ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း


ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ


ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ


ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂
 
  ၁+၂
  ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ

ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
 မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်

ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14  
မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်

ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း

ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း

ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ

ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ

ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ

ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
 21
   Eng 1001    Unit-1    
English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English:
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

03:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2    
English:
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
24
  Eng 1001
  Unit-3
 
English: 
Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
25
   Eng 1001   Unit-4
 
English:
Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4    
English:
Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
27
  Eng 1001
  Unit-5
 
English:
 Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
28
  Eng 1001
   Unit-6  
English:
The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
29
  Eng 1001
   Unit-7  
English:
Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
   06:16 PM
30
  Eng 1001
   Unit-8  
English:
His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   07:04 PM
31
  Eng 1001
  Unit-9
 
English:
His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
   07:27 PM
32
  Eng 1001
  Unit-10
 
English:
Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:51 PM
 33  
Eng 1002
 
   Unit-1    English :
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:15 PM
 34    Eng 1002    Unit-11    
English :
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:42 PM
 35    Eng 1002    Unit-12
   
English :
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:02PM
 36    Eng 1002    Unit-12    
English :
Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:26 PM
 37    Eng 1002    Unit-13
   
English :
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:48 PM
 38    Eng 1002    Unit-13    
English:
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    10:13 PM
 40   Math 1005
  1  
Mathematics I:
Permutations, Combinations and Multi-functional Theorem

  ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း
   10:38 PM
41

Math 1005
1

Mathematics I:
Mathematical Logic  
         

ဒေါက်တာလတ်လတ်

 11:02 PM
 42    Math 1005    7    
Mathematics I :
Straight Lines

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
   11:26 PM
 43    Math 1006    3    
Mathematics II:
Limits and Continuity

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
   11:48 PM
 44   BM 1101 
  1  
Economics I(A):
An Introduction

  ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး
   12:11 AM
 45    
BM 1101

   2    Economics I(A):
Demand
  ဒေါ်သဉ္ဇာအောင်
  12:32 AM
 46    BM 1102    8    
Economics I(B):
Production

  ဦးသူရအောင်
   12:54 AM
47
  BM 1103
  1  
Elementary Accounting :
Introduction of Accounting

  ဒေါ်နှင်းစုရှိန်
   01:18 AM
 48  
BM 1103
 
  2
   Elementary Accounting :
Double Entry Book-Keeping
  ဒေါ်ပိုးဇာခြည်အောင်
  01:43 AM
 49    BM 1104    1    
Business Organization:
Introduction

  ဦးဟိန်းလတ်
   02:05 AM
 50   BM 1105
  1
 
Business Statistics I(A) :
Introduction to Statistics

  ဒေါ်သူဇာလှိုင်ဦး
   02:29 AM
 51    BM 1105    3    
Business Statistics I(A):
Measure of Location

  ဦးဇော်မျိုးလွင်
   02:52 AM
 52    BM 1106    9    
Business Statistics I(B):
Index Number

  ဦးဇော်မျိုးလွင်
   03:16 AM
53
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar :
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   03:39 AM
54

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  :
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 04:02 AM
55

AM 1002
1


 မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း

04:30 AM













Events underway
Global event

6 - October - 2020 ( Tuesday )

Tuesday, 6 October, 9:00 AM » 9:00 AM



စတုတ္ထနှစ် သင်္ချာအထူးပြု

စဉ်
         
Module           No.            
                    
Chapter   
    သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                             
                         
ပို့ချသူ          
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
1
   Eng 4001
  Unit 1
           
 
English :Question Format
                                        

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  09:00 AM
2
   
Eng 4001

  Unit 2 
   English :  
Clothes and Appearance
  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   09:25 AM
 3    
Eng 4001

  Unit 3
   English :
Exceptional People
  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   09:49 AM
4
   Eng 4001    Unit 4    
English :
Superstitious and Beliefs

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   10:13 AM
 5    Eng 4001   Unit 5 
   
English :
Reading and Television

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   10:39 AM
 6    
Eng 4002

  Unit 1 
   English : 
Changing Times
  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   11:07 AM
 7    Eng 4002   Unit 2
   
English :
Buying and Selling

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   11:29 AM
8
   Eng 4002   Unit 3
   
English :
Animals

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  11:54 AM
9

Math 4101
1


Analysis -III :
Sequence and Series of the Functions


ဒေါက်တာဒေါ်ဝင်းကြည်

12:15 PM
10

 Math 4101   1
   
Analysis -III :
The Riemann Integral and The Riemann Stieltjes Integral

  ဒေါ်စုမြစန္ဒီ
  12:39 PM
11
   
Math 4107

   1    
Analysis IV :  
Sequences and Series of Functions

  ဒေါ်ခင်မွန်မွန်သိမ့်
  01:02 PM
12

Math 4102   1


Numerical Analysis -I : Introduction to Numerical Analysis

  ဒေါက်တာဝေဝေထွန်း
  01:27 PM
13
   Math 4108   1
   
General Topology I:
Topology of the Line and Plane

  ဒေါက်တာချိုဝင်း
   01:48 PM
 14    Math 4103    1    
Linear Programming:
Basic Properties of Linear Programs

  ဒေါ်ဇာခြည်စိမ့်စိမ့်အောင်
   02:16 PM
15

Math 4109
  1  
Abstract Algebra :
Introduction to Group Theory


ဒေါက်တာကြည်ကြည်သန်း
  02:39 PM
16

Math 4104
1

Partial Differential Equation : Fourier Series, Integrals and Transforms


ဒေါ်သိင်္ဂီပုလဲ

03:03 PM
17
   Math 4104    1    
Partial Differential Equations :
Partial Differential Equations

   ဒေါ်နှင်းဝေဖြူ    03:23 PM
18

 Math 4104
  2
   
Partial Differential Equations : The Methods of Separation of Variables and Fourier Series Solutions

  ဒေါက်တာမြင့်ခင်
  03:49 PM
19
   
 Math 4110

  1
   
Stochastic Process II :
Specific Gravity of Mixture

  ဒေါက်တာခင်ဌေးကြည်
  04:13 PM
 20    Math 4105
   2    
Stochastic Process I:
Marcov Chain

   ဒေါ်စုမြစန္ဒီ    04:38 PM
 21    Math 4111  1
   
Stochastic Process II:
The Exponential Disturibution

  ဒေါ်ဇာခြည်စိမ့်စိမ့်အောင်
   04:59 PM