Calendar

| Wednesday, 24 June 2020 |
Global event

24 - June - 2020 ( Wednesday )

9:00 AM » Thursday, 25 June, 9:00 AM


တတိယနှစ် မြန်မာစာအထူးပြု
စဉ်
                 

Module No.            
        
Chapter                   
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                 
      


ပို့ချသူ                            

 
      
ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်

  Eng 3001
  Unit 1
 
English :
Money       

  ဒေါ်စုစုလှိုင်
  09:00 AM

   Eng 3001   Unit 2 
 
 English :
How Plants Store Food

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့   09:23 AM

   Eng 3001   Unit 3
   
English:
The Great Wall of China

   ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့   09:46 AM

   Eng 3001   Unit 4
   
English:
Cleaning Nuclear Waste

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း   10:12 AM
 ၅    Eng 3001   Unit 5
 


 English:
Volcanoes

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်    10:37 AM

   Eng 3002    Unit 6
   
Compulsory English :
The Loan - I

   ဒေါ်ဝေဝေနှင်း   11:02 AM
 ၇    Eng 3002    Unit 7
   
English:
The Loan II

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    11:28 AM
 ၈    Eng 3002    Unit 8    
English:
The Antique Table

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    11:53 AM
 ၉    Eng 3002    Unit 9
 
 English:
Welcome to Our Bank I

   ဒေါ်အေးမိသက်    12:14 PM
 ၁၀    Eng 3002    Unit 10
 
 English:
Welcome to Our Bank II

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    12:36 PM
၁၁
   မ- ၃၁၀၁    ၂  
 ဝတ္ထု-၁
"ဝေဿန္တရာဇာတ်တော်ကြီး" ဝတ္ထု

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ   12:59 PM
၁၂
  မ- ၃၁၀၆
 
 
ဝတ္ထု-၂
"ကြိုးကြာတောင်ပံခတ်သံ" ဝတ္ထု


ဒေါက်တာသက်သက်မာ
  01:22 PM
 ၁၃    မ- ၃၁၀၆    ၂    
ဝတ္ထု (၂) ၊ နေညိုညိုဝတ္ထု
"နေညိုညိုဝတ္ထုမှ ဇာတ်ဆောင်များ အကြောင်းလေ့လာချက်"

   ဒေါက်တာခင်စန်းဝင့်    01:45 PM
၁၄

မ-၃၁၀၂




ကဗျာ-၁
ကိုးခန်းပျို့နှင့် ရတုကဗျာ


ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
02:09 PM
 ၁၅    မ-၃၁၀၂    ၂    
ကဗျာ (၁) - ကိုးခန်းပျို့
ကိုးခန်းပျို့လာ လောက၊ဓမ္မ၊ရာဇ၊ ရေးရာများ

   ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း    02:32 PM
 ၁၆    မ-၃၁၀၇  
 
 ကဗျာ-၂
ရာမရကန် လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်   03:00 PM
၁၇
   မ-၃၁၀၇    ၂    
ကဗျာ-၂
ခေတ်ကဗျာ

  ဒေါက်တာသက်သက်မာ   03:23 PM
 ၁၈    မ-၃၁၀၇    ၃    
ကဗျာ (၂) ၊ ခေတ်ကဗျာပို့ချချက်
"သွေးသောက်ညီနောင်၊ ကဗျာသခင်အိုအရှင်၊
ပန်းပွင့်သာကြွေ စာဆိုမသေနဲ့၊ သတ္တိအရှိဆုံးအချိန်"

   ဒေါ်သန်းဌေးဝင်း    03:47 PM
၁၉

မ-၃၁၀၃




ဘာသာစကား-၁
(ပုဂံကျောက်စာနှင့် ရာဇကုမာရ်မွန်ကျောက်စာ)


ဒေါက်တာအေးအေးမွန်

04:13 PM
 ၂၀    မ-၃၁၀၃    ၂    
ဘာသာစကား (၁) - ရာဇကုမာရ်မွန်ကျောက်စာ "ရာဇကုမာရ်မွန်ကျောက်စာမှ
သဒ္ဒါလေ့လာချက်"

   ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   04:37 PM
 ၂၁    မ-၃၁၀၈    ၁    
ဘာသာစကား( ၂ )
မြန်မာကျောက်စာ

  ဒေါက်တာသက်သက်မာ   05:00 PM
 ၂၂    မ-၃၁၀၈    ၂    
ဘာသာစကား( ၂ )
( လောကထိပ်ပန်မင်စာ )

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်    05:24 PM
၂၃
  မ-၃၁၀၄




ဘာသာဗေဒ၊ သဒ္ဒဗေဒ-၁        
ဘာသာဗေဒ


ဒေါက်တာမာလာ   05:47 PM
၂၄
   မ-၃၁၀၄  
   
ဘာသာဗေဒ၊ သဒ္ဒဗေဒ-၁        
သဒ္ဒဗေဒ

  ဒေါက်တာမာလာ   06:12 PM
 ၂၅    မ-၃၁၀၉    ၁    
ဘာသာဗေဒ၊ သဒ္ဒဗေဒ-၂       
သဒ္ဒဗေဒအကြောင်း သိကောင်းစရာ

  ဒေါက်တာမာလာ   06:36 PM
၂၆
  မ-၃၁၀၉



 
ဘာသာဗေဒ၊ သဒ္ဒဗေဒ-၂       
သဒ္ဒဗေဒ


ဒေါက်တာသက်သက်မာ   06:59 PM
 ၂၇    မ-၃၁၁၀    ၁    
ဘာသာပြန်-
ဘာသာပြန်သဘောတရားနှင့် နည်းနာများ

  ဒေါက်တာသန်းထိုက်   07:23 PM









Events underway
Global event

23- June - 2020 ( Tuesday )

Tuesday, 23 June, 9:00 AM » 9:00 AM


ဒုတိယနှစ် သင်္ချာအထူးပြု

စဉ်
        
Module          No.                 
                
 Chapter
         

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                                         
            
ပို့ချသူ          
ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
1
  Eng 2001
  Unit 1
 
English : Trees and Erosion                                    
  ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း
  09:00 AM
2
   
Eng 2001

  Unit 3
   English:
The History of Yangon II
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:24 AM
3
 
 Eng 2001

  Unit 4
   
English:
The History of Yangon  III    
                                                        
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:49 AM
 4    Eng 2001    Unit 21
   
English : Trees and Erosion 

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    10:13 AM
5
   Eng 2001    Unit 22
   
English:
The History of Yangon I

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    10:37 AM
 6    Eng 2001    Unit 23
   
English:
The History of Yangon  II   
                                         
   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    11:01 AM
7
    Eng 2002   Unit 31
   
English:
How Soil is Formed

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   11:25 AM
 8    Eng 2002    Unit 31    
English:
How Soil is Formed

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    11:49 AM
 9     Eng 2002   Unit 32
   
English:
The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:11 PM
 10     Eng 2002   Unit 33
   
English:
Art

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:35 PM
 11    Eng 2002    Unit 33    
English:
Art

   ဒေါ်စုစုထွေး    01:00 PM
 12     Eng 2002   Unit 40 
 
 English:
 Irrigation

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   01:24 PM
13
   Math 2101   1
   
Complex Variables I:
 Analytic Function

  ဒေါ်မြမြဝင်း
  01:50 PM
14

Math 2101

2

Complex Variables I :
Elementary Functions


ဒေါ်မြမြဝင်း

02:14 PM
15
   
Math 2101

   3+4    Complex Variables I:   
Integrals, Residues and Poles
  ဒေါ်မြမြဝင်း
   02:37 PM
16
   
Math 2107

   1    Linear Algebra I:
Vector Spaces
  ဒေါ်စုမြစန္ဒီ
   03:01 PM
 17    Math 2107    2    
Linear Algebra I :
Matrices

  ဒေါ်နှင်းဝေဖြူ
   03:26 PM
18
   Math 2102   1
   
Calculus of Several Variables: Functions of Several Variables

  ဒေါက်တာနှင်းလဲ့ရည်
  03:49 PM
19
  Math 2102   
  2  
Calculus of Several Variables : Multiple Integrals

  ဒေါက်တာနှင်းလဲ့ရည်
  04:13 PM
20
   
Math 2108

   1  
 Ordinary Differential Equations :   Second Order Linear Differential Equations

  ဒေါ်သဉ္ဇာလှိုင်
   04:37 PM
 21    Math 2108    1a    
Ordinary Differential Equations:
Differential Equations and Mathematical Models

   ဒေါ်ဇာခြည်စိမ့်စိမ့်အောင်    05:05 PM
22
   Math 2108    2    
Ordinary Differential Equations:
Higher Order Linear Differential Equations

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
  05:32 PM
 23    Math 2108    3    
Ordinary Differential Equations :
System of First Order Linear Differential Equations

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
   05:59 PM
 24    Math 2103    2    
Vector Algebra and Statics:
Statics of a Particle

  ဒေါ်စုမြစန္ဒီ
   06:22 PM
 25    Math 2109    1  
 Vector Calculus and Dynamics :
Vector Calculus

  ဒေါ်အေးအေးမူ
   06:47 PM
26
   Math 2104   1    
Descrete Mathematics I:  Permutations and Combinations

  ဒေါက်တာသွယ်သွယ်အေး
  07:09 PM
27

 Math 2104
2

Discrete Mathematics I : Recurrence Relations


ဒေါက်တာသွယ်သွယ်အေး

07:33 PM
28
   
Math 2110

   1    Discrete Mathematics II :  
Graph Theory
  ဒေါက်တာသွယ်သွယ်အေး
   07:57 PM
29

Math 2105
1

Theory of Sets I  :
Equivalent Sets and De-numerable  Sets


ဒေါက်တာခင်အေးအေး

08:22 PM
30
   Math  2111    1    
Theory of Sets II:
 Well-Ordered Sets and Ordinal Numbers

  ဒေါ်ဇာခြည်စိမ့်စိမ့်အောင်
   08:38 PM