Calendar

| Monday, 22 June 2020 |
Global event

22 - June- 2020 ( Monday )

9:00 AM » Tuesday, 23 June, 9:00 AM


ပထမနှစ် စီးပွားရေးပညာအထူးပြု
စဉ်   
     
Module No                               
                            
Chapter   
     

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                                                                           
     
ပို့ချသူ                        

ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့်
ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်    09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
   
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့်
ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း    09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့်
နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်    10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့်
နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်    10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ    10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
   
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်    11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
 ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ    11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်    11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
 လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ    11:57 PM
 12    
မ ၁၀၀၂

   ၁+၂    ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ   ဒေါ်ဌေးတင့်   12:17 PM
 13    
မ ၁၀၀၂
 
   ၃+၄    အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်   ဒေါက်တာအေးအေးမွန်    12:35 PM
 14  
  မ ၁၀၀၂

   ၅+၆    ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်   ဒေါက်တာဥမ္မာသူ    12:53  PM
 15    
မ ၁၀၀၂

   ၇+၈    နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း   ဒေါက်တာအေးအေးမွန်    01:  13PM
 16    
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း   ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်    01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂    မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ   ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ   01:50 PM
 18    
မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄    တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ   ဒေါက်တာချိုချိုတင့်    02:07 PM
 19    
မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆    တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ   ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ   02:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English: Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း   02:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1    
English: Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English:  Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
03:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2  
English:  Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်    04:40 PM
26
   Eng 1001    Unit-4    
English: Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်    05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်    05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်    06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
  06:40 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း   07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    07:27 PM
 33  
 Eng 1002

   Unit-1    English :  
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း   07:51 PM
 34     Eng 1002     Unit-11    
English :
Bananas

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35    Eng 1002    Unit-1 2
   
English :
Bananas

   ဒေါ်ဝေဝေနှင်း   08:42PM
 36     Eng 1002     Unit-12  
English :
Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37    Eng 1002    Unit-13
   
English : 
Dinosaurs

   ဒေါ်ဝေဝေနှင်း   09:26 PM
 38     Eng 1002    Unit-13    
English : 
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   Math 1005
   I  
Mathematics I:  
Permutations, Combinations and Multi-functional Theorem

  ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း    10:13 PM
40

Math 1005
I

Mathematics I:  
Mathematical Logic
            

ဒေါက်တာလတ်လတ်
 10:38 PM
 41    Math 1005    7  
 Mathematics I :
Straight Lines

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး    11:02 PM
 42   Math 1006    3    
Mathematics II:
Limits and Continuity

   ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး    11:26 PM
 43   Econ 1101 
  1  
Economics I:   
An Introduction

  ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး    11:48 PM
 44    
Econ 1101

  2
  Economics I:
Demand
  ဒေါ်သဉ္ဇာအောင်
  12:11 AM
 45    Econ 1102    8    
Economics I (B):
Production

   ဦးသူရအောင်    12:32 AM
 46   Com 1101
   1  
Elementary Accounting:
Introduction of Accounting

  ဒေါ်နှင်းစုရှိန်    12:54 AM
 47    
Com 1101

   2    Elementary Accounting:
Double Entry Book-Keeping
  ဒေါ်ပိုးဇာခြည်အောင်   01:18 AM
 48    Com 1102    1    
Business Organization:
Introduction

   ဦးဟိန်းလတ်    01:42 AM
 49   Stat 1101
  1
 
Introduction to Statistics

  ဒေါ်သူဇာလှိုင်ဦး   02:05 AM
 50    Stat 1101    3    
Statistics I(A):
Measure of Location

   ဦးဇော်မျိုးလွင်    02:29 AM
 51    Stat 1102    9    
Statistics I(B):
Index Number

   ဦးဇော်မျိုးလွင်    02:52 AM
52
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar:
Land & People

   ဦးကျော်ဇင်ထွန်း    03:16 AM
53

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  : 
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း
 03:39 AM
54
   AM 1001    2    
Aspects of Myanmar  :
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    04:02 AM
55

AM 1002



မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

 ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း
 04:30 AM












Events underway
Global event

20.6. 2020 ( Saturday) & 21.6. 2020 (Sunday)

Friday, 19 June, 5:00 PM » 9:00 AM



ပြန်လည်ထုတ်လွှင့်မည့်သင်ခန်းစာများ ( ၁၅- ရက်- တနင်္လာနေ့၊ ဇွန်လ ၂၀၂၀ ခုနှစ်) မှ (၁၉ ရက် - သောကြာနေ့၊ ဇွန်လ ၂၀၂၀) ထိ

စဉ်   
          
                                        
 
ထုတ်လွှင့်မည့်ဘာသာရပ်

            
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်                                             
 ၁   
ပဥ္စမနှစ် ဥပဒေပညာအထူးပြု

  19- June - 2020 (Friday) 05:00 PM
 ၂    
ပထမနှစ် စိတ်ပညာအထူးပြု

  20-
 ၃    
ဒုတိယနှစ် ရူပဗေဒအထူးပြု

   
 ၄    
တတိယနှစ် ပထဝီဝင်အထူးပြု

 
 ၅  
စတုတ္ထနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု