Calendar

| Tuesday, 9 June 2020 |
Global event

9- June -2020 (Tuesday )

9:00 AM » Wednesday, 10 June, 9:00 AM



ဒုတိယနှစ် ဓာတုဗေဒ အထူးပြု

စဉ်          
      
Module            No               
           
Chapter 
              
                                                   သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်  
                          
           
ပို့ချသူ
         
ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
1

Eng  2001
Unit -1


English :
Trees and Erosion


ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း
09:00 AM
 2    Eng  2001   Unit -3
   
English :
The History of Yangon II

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    09:24 AM
 3    Eng  2001   Unit -4
   
English:
The History of Yangon III

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    09:49 AM
4
   Eng  2001   Unit -21   
English :
Trees and Erosion

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    10:13 AM
 5    Eng  2001   Unit -22   
English :
The History of Yangon I

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    10:37 AM
 6    Eng  2001   Unit -23  
 English :
The History of Yangon II

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    11:01 AM
7
   Eng  2002   Unit -31
 
 English:
How Soil is Formed

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    11:25 AM
 8    Eng  2002   Unit -31   
English:
How Soil is Formed

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    11:49 AM
 9    Eng  2002    Unit -32    
English:
The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    12:11 PM
 10    Eng  2002   Unit -33
   
English :
Art

   ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    12:35 PM
 11    Eng  2002   Unit -33   English :
Art
   ဒေါ်စုစုထွေး    01:00 PM
 12    Eng  2002   Unit -40    
English:
Irrigation

   ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    01:24 PM
13

Chem 2101
2


Inorganic Chemistry I:
Molecular Orbitals in Chemical Bonding


ဒေါ်သူဇာဝင်း
01:50 PM
14
   Chem 2106  2
   
Inorganic Chemistry II:
Structures of Ionic Compounds

  ဒေါ်သူဇာဝင်း    02:14 PM
15

Chem 2102
1


Physical Chemistry I :
Basic Concepts of Thermodynamics


ဒေါက်တာမျိုးပပဦး
02:39 PM
16

Chem 2103
I

Organic Chemistry I :
Aliphatic Compounds III


ဒေါ်နှင်းရည်လွင်
03:03 PM
17
   Chem 2103   3    
Organic Chemistry I:
Polyfunctional Compounds

   ဒေါက်တာအေးမီမီထွေး    03:25 PM
 18    Chem 2108  2
   
Organic Chemistry II:
Natural Products and Heterocycli Compounds

  ဒေါက်တာအေးမီမီထွေး    03:49 PM
19

Chem 2104
I+2+3

Chemistry in Society :
Chemistry and It's Importance, Chemistry and Energy and Chemistry in Agriculture


ဒေါက်တာထွန်းအောင်
04:14 PM
20
   Chem 2104   4
   
Chemistry in Society:  Chemistry of Food

  ဒေါက်တာထွန်းအောင်    04:38 PM
 21    Chem 2104  5+6
   
Chemistry in Society:
Chemistry of Household Products

    ဒေါက်တာထွန်းအောင်    05:01 PM
 22    Chem 2104   7+8    
Chemistry in Society:
Chemistry of Building Material

    ဒေါက်တာထွန်းအောင်    05:24 PM
23
   Chem 2109   1  
 Water Chemistry:
Water Molecules

    ဒေါက်တာထွန်းအောင်    05:48 PM
 24    Chem 2109   2+3  
 Water Chemistry:
Distribution of Water & Quality of Water and Water Analysis

    ဒေါက်တာထွန်းအောင်    06:12 PM
 25    Chem 2109   4+5+6  
 Water Chemistry :
Water Pollution , Water Treatment Process and Waste Water Processing

    ဒေါက်တာထွန်းအောင်    06:36 PM
 26    Phys 2003   1    
Electric and Magnetic Fields :
Static Electric Field (Part 1)

  ဒေါက်တာနုနုလွင်    07:00 PM
 27    Phys 2003   3    
Electric and Magnetic Fields :
Steady Electric Current

  ဒေါ်အိရွှေစင်    07:23 PM
 28    Phys 2003   4    
Electric and Magnetic Fields:
Magnetic Field of Steady Current

  ဒေါက်တာသီသီဝင်း    07:47 PM
 29    Phys 2003   5    
Electric and Magnetic Fields:
Induced Electromotive Force

   ဒေါက်တာသီသီဝင်း    08:12 PM
30
   Phys 2003   6   
Electric and Magnetic Fields:
''Maxwell's Equation''

   ဒေါက်တာသီသီဝင်း    08:37 PM
31

Phys 2004
I

Thermal Physics :
First Law of Thermodynamics


ဒေါက်တာမျိုးနန္ဒာမွန်

09:00 PM









Events underway
Global event

8 -June -2020 ( Monday )

Monday, 8 June, 9:00 AM » 9:00 AM


ပထမနှစ် ဒဿနိကဗေဒ အထူးပြု

စဉ်    
     
 
Module     No                               
                            
Chapter    
       

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်
                
ပို့ချသူ                        

ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂
 
   ၁+၂   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
 မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14    
မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   12:53 PM
 15    
မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13  PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
  02:50 PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
  02:07 PM
 19    
မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20  PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  02:38 PM
 21     Eng 1001    Unit-1a    
English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English: 
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

03:25 PM
 23     Eng 1001    Unit-2a    
English: 
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English: 
Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English:
Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
  04:40 PM
 26     Eng 1001    Unit-4a    
English:
Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English:
 Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English:
The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English:
Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English:
His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English:
 His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
  07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English:
Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
 33  
Eng 1002

  Unit-1
   
English :  
The Force of Gravity

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51 PM
34
   Eng 1002    Unit-11    
English :  
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35   Eng 1002
   Unit-12  
 English :  
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:42PM
 36    Eng 1002    Unit-12a    
English :  
Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37   Eng 1002
   Unit-13    
English :
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002    Unit-13a    
English :
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 339   Phil 1101
   1  
Deductive Logic I :
Logic                    

  ဒေါ်သက်ဝေဝင်း
  10:13 PM
40

Phil 1101
2


Deductive Logic I:
 Logical Fallacies 
               

ဒေါ်သက်ဝေဝင်း

10:36 PM
 41   Phil 1101 
  3+4
 
Deductive Logic I:
 The Nature of Propositions & A Study of Immediate Inference

  ဒေါ်သက်ဝေဝင်း
  10:59 PM
 42    Phil 1103    1    
Deductive Logic II:
A Study of Mediate Inferences (The Categorical Syllogism)

  ဒေါ်သက်ဝေဝင်း
   11:24PM
 43   Phil 1102 
   1  
Western Philosophy I :
Introduction to Western Philosophy

  ဒေါ်နွယ်နွယ်ဉီး
   11:45 PM
 44
   Phil  1102    2    
Introduction to Western Philosophy I:
The Development of Early Greek Philosophy (Part I)

  ဒေါက်တာဝါဝါနွယ်ဦး
   12:06 AM
 45    Phil  1102    2a    
Introduction to Western Philosophy I:
The Development of Early Greek Philosophy(Part 2)

   ဒေါက်တာဝါဝါနွယ်ဦး    12:32 AM
 46    Phil  1102    2b    
Introduction to Western Philosophy I:
The Development of Early Greek Philosophy
(Part 3)

   ဒေါက်တာဝါဝါနွယ်ဦး    12:56 AM
 47    Phil 1104   3+4+5
   
Introduction to Western Philosophy II :
Rationalism - Rene Descsrtes, Brauch De Spinoza & Gottfried Wilhelm Leibnitz

  ဒေါက်တာဝါဝါနွယ်ဦး
  01:23 AM
 48    Phil 1104    3    
Introduction to Western Philosophy II :
Rene Descartes

  ဒေါ်မို့မို့အောင်
   01:47 AM
 49    Phil 1104    7    
Introduction to Western Philosophy II :
John Locke

  ဒေါ်မို့မို့အောင်
   02:10 AM
 50    Phil 1104    10    
Introduction to Western Philosophy II :
Immanuel Kant

  ဒေါ်မို့မို့အောင်
   02:34 AM
 51   မ ၁၀၀၅
   ၁  
မြန်မာရိုးရာပုံပြင် ( ၁ )
ပုံပြင်များ

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   02:57 AM
 52    မ ၁၀၀၈    ၁  
မြန်မာရိုးရာပုံပြင် ( ၂ )  -
စကားပုံပုံပြင်များ၊ သမိုင်းပုံပြင်များ၊ ဖြတ်ထုံးပုံပြင်များနှင့် တိုင်းရင်းသားပုံပြင်များ

  ဉီးအောင်ခင်ဝင်း
   03:22 AM
53
  AM 1001
   1  
Aspects of  Myanmar :
 Land & People

  ဉီးကျော်ဇင်ထွန်း
   03:46 AM
54

AM 1001

2


Aspects of Myanmar  :  
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 04:09 AM
55
   AM 1001    2a  
Aspects of Myanmar  :  
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    04:32 AM
56

  AM 1002
1


 မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး


ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း

 04:59 AM