Calendar

| Monday, 8 June 2020 |
Global event

8 -June -2020 ( Monday )

9:00 AM » Tuesday, 9 June, 9:00 AM


ပထမနှစ် ဒဿနိကဗေဒ အထူးပြု

စဉ်    
     
 
Module     No                               
                            
Chapter    
       

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်
                
ပို့ချသူ                        

ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂
 
   ၁+၂   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
 မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14    
မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   12:53 PM
 15    
မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13  PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
  02:50 PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
  02:07 PM
 19    
မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20  PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  02:38 PM
 21     Eng 1001    Unit-1a    
English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English: 
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

03:25 PM
 23     Eng 1001    Unit-2a    
English: 
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English: 
Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English:
Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
  04:40 PM
 26     Eng 1001    Unit-4a    
English:
Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English:
 Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English:
The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English:
Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English:
His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English:
 His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
  07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English:
Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
 33  
Eng 1002

  Unit-1
   
English :  
The Force of Gravity

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51 PM
34
   Eng 1002    Unit-11    
English :  
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35   Eng 1002
   Unit-12  
 English :  
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:42PM
 36    Eng 1002    Unit-12a    
English :  
Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37   Eng 1002
   Unit-13    
English :
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002    Unit-13a    
English :
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 339   Phil 1101
   1  
Deductive Logic I :
Logic                    

  ဒေါ်သက်ဝေဝင်း
  10:13 PM
40

Phil 1101
2


Deductive Logic I:
 Logical Fallacies 
               

ဒေါ်သက်ဝေဝင်း

10:36 PM
 41   Phil 1101 
  3+4
 
Deductive Logic I:
 The Nature of Propositions & A Study of Immediate Inference

  ဒေါ်သက်ဝေဝင်း
  10:59 PM
 42    Phil 1103    1    
Deductive Logic II:
A Study of Mediate Inferences (The Categorical Syllogism)

  ဒေါ်သက်ဝေဝင်း
   11:24PM
 43   Phil 1102 
   1  
Western Philosophy I :
Introduction to Western Philosophy

  ဒေါ်နွယ်နွယ်ဉီး
   11:45 PM
 44
   Phil  1102    2    
Introduction to Western Philosophy I:
The Development of Early Greek Philosophy (Part I)

  ဒေါက်တာဝါဝါနွယ်ဦး
   12:06 AM
 45    Phil  1102    2a    
Introduction to Western Philosophy I:
The Development of Early Greek Philosophy(Part 2)

   ဒေါက်တာဝါဝါနွယ်ဦး    12:32 AM
 46    Phil  1102    2b    
Introduction to Western Philosophy I:
The Development of Early Greek Philosophy
(Part 3)

   ဒေါက်တာဝါဝါနွယ်ဦး    12:56 AM
 47    Phil 1104   3+4+5
   
Introduction to Western Philosophy II :
Rationalism - Rene Descsrtes, Brauch De Spinoza & Gottfried Wilhelm Leibnitz

  ဒေါက်တာဝါဝါနွယ်ဦး
  01:23 AM
 48    Phil 1104    3    
Introduction to Western Philosophy II :
Rene Descartes

  ဒေါ်မို့မို့အောင်
   01:47 AM
 49    Phil 1104    7    
Introduction to Western Philosophy II :
John Locke

  ဒေါ်မို့မို့အောင်
   02:10 AM
 50    Phil 1104    10    
Introduction to Western Philosophy II :
Immanuel Kant

  ဒေါ်မို့မို့အောင်
   02:34 AM
 51   မ ၁၀၀၅
   ၁  
မြန်မာရိုးရာပုံပြင် ( ၁ )
ပုံပြင်များ

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   02:57 AM
 52    မ ၁၀၀၈    ၁  
မြန်မာရိုးရာပုံပြင် ( ၂ )  -
စကားပုံပုံပြင်များ၊ သမိုင်းပုံပြင်များ၊ ဖြတ်ထုံးပုံပြင်များနှင့် တိုင်းရင်းသားပုံပြင်များ

  ဉီးအောင်ခင်ဝင်း
   03:22 AM
53
  AM 1001
   1  
Aspects of  Myanmar :
 Land & People

  ဉီးကျော်ဇင်ထွန်း
   03:46 AM
54

AM 1001

2


Aspects of Myanmar  :  
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 04:09 AM
55
   AM 1001    2a  
Aspects of Myanmar  :  
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    04:32 AM
56

  AM 1002
1


 မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး


ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း

 04:59 AM












Events underway
Global event

6.6. 2020 ( Saturday) & 7.6. 2020 (Sunday)

Friday, 5 June, 5:00 PM » 9:00 AM



ပြန်လည်ထုတ်လွှင့်မည့်သင်ခန်းစာများ ( ၁- ရက်- တနင်္လာနေ့၊ ဇွန်လ ၂၀၂၀ ခုနှစ်) မှ (၅- ရက် - သောကြာနေ့၊ ဇွန်လ ၂၀၂၀) ထိ

စဉ်   
          
                                        
 
ထုတ်လွှင့်မည့်ဘာသာရပ်

            
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်                                             
 ၁   
ပထမနှစ် သင်္ချာအထူးပြု

  5- June - 2020 (Friday) 05:00 PM
 ၂    
ဒုတိယနှစ် ဉပဒေပညာအထူးပြု

  6- June - 2020 (Saturday) 02:14 PM
 ၃    
တတိယနှစ် စီးပွားစီမံအထူးပြု

   7- June - 2020 (Sunday) 08:26 AM
 ၄    
ပထမနှစ် သတ္တဗေဒအထူးပြု

   7- June - 2020 (Sunday) 08:26 PM