Calendar

| Thursday, 4 June 2020 |
Global event

4 - June -2020 (Thursday )

9:00 AM » Friday, 5 June, 9:00 AM


ပထမနှစ်သတ္တဗေဒ အထူးပြု

စဉ် 
     
 

Module No                            
                             
 Chapter    
        
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                  

ပို့ချသူ

ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေ‌ွေထွ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   9:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
 မ ၁၀၀၂

  ၁+၂   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
   12:17 PM
 13  
 မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14  
 မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   1:13 PM
 16    
မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1a  
 English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English: 
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

 03:25PM
23
   Eng 1001    Unit-2a    
English: 
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English: 
Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English:
Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
26
   Eng 1001    Unit-4a    
English:
Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English:
 Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English:
The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English:
Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
   06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English:
 His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English:
His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
   07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English:
Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
 33    
Eng 1002

  Unit-1
   English :
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:51 PM
34
   Eng 1002    Unit-11    
English :
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35   Eng 1002
  Unit-12
   
English :
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   08:42 PM
 36    Eng 1002    Unit-12a    
English :
Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37   Eng 1002
  Unit-13
   
English : 
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002    Unit-13a    
English : 
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   Zool 1101
  1  
Organization & Variety of Life:
Cell Theory, Cell Structure and Functions

  ဒေါက်တာဉမ္မာအုန်း
   10:13PM
 40
  Zool 1101
  1
   
Organization & Variety of Life :
Nucleus, Cell Cycle and Cell Division

  ဒေါက်တာတင်တင်မြင့်
   10:35 PM
 41  
 Zool 1101

   2   Organization & Variety of Life:
Animals Tissues
  ဒေါက်တာလီလီမြင့်
   10:57 PM
 42    Zool 1101   2
   
Organization & Variety of Life :
Organs and Organ Systems

  ဒေါက်တာခင်မီမီ
   11:17 PM
43


Zool 1101                    

3
Organization & Variety of Life:
Variety of Life

ဒေါ်မေသက်ဦး

 11:42 PM
 44  
Zool 1102
 
  1
  Life Processes & Homeostasis:
Nutrition
  ဒေါ်သူဇာမိုး
   12:06 AM
 45    Zool 1102    1    
Life Processes and Homeostasis
Digestive System

   ဒေါ်သိန်းသိန်းမြင့်    12:30 AM
 46   Zool 1102
   2    
Life Processes & Homeostasis:
Cellular Respiration

  ဒေါက်တာဖြိုးမမလင်း
   12:54 AM
47
   Zool 1102   3
   
Life Processes & Homeostasis:
Transport

  ဒေါ်သူဇာမိုး
   01:17 AM
 48   Chem 1001    1    
General Chemistry I:
The Electronic Structures of Atoms and Periodic Properties and Chemical Bonds

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်
ဒေါက်တာနွယ်နီဝင်း
ဒေါ်ထက်ထက်သိန်းစိန်
   01:39 AM
 49   Chem 1002   2
   
General Chemistry II:
The Properties of Solution

  ဒေါက်တာဉမ္မာကို
   02:02 AM
 50   Chem 1002    3    
General Chemistry II:
Aliphatic Compounds II

  ဒေါက်တာဉမ္မာကို
   02:26 AM
 51  
Bot 1001
 
   2   Varieties of Plants and their Relatives: Cell, Tissue and Organ
  ဒေါ်ဖြူဖြူလှ
   02:50 AM
52
   Bot 1001    2+3    Varieties of Plants and their Relatives :
The Invisible Kingdom Viruses and Kingdoms Monera
   ဒေါ်လွင်လွင်မော်    03:11 AM
53
  Bot 1001
  6
   
Varieties of Plants and their Relatives:
Kingdom Plantae

  ဒေါက်တာလှထိုက်ထိုက်အောင်
   03:36 AM
 54   Bot 1002
   1  
 Importance of Plants:
Plants for Food

  ဒေါ်ခင်လွန်းကျင်
   03:56 AM
55
  AM 1001
   1  
Aspects of  Myanmar:
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   04:16 AM
56

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  :
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 04:39 AM
 57    AM 1001    2a    
Aspects of Myanmar  :
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    05:02 AM
58

AM 1002
1


မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း

 05:30 AM













Events underway
Global event

3 -June -2020 ( Wednesday )

Wednesday, 3 June, 9:00 AM » 9:00 AM


တတိယနှစ် စီးပွားရေးပညာအထူးပြု

စဉ်
         
Module No.                
         
Chapter          

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်        
         
ပို့ချသူ          
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
 1    Eng 3001     Unit 1
   
English:
Money

   ဒေါ်စုစုလှိုင်    09:00 AM
 2    Eng 3001     Unit 2
   
English:
How Plants Store Food

   ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့    09:24 AM
3
 
Eng 3001
 
   Unit 3    
English: The Great Wall of China

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့   09:47 AM
4
  Eng 3001 
  Unit 4
 
 English: Cleaning Nuclear Waste

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   10:13 AM
 5   Eng 3001   Unit 5
   
English: Volcanoes

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
   10:37 AM
 6   Eng 3002 
  Unit 6
   
Compulsory English :
The Loan - I

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    11:03 AM
 7    Eng 3002     Unit 7
   
English:
The Loan II

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    11:29AM
 8    Eng 3002     Unit 8
   
English:
The Antique Table

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    11:54 AM
 9    Eng 3002     Unit 9
   
English:
Welcome to Our Bank 1

   ဒေါ်အေးမိသက်    12:15 PM
 10    Eng 3002     Unit 10
   
English:
Welcome to Our Bank 2

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    12:37 PM
11
  Econ  3101
  1
 
Economics of Development :
The Meaning and  Measurement of Economic Development


ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး
  01:00 PM
12
 
Econ  3101
 
   2    
Economics of Development :   Diverse Structure and Common Characteristics of Developing Nations

  ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး   01:24 PM
13
  Econ  3102
   1  
 International Economics :
The Nature and Scope of International Economics

  ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး    01:48 PM
14

Econ  3103
1


Managerial Economics : The Nature and Scope of Managerial Economics


ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး
02:11 PM
15
 
Econ  3103
 
   2    
Managerial Economics :       Basic Model of the Firm and Role of Profit

  ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး   02:36 PM
 16   Econ  3104
   1  
 Environmental Economics :
Introduction

  ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး    02:59 PM
17

Econ 3105

I

Economic Policy and Planning : Macroeconomic Activity, Objectives and Instruments


ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး

03:24 PM
 18   Econ 3106
   1    
Resource Economics :
Nature and Features of Natural Resources

  ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး    03:47 PM
19
  Econ 3107
  I
 
Statistical Linear Models : Linear Models & Matrix Approach to Simple Linear Regression Analysis

  ဒေါ်သူဇာလှိုင်ဦး   04:11 PM
 20    Econ 3108    1  
 Economics Statistics:
Economics Statistics

   
 ဦးဇော်မျိုးလွင်
   04:35 PM
 21    Econ 3108    2    
Economic Statistics :
Economic Index Number

   ဦးဇော်မျိုးလွင်    04:59 PM
 22    Com 3001    1    
Management Accounting I :  Introduction to Management Accounting

  ဒေါ်နှင်းစုရှိန်    05:23 PM
 23    Com 3001    2    
Management Accounting I :
Analyzing Cost-Volume-Profit Relationships

  ဒေါက်တာဝင်းသီတာ    05:45 PM
24
  Com 3002    I  
Management Accounting : Marking Definition and  Concepts


ဒေါ်ပိုးဇာခြည်အောင်
  06:08 PM
 25    Com 3002    1    
Marketing Management I:
Marketing Definition and Concept

   ဒေါက်တာတင်တင်အေး    06:31 PM
 26    Com 3002    2    
Marketing Management I:
Marketing Environment

   ဒေါက်တာတင်တင်အေး    06:56 PM