Calendar

| Wednesday, 20 May 2020 |
Global event

20 - May - 2020 ( Wednesday )

9:00 AM » Thursday, 21 May, 9:00 AM


ပထမနှစ် ပထဝီဝင် အထူးပြု

စဉ်
     
 
Module     No                               
                            
Chapter    
       

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                                                                    
        
ပို့ချသူ

ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်:
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂
 
   ၁+၂   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
 မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14  
 မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1a    
English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English:
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
03:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2a    
English:
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English:
 Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English:
Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4a    
English:
Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English:
Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English:
The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English:
Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English:
His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English:
 His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
  07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English:
 Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
 33  
Eng 1002
 
  Unit-1
   English :
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51 PM
 34    Eng 1002    Unit-11    
English :
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35   Eng 1002
  Unit-12 
   
English :  
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:42 PM
 36    Eng 1002    Unit-12a
   
English :  
Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37   Eng 1002
  Unit-13 
   
English :     
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  09:26 PM
 38    Eng 1002    Unit-13a    
English :     
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   Geog 1101
  1  
Physical Geography: 
Landform Analysis and Landform Classification                       

  ဒေါက်တာနီလာအေး
   10:13 PM
 40  
Geog 1101
 
   2    
Physical Geography:   
Gradation, Weathering and Mass Movements

  ဒေါက်တာနီလာအေး
  10:38 PM
 41  
Geog 1101
 
   3    
Physical Geography :
Land Sculpture By Underground Water and Streams   
                         
  ဒေါက်တာမြင့်မြင့်ဝင်း
  11:02 PM
 42    Geog 1101    4    
Physical Geography:
Land Forms of Arid Regions

  ဒေါ်လှိုင်လှိုင်ထွေး
   11:26 PM
 43    Geog 1103   1
   
Climatology :
The Earth and its Movement

  ဒေါက်တာမြင့်မြင့်ဝင်း
  11:50 PM 
 44    Geog 1103    3    
Climatology :
Atmospheric Pressure and Winds

   ဒေါက်တာမျိုးမျိုးခိုင်    12:11 AM
45

Geog 1102
1

Map Work & Basic Techniques I:   Measurement of Angle and Direction
               

ဒေါက်တာနီလာအေး

 12:38 AM
 46   Geog 1102 
  2  
Map Work & Basic Techniques I:    Determination of Location, Scales and Plans

  ဦးအောင်ဖုန်းကျော်
  01:02 AM
 47   Geog 1102 
  3
   
Map Work and Basic Techniques I :
Graphical Representation

  ဦးအောင်ဖုန်းကျော်
  01:23 AM
 48   Geog 1102 
   4    
Map Work and Basic Techniques I :
Semi-Logarithmic Graphs and Double Logarithmic Graphs

  ​ဒေါ်ဌေးဌေးညို
  01:48 AM
49
  Geog 1102     5    
Map Work and Basic Techniques I :
Methods of Jllustrating Distribution Graphically

   ဒေါ်ဌေးဌေးညို    02:11 AM
 50  
Geog 1104
 
   1    Map Work & Basic Techniques I:    Isolines   ဦးအောင်ဖုန်းကျော်
  02:37 AM
 51    Geog 1104    2    
Geography (Map Work & Basic Techniques)II:
Weather Map

  ​ဒေါ်ဌေးဌေးညို
   03:00 AM
 52   Hist 1003
  2
 
World History to 1500 I: 
Indian Civilization      

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  03:24 AM
 53   Hist 1003
  3    
World History to 1500 I:   
Chinese Civilization

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  03:47 AM
 54   Hist 1003
   4    
World History to 1500 I:  
Southeast Asian Civilization 

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  04:11 AM
 55  
Hist 1006
 
   1    World History to 1500 I:
Greek Civilization
  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  04:36 AM
 56    Hist 1006    3    
World History to 1500 II:
Medieval European Civilization

  ​ဒေါ်ခွါညိုဦး
  05:00 AM
57
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar: 
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   05:24 AM
58

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  :
 History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

05:46 AM
 59    AM 1001    2a    
Aspects of  Myanmar:
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    06:10 AM
 60    AM 1002   1    
မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

  ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း
  06:37 AM









Events underway
Global event

19- May - 2020 ( Tuesday )

Tuesday, 19 May, 9:00 AM » 9:00 AM


စတုတ္ထနှစ် ရူပဗေဒအထူးပြု


စဉ်  Module       No               
              

Chapter    
             
     
 သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်        
        
ပို့ချသူ   ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
  Eng- 4001   Unit-1  
English :
Question Format

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   90:00 AM
  Eng - 4001   Unit-2  
English :
Clothes and Appearance

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   09:25 AM
 ၃   Eng - 4001    Unit-3   
English :
Exceptional People

   ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း    09:49 AM

  Eng - 4001   Unit-4  
English :
Superstitious and Beliefs

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   10:13 AM

  Eng - 4001   Unit-5  
English :
Reading and Television

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   10:39 AM

  Eng - 4002   Unit-1  
English :
Changing Times

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   11:08 AM

  Eng - 4002   Unit-2  
English :
Buying and Selling

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   11:30 AM

  Eng - 4002   Unit-3  
English :
Animals

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   11:54 AM

  Phys 4102   1  
Electronics :
Introductory Concepts

  ဒေါက်တာမြတ်   12:15 PM
၁၀   Phys 4102   2  
Electronics :
Number Systems, Operations and Codes (Part 1)

  ​ဒေါက်တာမြတ်   01:02 PM
၁၁   Phys 4102   2a  
Electronics :
Numer Systems, Operations and Codes (Part 2)

  ဒေါက်တာမြတ်
ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း
  01:26 PM
၁၂   Phys 4102   3  
Electronics :
Logic Gate

  ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း   01:50 PM
၁၃   Phys 4102   4  
Electronics :
Boolean Algebra and Logic Simplification

  ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း   02:14 PM
၁၄   Phys 4102   4  
Electronics :
Karnaugh Map

  ဒေါက်တာမြတ်
ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း
  02:39 PM
၁၅   Phys 4102   5  
Electronics :
Combination Logic Analysis

  Dr.ထွဋ်အောင်ကျော်   03:04 PM
၁၆   Phys 4103   2  
Nuclear Physics :
Neutron Cross-Sections

  ဒေါ်အိရွှေစင်   03:27 PM
၁၇   Phys 4103   3  
Nuclear Physics :
Detections of Slow and Intermediate Neutrons

  ဒေါ်အိဖြူမျိုး   03:50 PM
၁၈   Phys 4105   1  
Quantum Mechanics:
The Birth of Quantum Theory

  ဒေါက်တာမာလာမြင့်   04:14 PM
 ၁၉   Phys 4105    2  Quantum Mechanics :
The Schrodinger Equation
  ဒေါက်တာမာလာမြင့်
   04:35 PM
၂၀   Phys 4107   1  
Condensed Matter Physics :
Crystal Structure

  ဒေါက်တာဉမ္မာလှိုင်
ဒေါက်တာခင်ခင်ချို
  05:00 PM
၂၁   Phys 4107   1  
Condensed Matter Physics :
Simple Crystal Structure

  ဒေါက်တာဥမ္မာလှိုင်   05:23 PM
၂၂   Phys 4107   2  
Condensed Matter Physics :
Crystal Diffraction and Reciprocal Lattice

  ဒေါက်တာဥမ္မာလှိုင်   05:48 PM
၂၃   Phys 4108   1  
Condensed Matter Physics:
Brillouin Zones and Lattice Vibrations

  ဒေါက်တာအေးအေးခိုင်   06:11 PM
၂၄   Phys 4109   1  
Theoretical Physics :
Differential Geometry for Curves (Part II)

  ဒေါက်တာလဲ့လဲ့အောင်   06:35 PM
၂၅   Phys 4109   2  
Theoretical Physics :
Differential Geometry for Surfaces

  ဒေါ်အေးမြခိုင်   06:58 PM
၂၆   Phys 4109   3  
Theoretical Physics :
Kinematics and Dynamics of Particles

  ဒေါက်တာမြတ်   07:22 PM
၂၇   Phys 4110   1  
Theoretical Physics :
Hydrodynamics

  ဒေါ်အိသဇင်ဝင်း   07:46 PM
၂၈   Phys 4110   2  
Theoretical Physics :
Equation of Continuity

  ဒေါက်တာမြတ်   08:10 PM
၂၉   Phys 4110   3  
Theoretical Physics :
Bernouilli's Theorem and Steady Motion

  ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း   08:34 PM