Calendar

| Tuesday, 5 May 2020 |
Global event

5 -May - 2020 ( Tuesday) - 6 -May - 2020 ( Wednesday)

9:00 AM » Thursday, 7 May, 9:00 AM


ပထမနှစ် မြန်မာစာအထူးပြု

စဉ်  
     
 
Module     No                               
                              
Chapter    
        

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                                                                                                                                              
                          
ပို့ချသူ                         

ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 AM
 12  
 မ ၁၀၀၂

  ၁+၂
  ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13    
မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14  
 မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53  PM
 15    
မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13  PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29  PM
 17  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50  PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07  PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20  PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1a    
English :
Rice - Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English:  Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

03:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2a    
English :
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4a    
English: Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
   06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
   07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
 33  
 Eng 1002

  Unit-1
   English : 
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51 PM
 34     Eng 1002    Unit-11    
English : 
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35    Eng 1002
  Unit-12
   
English : Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   08:42 PM
 36     Eng 1002    Unit-12a    
English : Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37    Eng 1002
  Unit-13 
   
English : Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38     Eng 1002    Unit-13a    
English : Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39
  မ ၁၁၀၁
   ၁+၂+၃  
စာပေယဉ်ကျေးမှုနှင့် ဆောင်းပါးများ၊ မေတ္တာစာ-
ဆရာဇေယျ၏ ဆောင်းပါးများ (တောင်စမုတ်က ထောင်ထုတ်၊ ကဗျာခေတ်၊ စာချစ်ပေချစ် ဆောင်းပါးများ)

  ဒေါ်ဌေးတင့်
   10:13 PM
 40   မ ၁၁၀၁
   ၇ မှ ၁၀  
စာပေယဉ်ကျေးမှုနှင့် ဆောင်းပါးများ၊ မေတ္တာစာ-
ဆရာဇေယျ၏ ဆောင်းပါးများ (ညောင်ဦးတဝိုက်၊ ဆရာရော၊ အမျိုးသားအတ္ထုပ္ပတ္တိအဘိဓာန်၊ ပုဂ္ဂိုလ်ထူး ပုဂ္ဂိုလ်မွန် ဆောင်းပါးများ)

  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   10:40 PM
 41    မ ၁၁၀၁
   ၁၁ မှ ၁၆
 
စာပေယဉ်ကျေးမှုနှင့် ဆောင်းပါးများ၊ မေတ္တာစာ-
သိပ္ပံမောင်ဝ၏ ဆောင်းပါးများ

  ဒေါက်တာမာလာ
   11:01 PM
 42   မ ၁၁၀၁
   ၁၇ မှ ၁၉
 
စာပေယဉ်ကျေးမှုနှင့် ဆောင်းပါးများ၊ မေတ္တာစာ-
ကြည့်ကန်ရှင်ကြီးမေတ္တာစာ (မဦရွာ ဆုတောင်းပြည့် ဘုရားမေတ္တာစာ၊ အမိကသားမောင်ရွှေတုတ်ထံပေး မေတ္တာစာ၊ အမိက သားမောင်ကြာတုတ်ထံပေး မေတ္တာစာ)

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:21 PM
 43    မ ၁၁၀၁   ၂၀ မှ ၂၂
 
စာပေယဉ်ကျေးမှုနှင့် ဆောင်းပါးများ၊ မေတ္တာစာ-
ကြည့်ကန်ရှင်ကြီးမေတ္တာစာ (အဖက သားနှစ်ဦးထံပေး မေတ္တာစာ၊ ငွေရှာမောင်ကြော့က အိမ်နေသူဇနီးထံပေး မေတ္တာစာ၊ မောင်မင်းပုက ယောက္ခမနှင့် ဇနီးထံပေး မေတ္တာစာ)

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:45 PM
 44    မ ၁၁၀၁
  ၂၃+၂၄
 


စာပေယဉ်ကျေးမှုနှင့် ဆောင်းပါးများ၊ မေတ္တာစာ-
ကြည့်ကန်ရှင်ကြီးမေတ္တာစာ (မောင်သာရက ဦးမွှေးစသော အိမ်နေသူများထံပေး မေတ္တာစာ၊ အမိက သားမောင်ကြာ ရွက်ထံပေး မေတ္တာစာ)

  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   12:07 AM
 45    မ ၁၁၀၃
  ၁+၂+၃
 
ဘာသာဆောင်းပါးများ၊ ဘာသာပြန်-
ဘာသာဆောင်းပါးများ ပို့ချချက်-၁ (ရာဇဌာနီစကား၊ စာပေးစာယူဌာန လိုက်နာပုံနှင့် နေရာဒေသအလျှောက် ဝေါဟာရကွဲပြားပုံ)

  ဒေါက်တာမြတ်သူဇာ
   12:30 AM
 46   မ ၁၁၀၃
   ၄+၅+၆  
ဘာသာဆောင်းပါးများ၊ ဘာသာပြန်-
ဘာသာဆောင်းပါးများ ပို့ချချက်-၂ (ပေါရာဏစကား ဟုတ်မဟုတ် ဆင်ခြင်ရန်၊ မြန်မာဘာသာ၌ အသံပြောင်းပုံ၊ အ-မြစ်သံ အောက်-မြစ်သံ)

  ဒေါက်တာသက်သက်မာ
   12:54 AM
 47    မ ၁၁၀၃   ၇+၈+၉
 
ဘာသာဆောင်းပါးများ၊ ဘာသာပြန်-
ဘာသာဆောင်းပါးများ ပို့ချချက်-၃ (ငါးပိ ငံပြာရည် ဆောင်းပါး၊ မြို့၊ ပြည်‌ဆောင်းပါး၊ ရှေးအဓိပ္ပာယ်နှင့် ခေတ် အဓိပ္ပာယ်ဆောင်းပါး)

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:18 AM
 48    မ ၁၁၀၃    ၁၀+၁၁  
ဘာသာဆောင်းပါးများ၊ ဘာသာပြန်-
(ပေါ်ပေါက်ကာစ စကားလေးများ၊ ဘာသာပြန်သဘော တရားနှင့် နည်းနာများ)

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:41 AM
 49    မ ၁၁၀၂
 
 
အချင်းကဗျာစု-
အဲချင်းကဗျာ(၅)ပုဒ် လေ့လာချက် (နွေဦးပွဲ၊ အိပ်ပျော်ရာမှာ၊ ဖပ်ဖပ်ကယ်မှ စိမ်းရောင်၊ မုလေးငယ်မှ စပယ်၊ ပျံ့ပျူးငယ်မှ သာချို)

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   02:05 AM
50
   မ ၁၁၀၂
   ၈+၉  
အချင်းကဗျာစု-
အဲချင်းကဗျာစု - ဟန်ချင်း (လမိုင်းလယ်သူ)နှင့် ဗဟုသုတ ဖတ်စာ (မြန်မာ့ဂုဏ်ရည် ရာဇဝင်ဖတ်စာ)

  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:25 AM
 51   မ ၁၁၀၄
 
 
ပျို့ -
သံ၀ရပျို့မှ သိမှတ်ဖွယ်ရာများ

  ဒေါက်တာမာလာ
   02:47  AM
 52    မ ၁၁၀၄
   ၂
 
စာပေလောကဆောင်းပါးများ-
ဗဟုသုတဖတ်စာ

  ဒေါ်သန်းသန်းမြင့်
   03:11 AM
 53    မ ၁၁၀၄    ၃    
ပျိူ့
 ''သံဝရပျို့လာ အလင်္ကာများ "

   ဒေါက်တာမာလာ    03:36 AM
54
   Phil 1001
  1
 
Logic in Practice I:
Introduction to Logic

  ဒေါက်တာနီလာဝင်း
   04:02 AM
 55    Phil 1001
  1
 
Logic in Practice I:
Validity and Invalidity, Two Kinds of Reasoning

  ဒေါ်ဝေဝေမြင့်
   04:29 AM
 56     Phil 1001    2    
Logic in Practice I:
A Study of Logical Fallacies

  ဒေါက်တာဝင်းဝင်းကြိုင်
   04:58 AM
57
  Phil 1001
  3
 
Logic in Practice I:
A Study of Propositions (Part I)


ဒေါ်အေးအေးချို
   05:21 AM
 58   Phil 1001
  3


Logic in Practice I:
A Study of Propositions (Part II)

  ဒေါ်သီတာဝင်း
   05:51 AM
 59    Phil 1001    4    
Logic in Practice I:
A Study of Immediate Inferences (Part I)

  ဒေါ်သက်ဝေဝင်း
   06:13 AM
 60    Phil 1001    4    
Logic in Practice I:
A Study of Immediate Inferences (Part II)

  ဒေါက်တာဟံဝင်း
   06:37 AM
 61   Phil 1001
   5    
Logic in Practice I:
A Study of Mediate Inferences (Part I)

  ဒေါက်တာနီလာဝင်း
   07:01 AM
 62   Phil 1001
   5    
Logic in Practice I:
A Study of Mediate Inferences (Part
II)

  ဒေါက်တာဝင်းဝင်းကြိုင်
   07:29 AM
 63   Phil 1001
   6    
Logic in Practice I:
A Study of Mediate Inferences (Part I)

  ဒေါက်တာဟံဝင်း
   07:55 AM
 64   Phil 1003
   1    
Logic in Practice II:
The Nature of Induction (A Traditional View of Induction)

  ဒေါက်တာဟံဝင်း
   08:17 AM
 65   Phil 1003
   2    
Logic in Practice II:
Processes Subsidiary to Induction

  ဒေါက်တာနီလာဝင်း
   08:43 AM
 66   Phil 1003
   3    
Logic in Practice II:
Two Basic Principles of Induction

  ဒေါ်သက်ဝေဝင်း
   09:10 AM
 67   Phil 1003
   4    
Logic in Practice II:
The Different Kinds of Induction

  ဒေါ်အေးအေးချို
   09:36 AM
 68   Phil 1003
   4    
Logic in Practice II:
Mill's Five Methods of Scientific Induction

  ဒေါ်သီတာဝင်း
   10:03 AM
 69   Phil 1003
   5    
Logic in Practice II:
Evaluation of Inductive Reasoning
 
  ဒေါက်တာဝင်းဝင်းကြိုင်
   10:25 AM
 70   Phil 1003
 
   6    
Logic in Practice II:
A Study of Some New Theories of Induction

  ဒေါ်နွယ်နွယ်ဦး
   10:49 AM
 71   Phil 1003
  7    
Logic in Practice II:
A Study Criteria for Causal Determination

  ဒေါက်တာနီလာဝင်း
   11:11 AM
72
  AM 1001
  1  
Aspects of Myanmar :
 Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   11:36 AM
73

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  :  
 History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 11:59 AM
 74    AM 1001    2    
Aspects of  Myanmar:
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    12:22 PM
75
  AM 1002
  1  
 မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး
  ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း
   12:49 PM














Events underway
Global event

4 - May -2020 ( Monday )

Monday, 4 May, 9:00 AM » 9:00 AM



ဒုတိယနှစ် သမိုင်းအထူးပြု

စဉ်
         
Module No.                   
         
Chapter          
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်
               
ပို့ချသူ
         
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
1
   Eng 2001
  Unit I
 
 English : Trees and Erosion

  ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း
   09:00 AM
 2    Eng 2001   Unit 3
 
 English: The History of Yangon II

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:24 AM
 3    Eng 2001   Unit 4
 
 English: The History of Yangon III

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:49 AM
 4    Eng 2001    Unit 21
   
English : Trees and Erosion

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    10:13 AM
 5    Eng 2001    Unit 22
 
 English :
The History of Yangon - I

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    10:37 AM
 6    Eng 2001    Unit 23
   
English :
The History of Yangon - II

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    11:01 AM
7
   Eng 2002   Unit 31
   
English: How Soil is Formed

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   11:25 AM
 8    Eng 2002    Unit 31    
English: How Soil is Formed

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    11:49 AM
 9    Eng 2002   Unit 32
   
English: The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:11 PM
 10    Eng 2002   Unit 33
   
English: Art

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:35 PM
11
   Eng 2002   Unit33a    
English:
Art

   ဒေါ်စုစုထွေး    01:00 PM
 12    Eng 2002   Unit 40
   
English: Irrigation

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   01:24 PM
13

Hist  2101

1

Ancient Myanmar I : Prehistory


ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း

01:50 PM
14
   Hist  2101   2
   
Ancient Myanmar I :
 Ancient Pyu Cities State

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
   02:10 PM
15
   Hist  2101   3+4
 
Ancient Myanmar I:
Early Rakhine Civilization and Early Mon Civilization

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
   02:34 PM
16
   Hist  2101   5
 
Ancient Myanmar I:
 Bagan Period

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
   02:56 PM
 17     Hist  2105   1
   
Ancient Myanmar II:
Rise of Inwa and Bago (Hanthawaddy)

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
   03:21 PM
18
   Hist  2102    2    
Ancient Southeast Asia :
Prehistory

  ဒေါက်တာသိင်္ဂီဝင်း
   03:47 PM
 19    Hist  2102    3+4    
Ancient Southeast Asia :
Spread of Chinese Culture & Spread of Indian Culture

  ဒေါက်တာသိင်္ဂီဝင်း
   04:11 PM
20
   Hist  2102    5    
Ancient Southeast Asia:
Early Kindoms

  ဒေါက်တာသိင်္ဂီဝင်း
   04:35 PM
 21    Hist  2106   1+2

 
European Expansion and Colonialism in Southeast Asia:
 Features of Colonialism & European in Southeast Asia to 1800

  ဒေါက်တာသိင်္ဂီဝင်း
   05:01 PM
22
   Hist  2103   2
 
 World History 1900 to Present  I:
 Europe (1917-1937)

  ဒေါ်လှိုင်လှိုင်ညွန့်
   05:25 PM
 23     Hist  2107   1
   
World History 1900 to Present  II:   
 International Relations (1919-1930)

  ဒေါက်တာချောစုဝင်း
   05:48 PM
24

 Hist  2104
1


History of Science and Technology I :
Science in the Ancient Civilization


ဒေါက်တာသူဇာခင်

06:12 PM
25
   Hist  2104    2    
History of Science and Technology I:
Greek Science of the Alexandrian Period

  ဒေါက်တာချောစုဝင်း
   06:34 PM
26
    Hist  2104   3+4

 
History of Science and Technology I:
Rome and the Decline of Ancient Science & The Science and Technology of the Chinese

  ဒေါက်တာချောစုဝင်း
   06:59 PM
27
   Hist  2104   5
   
History of Science and Technology I: 
Science of India and the Muslim World

  ဒေါက်တာချောစုဝင်း
   07:23 PM
28
   Hist  2108    1    
History of Science and Technology II:
Science and Technology in the Sixteenth and Seventeenth Centuries

  ဒေါက်တာချောစုဝင်း
   07:48 PM
 29    Hist  2108    2    
History of Science and Technology II:
 Science and Technology in the Eighteenth Centuries
 
  ဒေါက်တာချောစုဝင်း
   08:13 PM
30


 
 Geog  2005   1
 
Political Geography I :
Introduction; Definition, Scope and Approach

  ဒေါ်နော်ခိုင်ခိုင်ထွန်း
   08:39 PM
31
  Geog  2005   2
   
Political Geography I:
The Development of Political Geography

  ဦးအောင်ဖုန်းကျော်
   09:03 PM
32
   Geog 2005    4+5    
Political Geography I:
Size & Shape

  ဒေါ်ဌေးဌေးညို
   09:28 PM
 33    Geog 2006    1  
 Political Geography II:
Inland Water Bodies

  ဒေါ်ဌေးဌေးညို    09:51 PM
34
   Geog 2006    2  
 Political Geography II:
Island and Peninsulas

   ဒေါ်ဌေးဌေးညို    10:15 PM