Calendar

| Tuesday, 10 March 2020 |
Global event

10- March - 2020 ( Tuesday )

9:00 AM » Wednesday, 11 March, 9:00 AM


ဒုတိယနှစ် ရူပဗေဒ အထူးပြု


စဉ်
         

Module  No.                   
         
Chapter
         

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                 
           
ပို့ချသူ          
ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
1
  Eng 2001
  Unit I  
English : Trees and Erosion                                                 

  ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း
  09:00 AM
 2    Eng 2001   Unit 3
 
 English:
The History of Yangon II

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:24 AM
 3    Eng 2001   Unit 4
 
 English:
The History of Yangon III

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:49 AM
4
   Eng 2001    Unit 21
   
English : Trees and Erosion 
            
   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    10:13 AM
 5    Eng 2001    Unit 22
   
English:
The History of Yangon I

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    10:37 AM
 6    Eng 2001    Unit 23
   
English:
The History of Yangon III

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    11:01 AM
7
   Eng 2002   Unit 31
 
 English:
How Soil is Formed

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   11:25 AM
 8    Eng 2002    Unit 31    
English:
How Soil is Formed

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    11:49 AM
 9    Eng 2002   Unit 32
   
English:
The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:11 PM
 10    Eng 2002   Unit 33
   
English:
Art

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:35 PM
11
   Eng 2002    Unit 33    
English:
Art

   ဒေါ်စုစုထွေး    01:00 PM
 12    Eng 2002   Unit 40
   
English:
Irrigation

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   01:24 PM
13
   Phys  2101    1  
 Mathematical Physics :
Vector Analysis II

  ဒေါက်တာခင်ခင်ချို
   01:50 PM
 14  
 Phys  2101    2    
Mathematical Physics :
Vector Differentiation

  ဒေါ်အေးမြခိုင်
   02:12 PM
15
 
 Phys  2101    3    
Mathematical Physics :
Vector Integration

  ဦးနေမင်းအောင်
   02:36 PM
 16    Phys  2102    2    
Computational Physics :
Second Order Differential Equations (Part 1)

   ဒေါက်တာမို့မို့    03:01 PM
 17    Phys  2103   1
 
 Electric and Magnetic Fields :
Static Electric Field (Part 1)

  ဒေါက်တာနုနုလွင်
   03:25 PM
 18    Phys  2103    3    
Electric and Magnetic Fields :
Steady Electric Current

  ဒေါ်အိရွှေစင်
   03:49 PM
 19    Phys  2103    4    
Electric and Magnetic Fields:
Magnetic Field of Steady Current

  ဒေါက်တာသီသီဝင်း
   04:13 PM
 20    Phys  2103    5    
Electric and Magnetic Fields:
Induced Electromotive Force

   ဒေါက်တာသီသီဝင်း    04:38 PM
 21    Phys  2103    6    
Electric and Magnetic Fields:
Maxwell's Equations

   ဒေါက်တာသီသီဝင်း    05:03 PM
22
  Phys  2104      1  
Thermal Physics : 
First Law of Thermodynamic

  ဒေါက်တာမျိုးနန္ဒာမွန်
  05:26 PM
23
 
Phys  2105           
  1
   
Atomic Physics : 
Properties of Electromagnetics Radiation

  ဒေါက်တာခင်ခင်ချို
  05:50 PM
 24    Phys  2105    2    
Atomic Physics :
Waves and Particles

  ဒေါက်တာခင်ခင်ချို
   06:14 PM
 25     Phys  2105    2    
Atomic Physics :
The Special Theories of Relativity

   ဒေါက်တာစုသော်တာ    06:37 PM
 26    Phys  2107   3
   
Statistical Mechaics :
Applications of Quantum Statistics

  ဒေါ်အိသဇင်ဝင်း
   07:02 PM
 27    Phys  2108   1
   
Optics : Light

  ဒေါ်အေးသန္တာအောင်
   07:26 PM
28

Math 2001
1


Mathematics I :
 Analytical Solid Geometry


ဒေါ်တင်စန်းကြည်

07:49 PM
 29    Math 2001   3
   
Mathematics I :
Function of Several Variables

  ဒေါ်ခင်သူဇာစန်းလွင်
   08:09 PM
 30    Math 2004   1
   
Mathematics II :
Second Order Linear Differential Equation

  ဒေါ်ခင်မွန်မွန်သိမ့်
   08:35 PM
 31    Math 2004    3  
 Mathematics II:
Power Series Solution of Linear Differential Equations

   ဒေါ်ခင်သူဇာစန်းလွင်    09:01 PM








Events underway
Global event

7.3. 2020 ( Saturday) & 9.3. 2020 (Monday)

Friday, 6 March, 9:00 AM » 9:00 AM



ပြန်လည်ထုတ်လွှင့်မည့်သင်ခန်းစာများ ( ၃- ရက်- တနင်္လာနေ့၊ မတ်လ ၂၀၂၀ ခုနှစ်) မှ ( ၆- ရက် - သောကြာနေ့၊ မတ်လ ၂၀၂၀) ထိ

စဉ်   
          
                                        
 
ထုတ်လွှင့်မည့်ဘာသာရပ်

            
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်                                             
 ၁    
ဒုတိယနှစ် မြန်မာစာအထူးပြု

  6- March - 2020 (Friday) 05:00 PM
 ၂   
တတိယနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

  7-March - 2020 (Saturday) 7:03 AM
 ၃    
ပထမနှစ် စိတ်ပညာအထူးပြု

  7 - March - 2020 (Saturday) 07:03 PM
 ၄    
စတုတ္ထနှစ် အင်္ဂလိပ်စာအထူးပြု

   8 - March - 2020 (Sunday) 10:01 PM
 ၅    
ဒုတိယနှစ် မြန်မာစာအထူးပြု

    9- March - 2020 (Monday) 04:57 PM
 ၆    
တတိယနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

   9 - March - 2020 (Monday) 09:00 PM