Calendar

| Monday, 24 February 2020 |
Global event

24 - February - 2020 ( Monday )

9:00 AM » Tuesday, 25 February, 9:00 AM


ပထမနှစ် သင်္ချာအထူးပြု
စဉ်
     
 
Module    No                               
                   
Chapter 
         
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်
        
ပို့ချသူ

ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
 ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
   
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
   
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
 ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
 လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂
 
   ၁+၂    ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ   ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
မ ၁၀၀၂

   ၃+၄    အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်   ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14  
 မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်   ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   12:53PM
 15    
မ ၁၀၀၂

   ၇+၈    နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း   ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း   ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
  01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂    မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ   ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
  01:50 PM
 18  
မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄    တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ   ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07 PM
 19    
မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆    တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ   ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20 PM
20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  02:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1a    
English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English: 
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
03:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2a    
English: 
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English:
Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English:
Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4a  
English:
Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English:
Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်    05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English:
The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်    05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်    06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း    07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    07:27 PM
 33  
Eng 1002
 
  Unit-1
   English :  
The Force of Gravity
   ဒေါ်ဝေဝေနှင်း   07:51 PM
 34    Eng 1002    Unit-11    
English :  
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35    Eng 1002   Unit-12
   
English : 
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း   08:42PM
 36    Eng 1002    Unit-12a    
English : 
Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37    Eng 1002   Unit-13
   
English : Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    09:26 PM
 38    Eng 1002    Unit-13a    
English : Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   Math 1101
  1
 
 Algebra and Analytic Geometry :  
 Logic and Sets

  ဒေါက်တာလတ်လတ်
   10:13 PM
 40    
Math 1101

  2+3
   
Algebra and Analytic Geometry :    Polynomial Function & Mathematical Induction

  ဒေါက်တာလတ်လတ်   10:38 PM
 41  
Math 1101
 
  4
   
Algebra and Analytic Geometry : Permutations, Combinations and Binomial Theorem

  ဒေါ်နှင်းဝေဖြူ   11:02 PM
 42   Math 1103
  1
   
Algebra and Analytical Solid Geometry:
Matrices & Determinants

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး   11:26 PM
 43  
Math 1102
 
  1    
Trigonometry and Differential Calculus : Inverse Trigonometry Functions

  ဒေါ်စုမြစန္ဒီ    11:52 PM
 44    
Math 1102

   3    
Trigonometry and Differential Calculus: Differentiation of the Logarithm Function and Inverse Trigonometric Functions

  ဒေါ်စုမြစန္ဒီ   12:16 PM
 45    Math 1102    4    
Trigonometry and Differential Calculus:
Differentiation of Exponential, Logarithmic, Hyperbolic Functions and their Inverse Functions

   ဒေါ်သဉ္ဇာလှိုင်    12:40 AM
 46   Math 1104
   1    
Differential and Integral Calculus :
Mean Value Theorem

  ဒေါ်သဉ္ဇာလှိုင်   11:04 AM
 47    Phys 1001    2    
General Physics I :
Rotational Motion and Dynamics

   ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း    01:31 AM
48
  Phys 1001
  4
 
General Physics I:
Work, Energy and Power

  ဒေါက်တာခင်ဖြူဝင်း    01:55 AM
49
   Phys 1001   5
 
General Physics I:
Fluid Mechanics I

  ဒေါက်တာနုနုလွင်
ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
   02:18 AM
50
   Phys 1001   5
 
General Physics I: 
Fluid Mechanics II

  ဒေါက်တာနုနုလွင်
ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
   02:36 AM
 51    Phys 1001    6    
General Physics I :
Thermodynamics

   ဒေါ်အေးမြခိုင်    02:53 AM
 52  
Phys 1002
 
   1    
General Physics II:
Light and Illumination (Part I)

  ဒေါက်တာမြတ်   03:16 AM
 53    Phys 1002    1    
General Physics II:
Light and Illumination (Part II)

   ဒေါက်တာမြတ်    03:39 AM
 54  
Phys 1002
 
  3
   General Physics I:
Solar Collector Technology I
   ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
ဒေါက်တာဒိန်ဆန်းနွမ်
   04:03 AM
 55  
Phys 1002
 
  3
   General Physics I: 
Solar Collector Technology II
   ဒေါက်တာခင်သူဇာချို
ဒေါက်တာဒိန်ဆန်းနွမ်
   04:22 AM
56
  AM 1001
   1  
Aspects of  Myanmar:
 Land & People

   ဦးကျော်ဇင်ထွန်း    04:37 AM
57

AM 1001

2


Aspects of Myanmar  :
 History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း
 05:00 AM
 58    AM 1001    2    
Aspects of Myanmar  :
 History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    05:23 AM
 59    AM 1002   1
 
မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

   ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း   05:50 AM












Events underway
Global event

22.2. 2020 ( Saturday) & 23.2. 2020 (Sunday)

Friday, 21 February, 5:00 PM » 9:00 AM



ပြန်လည်ထုတ်လွှင့်မည့်သင်ခန်းစာများ ( ၁၇- ရက်- တနင်္လာနေ့၊ ဖေဖော်ဝါရီလ ၂၀၂၀ ခုနှစ်) မှ ( ၂၁- ရက် - သောကြာနေ့၊ ဖေဖော်ဝါရီလ ၂၀၂၀) ထိ

စဉ်   
          
                                        
 
ထုတ်လွှင့်မည့်ဘာသာရပ်

            
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်                                             
 ၁    
ပထမနှစ် မြန်မာစာအထူးပြု

  21- February - 2020 (Friday) 05:00 PM
 ၂   
ပထမနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

  22-February - 2020 (Saturday) 09:13 PM
 ၃    
ပထမနှစ် အင်္ဂလိပ်စာအထူးပြု

  23 - February - 2020 (Sunday) 06:44 PM