Calendar

| Friday, 27 December 2019 |
Global event

27 - December - 2019 ( Friday)

9:00 AM » 5:00 PM


                                                                            စတုတ္ထနှစ် အရှေ့တိုင်းပညာအထူးပြု



စဉ်
         
Module No.              
                
Chapter        
                  
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်           
         
ပို့ချသူ
         
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
1
  Eng 4001
  Unit -1
   
 English :
Question Format

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  09:00 AM
2
 
 Eng 4001

   Unit -2    English :
Clothes and Appearance

ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  09:25 AM
 3  
Eng 4001
 
   Unit -3    English : 
Exceptional People

ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  09:49 AM
4
 Eng 4001
  Unit -4
   
English :
Superstitious and Beliefs

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း    10:13 AM
 5  Eng 4001
  Unit -5
   
English :
Reading and Television

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   10:39 AM
6
 
Eng 4002
 
   Unit -1    English :
Changing Times
  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း   11:07 AM
7
 Eng 4002
  Unit -2
   
English : 
Buying and Selling

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   11:29 AM
8
 Eng 4002
  Unit -3
 
 English :
Animals

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   11:54 AM
9
  
OS  4101

   1    Pāḷi Literature (Poetry):  Dhammapada   ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   12:15 PM
10
 OS  4101
  2
   
Pāil Literature ( Poetry) :
Suttanipāta : Kasibhāradvājasutta Parābhavasutta

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
  12:39 PM
11
  OS  4101   3
 
 Pāḷi Literature (Poetry):     Theraghāthā

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   01:03 PM
 12   OS  4101   4
   
Pāḷi Literature (Canonical): Theraghāthā, Rohinῑtherῑ, Sundanῑtherῑ

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   01:26 PM
13
 
OS  4108
   1    
Pāḷi Literature (Poetry):   
Dῑghanikāya

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   01:49 PM
14
  OS  4108    2    
Pāḷi Literature (Poetry):  Majjhimanikāya

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   02:12 PM
 15    OS  4108   3+4
   
Pāḷi Literature (Canonical):
Aṅguttare Nikāya - Akkhaṇasutta & Saṃyutt Nikāya - Dhajaggasutta

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း    02:35 PM
16
   OS  4102   1
 
Pāil Literature(Non - Canonical): Dhammapada Aṭṭhakathā: Anāthapindikaseṭṭhivatthu Cittagahapativatthu
 
  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
  02:58 PM
17
 
OS  4102

  2
   Pāḷi Literature (Non-Canonical):  Milindapañha   ဒေါက်တာညိုမီအောင်
   03:24 PM
 18  
OS  4102
 
   3    
Pāḷi Literature (Non-Canonical):  Jātakaṭṭhakathā

  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
   03:47 PM
19
 
 OS  4109

   1    Pāḷi Literature (Non-Canonical):    Lokanῑti   ဒေါက်တာညိုမီအောင်
   04:11 PM
20
 
 OS  4109

   2    Pāḷi Literature (Non-Canonical) :
Visuddhimagga                                         
  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
   04:35 PM
21
  OS  4103   1  
Sanskrit Language : 
Declension of Nouns ( Declension of Nouns Ending in 'ṛ')

  ဒေါက်တာပပအောင်
  04:58 PM
22
 
OS  4103
 
   2    Sanskrit Language:
Pronouns    
  ဒေါက်တာပပအောင်
   05:24 PM
23
 OS  4103
   5    
Sanskrit Language:
Gerund 
             
  ဒေါက်တာပပအောင်
   05:48 PM
 24  OS  4103    6    
Sanskrit Language:
Infinitive 
        
  ဒေါက်တာပပအောင်
   06:11 PM
25
 
OS  4110
 
   1  
Sanskrit Language:
 Declension of Nouns Ending in Consonants (Part I)

  ဒေါက်တာပပအောင်
   06:33 PM
 26   OS  4110   1
   
Sanskrit Language:
Declension of Nouns Ending in Consonants (Part II)

  ဒေါက်တာပပအောင်
   06:58 PM
27
  OS  4110
   2    
Sanskrit Language:
Tense Termination, Aorist Tense (Adyatanī )
       
  ဒေါက်တာပပအောင်
   07:23 PM
 28   OS  4110
   3    
Sanskrit Language:
Participles ( Present, Past and Future ) (Part-I)

  ဒေါက်တာပပအောင်
   07:41 PM
 29   OS  4110
   3a    
Sanskrit Language :
Principles (Present, Past, Future)

  ဒေါက်တာပပအောင်
   08:05 PM
 30    OS  4110    4    
Sanskrit Language:
Causal Verb

  ဒေါက်တာပပအောင်
   08:32 PM
 31    OS  4110    5    
Sanskrit Language:
Passive Verb

  ဒေါက်တာပပအောင်
   08:58 PM
32

OS  4104
1

Epigraphy : Rājakumāra Pāli Inscription


ဒေါက်တာသိင်္ဂီချို

09:21 PM
33
 
 OS  4104

   2    
Epigraphy:
 Kālyāṇi Pāḷi Inscription (The First Stone)

  ဒေါက်တာပပအောင်
   09:47 PM
34
 
 OS  4104

  3+4
   
Epigraphy: 
 Kālyāṇi Pāḷi Inscription (The Second Stone) & Kālyāṇi  Pāḷi Inscription
(The Third Stone)


ဒေါက်တာသိင်္ဂီချို
   10:11 PM
35
 
OS  4111

  1
   Epigraphy: 
Introduction to Aśokan Inscription
  ဒေါက်တာသိင်္ဂီချို
   10:35 PM
 36   OS  4111   2 +3
   
Epigraphy:
Aśokan Pillar-Edicts (1-5) Part I

  ဒေါက်တာသိင်္ဂီချို
   11:01 PM
 37  OS  4111
   3    
Epigraphy:
 Aśokan Pillar-Edicts (6-7) Part II

  ဒေါက်တာသိင်္ဂီချို    11:21 PM
38
 
 OS  4106
 
   1    Buddhist Ethics:
Tiratana (The Three Gems)       
  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
   11:42 PM
39
 
 OS  4106

  2
   
Buddhist Ethics : 
Tissraṇa ( Faith in the Three Gens )

  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
  12:07 AM
 40  
  OS  4106

   3    Buddhist Ethics :
 Sῑla (Mirality)       
  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်    12:30 AM
 41   
OS  4106

   4  
 Buddhist Ethics :
Paying Homage, Prayer & Sharing Merits  

  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်    12:55 AM
42
  OS  4113    1    
Buddhist Philosophy:   Hirῑ Ottappa, Brahma Vihāra and Anicca, Dukkha, Anatta 
 
  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
   01:18 AM
 43  OS  4113    2    
Buddhist Philosophy:
The Four Noble Truths

  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
   01:42 AM
 44   OS  4113    3    
Buddhist Philosophy :
Dāna (Charity) 

  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
   02:04 AM
 45   OS  4113    4    
Buddhist Philosophy:
Bhāvanā

  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
   02:26 AM



Global event

28.12. 2019 ( Saturday) & 29.12. 2019 (Sunday)

5:00 PM » Monday, 30 December, 9:00 AM



ပြန်လည်ထုတ်လွှင့်မည့်သင်ခန်းစာများ ( ၁၆- ရက်- တနင်္လာနေ့ ၊ ဒီဇင်ဘာလ ၂၀၁၉ ခုနှစ်) မှ ( ၂၀- ရက် - သောကြာနေ့၊ ဒီဇင်ဘာလ ၂၀၁၉) ထိ

စဉ်   
          
                                        
 
ထုတ်လွှင့်မည့်ဘာသာရပ်

            
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်                                             
 ၁    
တတိယနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

  27- December- 2019 (Friday) 03:23 AM
 ၂    
ပထမနှစ် သမိုင်းအထူးပြု

  28- December - 2019 (Saturday) 08:54 PM
 ၃   
စတုတ္ထနှစ် အရှေ့တိုင်းပညာအထူးပြု

  28- December - 2019 (Saturday) 02:43 PM
 ၄    
တတိယနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

  29- December - 2019 (Sunday) 01:06 AM

   ပထမနှစ် သမိုင်းအထူးပြု

   
30- December - 2019 (Monday) 06:37 PM








Events underway
Global event

24- December -2019 (Tuesday ) 26- December -2019 ( Thursday )

Tuesday, 24 December, 9:00 AM » 9:00 AM

ပထမနှစ် သမိုင်းအထူးပြု

စဉ်    
     
 
Module     No                               
                                  
Chapter    
             

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                                                                             
       
ပို့ချသူ

ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂ 

  ၁+၂
  ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
 မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35  PM
 14  
မ ၁၀၀၂
 
   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
မ ၁၀၀၂
 
   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07 PM
 19  
မ ၁၀၀၂
 
   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English: Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
21

Eng 1001

Unit-2

English:  Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

03:02 PM
 22   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  03:26 PM
 23    Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   03:50 PM
 24   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   04:13 PM
 25   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   04:38 PM
 26   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  05:03 PM
 27   Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   05:27 PM
 28   Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
  05:50 PM
 29   Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   06:14 PM
 30  
Eng 1002
 
  Unit-1
   English :
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  06:37 PM
 31   Eng 1002
  Unit-2
   
English :  
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:01PM
 32   Eng 1002
   Unit-3    
English :
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:22PM
33


Hist 1101


2
World History to 1500 I: 
 Indian Civilization                 

ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း

 07:43 PM
 34   Hist 1101 
  3  
World History to 1500 I: 
Chinese Civilization  

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  08:15 PM
 35   Hist 1101 
  4  
World History to 1500 I: 
Southeast Asian Civilization   

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
   08:39 PM
 36  
Hist 1103
 
   1    World History to 1500 II: 
 Greek Civilization      
  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  09:04 PM
 37    Hist 1103    3    
World History to 1500 II:
Medieval European Civilization

  ဒေါ်ခွါညိုဦး
   09:28 PM
 38   Hist 1102
  1
 
World History 1500-1900  I:   
The Beginnings of Capitalist Society

  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   09:51 PM
39
   Hist 1102   2
 
World History 1500-1900  I:  
Development of Early Capitalist Society

  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   10:12 PM
40
   Hist 1102   3
 
World History 1500-1900  I:  
Oversea Expansion

  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   10:36 PM
 41  
Hist 1104
 
  1
   World History 1500-1900  II: 
 Bourgeois Revolution
  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   11:00 PM
 42  
Hist 1104
 
  2
   World History 1500-1900  II: 
Industrial Revolution and It's Consequences
  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   11:24 PM
 43    Geog 1003
  1
 
Geography of ASEAN Countries:  
Nature and Physical Setting

  ဒေါက်တာမေနန်းရီ
   11:47 PM
 44   Geog 1003
  2
 
Geography of ASEAN Countries:   
Cultural Landscape of Southeast Asia 

  ဒေါ်လှိုင်လှိုင်ထွေး
   12:10 AM
 45   Geog 1004
  1
   
Geography of Myanmar:  
Location, Size, Shape and Boundaries & Physical Fetures and Drainage

  ဒေါ်ကေသီစိုး
   12:33 AM
 46    Geog 1004    5,1 & 5,2
 
 Geography of ASEAN Countries:
Brunei Darussalam and Cambodia

  ဒေါ်လှိုင်လှိုင်ထွေး
   12:57 AM
47
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar:
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   01:21AM
48

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  :
 History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 01:44 AM
49

 AM 1002
1


မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

 

ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း

02:08 PM