Calendar

| Tuesday, 24 December 2019 |
Global event

24- December -2019 (Tuesday ) 26- December -2019 ( Thursday )

9:00 AM » Friday, 27 December, 9:00 AM

ပထမနှစ် သမိုင်းအထူးပြု

စဉ်    
     
 
Module     No                               
                                  
Chapter    
             

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                                                                             
       
ပို့ချသူ

ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂ 

  ၁+၂
  ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
 မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35  PM
 14  
မ ၁၀၀၂
 
   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
မ ၁၀၀၂
 
   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07 PM
 19  
မ ၁၀၀၂
 
   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English: Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
21

Eng 1001

Unit-2

English:  Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

03:02 PM
 22   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  03:26 PM
 23    Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   03:50 PM
 24   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   04:13 PM
 25   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   04:38 PM
 26   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  05:03 PM
 27   Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   05:27 PM
 28   Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
  05:50 PM
 29   Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   06:14 PM
 30  
Eng 1002
 
  Unit-1
   English :
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  06:37 PM
 31   Eng 1002
  Unit-2
   
English :  
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:01PM
 32   Eng 1002
   Unit-3    
English :
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:22PM
33


Hist 1101


2
World History to 1500 I: 
 Indian Civilization                 

ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း

 07:43 PM
 34   Hist 1101 
  3  
World History to 1500 I: 
Chinese Civilization  

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  08:15 PM
 35   Hist 1101 
  4  
World History to 1500 I: 
Southeast Asian Civilization   

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
   08:39 PM
 36  
Hist 1103
 
   1    World History to 1500 II: 
 Greek Civilization      
  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  09:04 PM
 37    Hist 1103    3    
World History to 1500 II:
Medieval European Civilization

  ဒေါ်ခွါညိုဦး
   09:28 PM
 38   Hist 1102
  1
 
World History 1500-1900  I:   
The Beginnings of Capitalist Society

  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   09:51 PM
39
   Hist 1102   2
 
World History 1500-1900  I:  
Development of Early Capitalist Society

  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   10:12 PM
40
   Hist 1102   3
 
World History 1500-1900  I:  
Oversea Expansion

  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   10:36 PM
 41  
Hist 1104
 
  1
   World History 1500-1900  II: 
 Bourgeois Revolution
  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   11:00 PM
 42  
Hist 1104
 
  2
   World History 1500-1900  II: 
Industrial Revolution and It's Consequences
  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   11:24 PM
 43    Geog 1003
  1
 
Geography of ASEAN Countries:  
Nature and Physical Setting

  ဒေါက်တာမေနန်းရီ
   11:47 PM
 44   Geog 1003
  2
 
Geography of ASEAN Countries:   
Cultural Landscape of Southeast Asia 

  ဒေါ်လှိုင်လှိုင်ထွေး
   12:10 AM
 45   Geog 1004
  1
   
Geography of Myanmar:  
Location, Size, Shape and Boundaries & Physical Fetures and Drainage

  ဒေါ်ကေသီစိုး
   12:33 AM
 46    Geog 1004    5,1 & 5,2
 
 Geography of ASEAN Countries:
Brunei Darussalam and Cambodia

  ဒေါ်လှိုင်လှိုင်ထွေး
   12:57 AM
47
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar:
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   01:21AM
48

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  :
 History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 01:44 AM
49

 AM 1002
1


မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

 

ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း

02:08 PM










Events underway
Global event

23 - December -2019 ( Monday )

Monday, 23 December, 9:00 AM » 9:00 AM



တတိယနှစ် ဓာတုဗေဒအထူးပြု

စဉ်
         
Module No.                
         
Chapter          
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                    
         
ပို့ချသူ          
ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
1
  Eng 3001
  Unit -1
 
English :
Money       

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
  09:00 AM
2
  Eng 3001
 
Unit -2
 
   
English :
How Plants Store Food

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   09:24 AM
3
  Eng 3001 
  Unit -3
   
English:
The Great Wall of China

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့   09:47 AM 
4
   Eng 3001     Unit -4
   
English:
Cleaning Nuclear Waste

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    10:13 AM
 5    Eng 3001    Unit -5
   
English:
Volcanoes

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
   10:38 AM
6
   Eng 3002    Unit -6    
Compulsory English :
The Loan - I

   ဒေါ်ဝေဝေနှင်း    11:04 AM
 7    Eng 3002    Unit -7    
English:
The Loan II

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    11:29 AM
 8    Eng 3002    Unit -8    
English:
The Antique Table

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    11:54 AM
 9    Eng 3002    Unit -9    
English:
Welcome to Our Bank 1

   ဒေါ်အေးမိသက်    12:15 PM
 10    Eng 3002   Unit -10    
English:
Welcome to Our Bank 2

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    12:37 PM
11
  Chem 3101
  2
 
Inorganic Chemistry III:
Complexes of Acceptor π Ligands


ဒေါက်တာယုယုမျိုး
  01:00 PM
12
  Chem 3107
   2    
IInorganic Chemistry IV:
Theories of the Coordinate Bond in Metal

  ဒေါက်တာယုယုမျိုး   01:25 PM
13
  Chem 3102
  2
 
 Physical Chemistry III:           Surface Chemistry and Surface Thermodynamics

  ဒေါက်တာတင်မမပြုံး   01:49 PM
 14    Chem 3108    2    
Physical Chemistry IV :
Quantum Chemistry

  ဒေါက်တာတင်မမပြုံး    02:12 PM
15

Chem 3103

1


Organic Chemistry III :
Theoretical Concepts of Organic Chemistry


ဒေါက်တာအေးအေးနိုင်

02:35 PM
16
  Chem 3103
   2    
Organic Chemistry III:
Nucleophilic Substitution and Elimination Reaction ( Part 1)

  ဒေါက်တာအေးအေးနိုင်   02:59 PM
 17    Chem 3103   2
   
Organic Chemistry III:
Elimination Reaction

    ဒေါက်တာအေးအေးနိုင်    03:23 PM
18
   Chem 3109   1
   
Organic Chemistry IV:
Stereochemistry

  ဒေါက်တာအေးအေးနိုင်    03:45 PM
19
  Chem 3109    2  
 Organic Chemistry IV:
Amino Acids, Peptides , Proteins and Nucleic Acid (Part - I,II)

  ဒေါက်တာအေးမီမီထွေး    04:09 PM
 20    Chem 3109    2    
Organic Chemistry IV:
Amino Acids, Peptides , Proteins and Nucleic Acid (Part - I) B

   ဒေါက်တာအေးမီမီထွေး    04:32 PM
 21    Chem 3109    2    
Organic Chemistry IV:
Amino Acids, Peptides , Proteins and Nucleic Acid (Part - II)

   ဒေါက်တာအေးမီမီထွေး    04:58 PM
22
  Chem 3104
  4
 
Analytical Chemistry I :
Precipitation Titration

  ဒေါက်တာဉမ္မာကို
  05:23 PM
 23   Chem 3110
   1    
Analytical Chemistry II:  
Acid Base Equilibria and Titration

  ဒေါက်တာဉမ္မာကို   05:47 PM
 24   Chem 3105   5
 
Biochemistry :
Molecular Genetics

  ဒေါက်တာအေးအေးနိုင်    06:10 PM
25
  Chem 3111    1    
Environmental Chemistry:
Air Pollution ( Part -A )

  ဒေါက်တာအေးအေးနိုင်    06:35 PM
 26    Chem 3111    1    
Environmental Chemistry:
Air Pollution ( Part -A )

   ဒေါက်တာအေးအေးနိုင်    06:59 PM