Calendar

| Wednesday, 4 December 2019 |
Global event

4 -December - 2019 (Wednesday)

9:00 AM » Thursday, 5 December, 9:00 AM



ပထမနှစ် အရှေ့တိုင်းပညာအထူးပြု

စဉ်    
    
 
Module     No                               
                               
Chapter
       

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်
 
      
ပို့ချသူ                       

ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
   
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   9:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
   
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
 ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
 လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
 မ ၁၀၀၂

  ၁+၂
   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ   ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
မ ၁၀၀၂

   ၃+၄    အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35  PM
 14    
မ ၁၀၀၂

   ၅+၆    ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်   ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇++၈    နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း   ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   1:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း   ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   1:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂    မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ   ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   1:50 PM
 18    
မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄    တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ   ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   2:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆    တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ   ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   2:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English: Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  2:38 PM
21

Eng 1001

Unit-2

English:  Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

3:02 PM
 22   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  3:26 PM
 23    Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
  3:50 PM
 24   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   4:13 PM
 25   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
  4:38 PM
 26   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  5:03 PM
 27   Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   5:27 PM
 28   Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
  5:50 PM
 29   Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   6:14 PM
 30  
Eng 1002
 
  Unit-1
   English :
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  6:37 PM
 31    Eng 1002    Unit-1    
English :
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  7:01 PM
 32    Eng 1002    Unit-1    
English :
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   7:22 PM
 33   OS 1101
  1

Pāḷi Language:
Pāḷi Alphabet

  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
   7:43 PM
 34   OS 1101
  2
 
 Pāḷi Language: 
Pāḷi Alphabet

  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
  8:05 PM
35

OS 1101
3

Pāḷi Language:
Pāḷi Alphabet


ဒေါက်တာညိုမီအောင်

 8:44 PM
 36   OS 1101    4  
Pāḷi Language: 
Pāḷi Alphabet

  ဒေါက်တာပပအောင်

9:09 PM
 37   OS 1101   5  
Pāḷi Language:
Pāḷi Alphabet

  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
   9:33 PM
 38  
OS 1101
 
  6+7+8
   Pāḷi Language:
Pāḷi Alphabet
  ဒေါက်တာသိင်္ဂီချို
  9:56 PM
 39  
OS 1103

   1    Pāḷi Language:
Participles
  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
  10:20 PM
 40  
 OS 1103

  2+3
   
Pāḷi Language:
Nouns Ending in Consonants, Cardinal Numerals and Adjectives & Pronouns

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   10:44 PM
 41  
OS 1103

   4+5    
Pāḷi Language:
Causative Verb and Passive Verb & Interrogative Sentence

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   11:08 PM
 42  
OS 1102
 
  1
 
 Pāḷi Literature (Prose): Jātakaṭṭhakathā: Vaṇṇupathajātaka, Serivavāṇijataka, Nandivisālajātaka

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   11:31 PM
 43  
OS 1102
 
  2  
 Pāḷi Literature (Prose):  Jātakaṭṭhakathā: Vaṇṇupathajātaka, Serivavāṇijataka, Nandivisālajātaka

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   11:52 PM
 44  
OS 1102
 
  3    
Pāḷi Literature (Prose): Jātakaṭṭhakathā: Vaṇṇupathajātaka, Serivavāṇijataka, Nandivisālajātaka

  ဒေါက်တာပပအောင်
  12:14 AM
 45  
OS 1102
 
   4  
 Pāḷi Literature (Prose): Jātakaṭṭhakathā: Vaṇṇupathajātaka, Serivavāṇijataka, Nandivisālajātaka

  ဒေါက်တာသန္တာဝင်း
   12:38 AM
 46  
OS 1104

  1
   Pāḷi Literature (Poetry):
Division of Pāḷi Canon
  ဒေါက်တာညိုမီအောင်
  01:02 AM
 47   OS 1104
  2
 
 Pāḷi Literature (Poetry): 
Maṅgala Sutta

  ဒေါက်တာခင်ပပအောင်
  01:27AM
 48  
 OS 1104

   3   Pāḷi Literature (Poetry): Dhammapada   ဒေါက်တာညိုမီအောင်
  01:50 AM
 49  
OS 1104
 
   4    Pāḷi Language:
 Lokanῑti
  ဒေါက်တာသူဇာညွှန့်
   02:14 AM
 50  
မ ၁၀၀၄

 
  မြန်မာစကားပုံနှင့် ဆိုရိုးစကားများ-၁
မြန်မာစကားပုံများ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
  02:38 AM
 51   မ ၁၀၀၇
 
   
မြန်မာစကားပုံနှင့် ဆိုရိုးစကားများ-၂
မြန်မာစကားပုံများ

  ဒေါက်တာမြတ်သူဇာ
  03:03 AM
 52    မ ၁၀၀၇  
 
မြန်မာစကားပုံနှင့် ဆိုရိုးစကားများ-၂
မြန်မာဆိုရိုးစကားများ

  ဒေါက်တာမြတ်သူဇာ
  03:26 AM
53
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar:
 Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   03:39 AM
54

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  : 
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 04:02 AM
55
  AM 1002
   1  
 မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး
   ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း    04:26 AM










Events underway
Global event

3 -December - 2019 (Tuesday )

Tuesday, 3 December, 9:00 AM » 9:00 AM


စတုတ္ထနှစ် ဓာတုဗေဒ အထူးပြု

စဉ်
      
 
                  Module No.                     
           
                       

Chapter    
                  
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်          
         
ပို့ချသူ                      
           
ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
1
 
Eng 4001
  Unit 1
   
English :  Question Format

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း

 09:00 AM
2
  Eng 4001
  Unit 2
   
English : Clothes and Appearance

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း

 09:25 AM
 3    Eng 4001   Unit 3
   
English: Exceptional People

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း

 09:49AM
4
   Eng 4001   Unit 4
   
English :
Superstitious and Beliefs

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း

10:13 PM
 5    Eng 4001   Unit 5
 
English :
Reading and Television

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း

 10:39 PM
6
 
 Eng 4002   Unit 1
   
English:  Changing Times

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း

 11:07AM
 7    Eng 4002
  Unit 2
   
English:    Buying and Selling

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း

 11:29 AM
8
   Eng 4002   Unit 3
   
English:  Animals

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း

 11:54 AM
9
  Chem 4101
  I
 
Inorganic Chemistry V : Stability of Isotopes


ဒေါက်တာသဇင်လွင်

12:15 PM
10
   Chem 4101    2    
Inorganic Chemistry V:
Symmetry and Point Groups (Part 1)

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်

 12:39 PM
 11    Chem 4101    2    
Inorganic Chemistry V:
Symmetry and Point Groups (Part 2)

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်

 01:02 PM
12
   Chem 4101   3
   Inorganic Chemistry V:
Toxicological Effects of Mercury and Arsenic Compounds Part-I

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်

 01:24 PM
 13    Chem 4101    3    
Inorganic Chemistry V:
Toxicological Effects of Mercury and Arsenic Compounds Part-II

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်

 01:48 PM
 14    Chem 4107    1    
Inorganic Chemistry VI:
Actinide Elements

   ဒေါက်တာသဇင်လွင်    02:12 PM
15

Chem 4108
3


Physical Chemistry VI:
Quantum Chemistry II


ဒေါက်တာတင်မမပြုံး

 02:35 PM
16    Chem 4103   3
   
Organic Chemistry V:
Fundamental Concepts of Organic Spectroscopy I

  ဒေါက်တာအေးအေးနိုင်

 02:59 PM
 17    Chem 4109    1    
Organic Chemistry VI:
Nucleophilic Addition to Carbonyl Group

   ဒေါက်တာအေးအေးနိုင်    03:23 PM
 18    Chem 4104    1    
Analytical Chemistry III:  Separation By Extraction And Chromatographic  Methods: Extraction  Analysis

  ဒေါက်တာထွန်းအောင်

 03:46 PM
 19    Chem 4104    2    
Analytical Chemistry III:
Fundamental of Electrode Processes

  ဒေါက်တာထွန်းအောင်

 04:10 PM
 20    Chem 4110    2    
Analytical Chemistry IV :
Complex Formation Equilibrium

  ဒေါက်တာထွန်းအောင်

 04:34 PM
21
   Chem 4105    3  
Research Methodology:
Research Design

  ဒေါက်တာတင်မမပြုံး

 04:58 PM
22
   Chem 4105   4
   
Research Methodology:
Data Collection and Analysis

  ဒေါက်တာတင်မမပြုံး

 05:20 PM
 23    Chem 4105    5    
Research Methodology:
Report Writing and Presentation

   ဒေါက်တာတင်မမပြုံး    05:44 PM
 24    Chem 4111    1    
Introduction to Nano science :
Basic Concepts of Chemical Kinetic

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်

 06:06 PM
 25    Chem 4111    2    
Introduction to Nanoscience:
Basic Techniques for Fabrication of Nanomaterials

   ဒေါက်တာသဇင်လွင်
ဒေါက်တာခင်ဆန်းဝေ
ဒေါက်တာသဇင်ဝင်း
   06:31 PM