Calendar

| Thursday, 12 September 2019 |
Global event

12- September - 2019 ( Thursday )

9:00 AM » Friday, 13 September, 9:00 AM


ဒုတိယနှစ် ရူပဗေဒ အထူးပြု


စဉ်
         

Module  No.                   
         
Chapter
         

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                 
           
ပို့ချသူ          
ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
1
  Eng 2001
  Unit I  
English : Trees and Erosion                                                 

  ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း
  09:00 AM
2
   Eng 2001   Unit 2
 
 English:
The History of Yangon I

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
   09:24 AM
 3    Eng 2001   Unit 3
 
 English:
The History of Yangon II

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:44 AM
 4    Eng 2001   Unit 4
 
 English:
The History of Yangon III

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   10:09 AM
5
   Eng 2002   Unit 31
 
 English:
How Soil is Formed

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   10:33AM
 6    Eng 2002   Unit 32
   
English:
The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   10:57AM
 7    Eng 2002   Unit 33
   
English:
Art

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   11:20AM
 8    Eng 2002   Unit 40
   
English:
Irrigation

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   11:45AM
9

Phys  2101

1


Mathematical Physics :
Vector Analysis


ဒေါက်တာဒိန်ဆမ်းနွမ်
ဒေါက်တာလဲ့လဲ့ခင်

12:11 PM
10
   Phys  2101    1  
 Mathematical Physics :
Vector Analysis II

  ဒေါက်တာခင်ခင်ချို
   12:34 PM
 11  
 Phys  2101    2    
Mathematical Physics :
Vector Differentiation

  ဒေါ်အေးမြခိုင်
   12:56 PM
12
 
 Phys  2101    3    
Mathematical Physics :
Vector Integration

  ဦးနေမင်းအောင်
   01:20 PM
 13    Phys  2102    2    
Computational Physics :
Second Order Differential Equations (Part 1)

   ဒေါက်တာမို့မို့    01:41 PM
 14    Phys  2103   1
 
 Electric and Magnetic Fields :
Static Electric Field (Part 1)

  ဒေါက်တာနုနုလွင်
   02:07 PM
 15    Phys  2103    3    
Electric and Magnetic Fields :
Steady Electric Current

  ဒေါ်အိရွှေစင်
   02:30 PM
 16    Phys  2103    3    
Electric and Magnetic Fields :
Electric Field in a Dielectrics

  ဒေါက်တာနုနုလွင်
   02:54 PM
 17    Phys  2103    4    
Electric and Magnetic Fields:
Magnetic Field of Steady Current

  ဒေါက်တာသီသီဝင်း
   03:18 PM
 18    Phys  2103    5    
Electric and Magnetic Fields:
Induced Electromotive Force

   ဒေါက်တာသီသီဝင်း    03:33 PM
19
  Phys  2104      1  
Thermal Physics : 
First Law of Thermodynamic

  ဒေါက်တာမျိုးနန္ဒာမွန်
  03:58 PM
20
 
Phys  2105           
  1
   
Atomic Physics : 
Properties of Electromagnetics Radiation

  ဒေါက်တာခင်ခင်ချို
  04:22 PM
 21    Phys  2105    2    
Atomic Physics :
Waves and Particles

  ဒေါက်တာခင်ခင်ချို
   04:46 PM
 22     Phys  2105    2    
Atomic Physics :
The Special Theories of Relativity

   ဒေါက်တာစုသော်တာ    05:09 PM
 23    Phys  2107   3
   
Statistical Mechaics :
Applications of Quantum Statistics

  ဒေါ်အိသဇင်ဝင်း
   05:34 PM
 24    Phys  2108   1
   
Optics : Light

  ဒေါ်အေးသန္တာအောင်
   05:58 PM
25

Math 2001
1


Mathematics I :
 Analytical Solid Geometry


ဒေါ်တင်စန်းကြည်

06:21 PM
 26    Math 2001   3
   
Mathematics I :
Function of Several Variables

  ဒေါ်ခင်သူဇာစန်းလွင်
   06:41 PM
 27    Math 2004   1
   
Mathematics II :
Second Order Linear Differential Equation

  ဒေါ်ခင်မွန်မွန်သိမ့်
   07:07 PM
 28    Math 2004    3  
 Mathematics II:
Power Series Solution of Linear Differential Equations

   ဒေါ်ခင်သူဇာစန်းလွင်    07:32 PM







Events underway
Global event

11 - September - 2019 ( Wednesday )

Wednesday, 11 September, 9:00 AM » 9:00 AM


ပထမနှစ် ပထဝီဝင် အထူးပြု

စဉ်
     
 
Module     No                               
                            
Chapter    
       

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                                                                    
        
ပို့ချသူ

ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်:
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂
 
   ၁+၂   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
 မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14  
 မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
21

Eng 1001

Unit-2

English:
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
03:02 PM
 22   Eng 1001
  Unit-3
 
English:
 Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  03:26 PM
 23    Eng 1001   Unit-4
 
English:
Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   03:50 PM
 24   Eng 1001
  Unit-5
 
English:
Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   04:13 PM
 25   Eng 1001
   Unit-6  
English:
The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   04:38 PM
 26   Eng 1001
   Unit-7  
English:
Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  05:03 PM
 27   Eng 1001
   Unit-8  
English:
His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   05:27 PM
 28   Eng 1001
  Unit-9
 
English:
 His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
  05:50 PM
 29   Eng 1001
  Unit-10
 
English:
 Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   06:14 PM
 30  
Eng 1002
 
  Unit-1
   English :
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  06:37 PM
 31   Eng 1002
  Unit-2 
   
English :  
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:01 PM
 32   Eng 1002
  Unit-3 
   
English :     
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:22 PM
 33   Geog 1101
  1  
Physical Geography: 
Landform Analysis and Landform Classification                       

  ဒေါက်တာနီလာအေး
   07:50 PM
 34  
Geog 1101
 
   2    
Physical Geography:   
Gradation, Weathering and Mass Movements

  ဒေါက်တာနီလာအေး
  08:07 PM
 35  
Geog 1101
 
   3    
Physical Geography :
Land Sculpture By Underground Water and Streams   
                         
  ဒေါက်တာမြင့်မြင့်ဝင်း
  08:31 PM
 36    Geog 1101    4    
Physical Geography:
Land Forms of Arid Regions

  ဒေါ်လှိုင်လှိုင်ထွေး
   08:55 PM
 37    Geog 1103   1
   
Climatology :
The Earth and its Movement

  ဒေါက်တာမြင့်မြင့်ဝင်း
  09:19 PM 
38

Geog 1102
1

Map Work & Basic Techniques I:   Measurement of Angle and Direction
               

ဒေါက်တာနီလာအေး

 09:40 PM
 39   Geog 1102 
  2  
Map Work & Basic Techniques I:    Determination of Location, Scales and Plans

  ဦးအောင်ဖုန်းကျော်
  10:04 PM
 40   Geog 1102 
  3
   
Map Work and Basic Techniques I :
Graphical Representation

  ဦးအောင်ဖုန်းကျော်
  10:31 PM
 41   Geog 1102 
   4    
Map Work and Basic Techniques I :
Semi-Logarithmic Graphs and Double Logarithmic Graphs

  ​ဒေါ်ဌေးဌေးညို
  10:56 PM
 42  
Geog 1104
 
   1    Map Work & Basic Techniques I:    Isolines   ဦးအောင်ဖုန်းကျော်
  11:19 PM
 43    Geog 1104    2    
Geography (Map Work & Basic Techniques)II:
Weather Map

  ​ဒေါ်ဌေးဌေးညို
   11:42 PM
 44   Hist 1003
  2
 
World History to 1500 I:                                Indian Civilization      

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  12:05 AM
 45   Hist 1003
  3    
World History to 1500 I:   
Chinese Civilization

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  12:28 AM
 46   Hist 1003
   4    
World History to 1500 I:  
Southeast Asian Civilization 

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  12:54 AM
 47  
Hist 1006
 
   1    World History to 1500 I:
Greek Civilization
  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  01:19 AM
 48    Hist 1006    3    
World History to 1500 II:
Medieval European Civilization

  ​ဒေါ်ခွါညိုဦး
  01:43 AM
49
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar: 
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   02:06 AM
50

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  :
 History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

02:29 AM
 51    AM 1002   1    
မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

  ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း
  02:53 AM