Calendar

| Tuesday, 8 December 2020 |
Global event

8- December - 2020 ( Tuesday ) & 9 - December -2020 (Wednesday)

9:00 AM » Thursday, 10 December, 9:00 AM


ဒုတိယနှစ် သင်္ချာအထူးပြု

စဉ်
        
Module          No.                 
                
 Chapter
         

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                                         
            
ပို့ချသူ          
ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
1
  Eng 2001
  Unit 1
 
English : Trees and Erosion                                    
  ဒေါ်ဆွေနိုင်ထွန်း
  09:00 AM
2
   
Eng 2001

  Unit 3
   English:
The History of Yangon II
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:24 AM
3
 
 Eng 2001

  Unit 4
   
English:
The History of Yangon  III    
                                                        
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:49 AM
 4    Eng 2001    Unit 21
   
English : Trees and Erosion 

   ဒေါ်အိရွှေစင်ပြုံး    10:13 AM
5
   Eng 2001    Unit 22
   
English:
The History of Yangon I

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    10:37 AM
 6    Eng 2001    Unit 23
   
English:
The History of Yangon  II   
                                         
   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    11:01 AM
7
    Eng 2002   Unit 31
   
English:
How Soil is Formed

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   11:25 AM
 8    Eng 2002    Unit 31    
English:
How Soil is Formed

   ဒေါ်ခိုင်မျိုးဇင်    11:49 AM
 9     Eng 2002   Unit 32
   
English:
The Jungle Cocks

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:11 PM
 10     Eng 2002   Unit 33
   
English:
Art

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   12:35 PM
 11    Eng 2002    Unit 33    
English:
Art

   ဒေါ်စုစုထွေး    01:00 PM
 12     Eng 2002   Unit 40 
 
 English:
 Irrigation

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   01:24 PM
13
   Math 2101   1
   
Complex Variables I:
 Analytic Function

  ဒေါ်မြမြဝင်း
  01:50 PM
14

Math 2101

2

Complex Variables I :
Elementary Functions


ဒေါ်မြမြဝင်း

02:14 PM
15
   
Math 2101

   3+4    Complex Variables I:   
Integrals, Residues and Poles
  ဒေါ်မြမြဝင်း
   02:37 PM
16
   
Math 2107

   1    Linear Algebra I:
Vector Spaces
  ဒေါ်စုမြစန္ဒီ
   03:01 PM
 17    Math 2107    2    
Linear Algebra I :
Matrices

  ဒေါ်နှင်းဝေဖြူ
   03:26 PM
18
   Math 2102   1
   
Calculus of Several Variables: Functions of Several Variables

  ဒေါက်တာနှင်းလဲ့ရည်
  03:49 PM
19
  Math 2102   
  2  
Calculus of Several Variables : Multiple Integrals

  ဒေါက်တာနှင်းလဲ့ရည်
  04:13 PM
20
   
Math 2108

   1  
 Ordinary Differential Equations :   Second Order Linear Differential Equations

  ဒေါ်သဉ္ဇာလှိုင်
   04:37 PM
 21    Math 2108    1a    
Ordinary Differential Equations:
Differential Equations and Mathematical Models

   ဒေါ်ဇာခြည်စိမ့်စိမ့်အောင်    05:05 PM
22
   Math 2108    2    
Ordinary Differential Equations:
Higher Order Linear Differential Equations

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
  05:32 PM
 23    Math 2108    3    
Ordinary Differential Equations :
System of First Order Linear Differential Equations

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
   05:59 PM
 24    Math 2103    2    
Vector Algebra and Statics:
Statics of a Particle

  ဒေါ်စုမြစန္ဒီ
   06:22 PM
 25    Math 2109    1  
 Vector Calculus and Dynamics :
Vector Calculus

  ဒေါ်အေးအေးမူ
   06:47 PM
26
   Math 2104   1    
Descrete Mathematics I:  Permutations and Combinations

  ဒေါက်တာသွယ်သွယ်အေး
  07:09 PM
27

 Math 2104
2

Discrete Mathematics I : Recurrence Relations


ဒေါက်တာသွယ်သွယ်အေး

07:33 PM
28
   
Math 2110

   1    Discrete Mathematics II :  
Graph Theory
  ဒေါက်တာသွယ်သွယ်အေး
   07:57 PM
29

Math 2105
1

Theory of Sets I  :
Equivalent Sets and De-numerable  Sets


ဒေါက်တာခင်အေးအေး

08:22 PM
30
   Math  2111    1    
Theory of Sets II:
 Well-Ordered Sets and Ordinal Numbers

  ဒေါ်ဇာခြည်စိမ့်စိမ့်အောင်
   08:38 PM










Events underway
Global event

7 - December - 2020 ( Monday)

Monday, 7 December, 9:00 AM » 9:00 AM


ပထမနှစ် ဥပဒေပညာအထူးပြု

စဉ်    
       
Module     No                               
                        
Chapter  
      

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                                

ပို့ချသူ                         

ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ
ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့်
 ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့်
နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ
လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း
ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့်
ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 AM
 12  
မ ၁၀၀၂
 
  ၁+၂
  ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
 မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့်
ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14    
မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53 PM
 15    
မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18    
မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1    
English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English: 
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

03:25 PM
23
   Eng 1001    Unit-2    
English: 
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English: 
Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English:
Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4    
English:
Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English:
 Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English:
The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
  05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English:
Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
   06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English:
His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
  06:40 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English:
His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
  07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English:
Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:27 PM
 33    
Eng 1002

   Unit-1    English :
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51  PM
34
   Eng 1002    Unit-11    
English :
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35   Eng 1002
  Unit-12
   
English :
 Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:42 PM
 36    Eng 1002    Unit-12  
 English :
 Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37   Eng 1002
  Unit-13
   
English :  
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002    Unit-13    
English :  
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   Law 1101 
   2  
Introduction to the Study of Law:
 Legal Education in Myanmar

  ဒေါ်နွယ်နွယ်ထွန်း
   10:13 PM
 40   Law 1101
  3+6
 
Introduction to the Study of Law:
The Nature and the Meaning of Law &
Method of  Studying Law

  ဒေါ်နွယ်နွယ်ထွန်း
  10:39 PM
 41   Law 1101
  4+5
   
 Introduction to the Study of Law:
Sources of Law & Classification of Law

  ဒေါ်နွယ်နွယ်ထွန်း
  11:04 PM
 42    Law 1103    1  
 Introduction to the Study of Law II :
 Legal Research Methods

  ဒေါ်နွယ်နွယ်ထွန်း
  11:27 PM
 43   Law 1102
  1    
History of State and Law:
The State

  ဒေါ်ဉာဏ်သီညွန့်
   11:52 PM
 44
  Law 1102
   2    
History of State and Law :
The Law

  ဒေါ်ဉာဏ်သီညွန့်
   12:16 AM
45
   Law 1102   3
   
History of State and Law :
Law and Legal Administration in the Era of Myanmar Kings

   ဒေါ်ဖြူဝင့်သူ    12:41 AM
 46   Law 1102
   4
 
History of State and Law:
Law of Myanmar Naing-Ngan Under the Colonial Rules

  ဒေါ်ဉာဏ်သီညွန့်
  01:07 AM
 47    Law 1104    1+2    
Jurisprudence
The meaning and Nature of Jurisprudence
The Concept of Law and Schools of Jurisprudence

   ဒေါ်ဖြူဝင့်သူ    01:32 AM
 48   Eco 1001
  1
 
 Principles of Microeconomics:
Nature and Scope of Economics

  ဦးဇော်မျိုးလွင်
  01:55 AM
 49   Eco 1002
  1+2
   
Principles of Macroeconomics:
Introduction to Macroeconomics &
The Expenditure and Income Component of GNP

  ​ဒေါ်သဉ္ဖာအောင်
  02:20 PM
 50
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar :
Land & People

  ဉီးကျော်ဇင်ထွန်း

02:44 AM
 51

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  :
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 03:07 AM
 52    AM 1001    2    
Aspects of Myanmar  :
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    03:31 AM
 53
  AM 1002
   1  
မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး
 
  ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း
  04:08 AM