Calendar

| Friday, 5 June 2020 |
Global event

5- June - 2020 ( Friday)

9:00 AM » 5:00 PM


စတုတ္ထနှစ် မြန်မာစာအထူးပြု

စဉ်
       
Module No.             
       
Chapter        
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                           
     
ပို့ချသူ
      
ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်

   Eng 4001
  Unit 1
   
English : Question Format

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  09:00 AM

  Eng 4001
  Unit 2
   
English : Clothes and Appearance

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  09:25 AM
 ၃   Eng 4001
  Unit 3
 
 English :  Exceptional People

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  09:49 AM 

  Eng 4001
   Unit 4  
 English :
Superstitious and Beliefs

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  10:13 AM 

   Eng 4001    Unit 5    
English :
Reading and Television

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  10:39 AM
 ၆   Eng 4002
  Unit 1
   
English : Changing Times

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  11:07 AM 

  Eng 4002
  Unit 2
 
 English : Buying and Selling

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  11:29 AM 

  Eng 4002
   Unit 3
   
English : Animals

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း

11:54 AM


မ-၄၁၀၁




ဝတ္ထု
(၁) ငါးရာ့ငါးဆယ်ဝတ္ထု
(၂) နှင်းငွေ့တထောင့် မိုးတမှောင့်ဝတ္ထု


ဒေါက်တာမာလာ

12:15 PM
၁၀
 
  မ-၄၁၀၆
   ၁  
ပြဇာတ်-
ဝိဇယပြဇာတ် လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   12:40 PM
 ၁၁    မ-၄၁၀၂
 
 
ပျို့-
ဘလ္လာတိယပျို့

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
  01:04 PM
 ၁၂   မ-၄၁၀၇
 
 
ဇာတိမာန်စာပေ

  ဒေါက်တာသန်းထိုက်
   01:27 PM
၁၃
  မ-၄၁၀၃
   ၁  
ဘာသာစကား (၁)                                           
ပင်းယခေတ်၊ အင်းဝခေတ် မြန်မာကျောက်စာ(၇)ချပ်နှင့် ရွှေစည်းခုံ မွန်ကျောက်စာ(က)မျက်နှာ၊ (ခ)မျက်နှာ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
  01:52 PM
 ၁၄    မ-၄၁၀၃    ၂    
ဘာသာစကား (၁)
"ရွှေစည်းခုံမွန်ကျောက်စာ (က)မျက်နှာနှင့် (ခ)မျက်နှာ တို့မှ သဒ္ဒါအသုံးအနှုန်းများ"

   ဒေါက်တာကြင်သာမြင့်    02:17 PM
 ၁၅   မ-၄၁၀၈
   ၁  
ဘာသာစကား (၂)                                           
ပင်းယခေတ်၊ အင်းဝခေတ် မြန်မာကျောက်စာ(၇)ချပ်နှင့် ရွှေစည်းခုံ မွန်ကျောက်စာ(ဂ)မျက်နှာ၊ (ဃ)မျက်နှာ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
  02:39 PM
 ၁၆    မ-၄၁၀၈    ၂    
ဘာသာစကား (၂)                                            
ပင်းယခေတ်၊ အင်းဝခေတ် မြန်မာကျောက်စာ(၇)ချပ်နှင့် ရွှေစည်းခုံ မွန်ကျောက်စာ(ဂ)မျက်နှာ၊ (ဃ)မျက်နှာ

   ဒေါက်တာခင်စန်းဝင့်    03:03 PM
၁၇

မ-၄၁၀၄




ဘာသာဗေဒ၊ သဒ္ဒဗေဒ (၁)


ဒေါက်တာသက်သက်မာ

03:30 PM
 ၁၈   မ-၄၁၀၉
 
 
ဘာသာဗေဒ၊ သဒ္ဒဗေဒ (၂)

  ဒေါက်တာသက်သက်မာ
  03:53 PM
၁၉

မ-၄၁၀၅




သုတေသန နည်းပညာ၊ မြန်မာဒေသိယစကားများ-၁


ဒေါက်တာဥမ္မာသူ

04:17 PM
၂၀
  မ-၄၁၁၀
   ၁  
မြန်မာဒေသိယစကားများနှင့် သုတေသနလက်တွေ့-၂

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
  04:41 PM








Global event

6.6. 2020 ( Saturday) & 7.6. 2020 (Sunday)

5:00 PM » Monday, 8 June, 9:00 AM



ပြန်လည်ထုတ်လွှင့်မည့်သင်ခန်းစာများ ( ၁- ရက်- တနင်္လာနေ့၊ ဇွန်လ ၂၀၂၀ ခုနှစ်) မှ (၅- ရက် - သောကြာနေ့၊ ဇွန်လ ၂၀၂၀) ထိ

စဉ်   
          
                                        
 
ထုတ်လွှင့်မည့်ဘာသာရပ်

            
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်                                             
 ၁   
ပထမနှစ် သင်္ချာအထူးပြု

  5- June - 2020 (Friday) 05:00 PM
 ၂    
ဒုတိယနှစ် ဉပဒေပညာအထူးပြု

  6- June - 2020 (Saturday) 02:14 PM
 ၃    
တတိယနှစ် စီးပွားစီမံအထူးပြု

   7- June - 2020 (Sunday) 08:26 AM
 ၄    
ပထမနှစ် သတ္တဗေဒအထူးပြု

   7- June - 2020 (Sunday) 08:26 PM
















Events underway
Global event

4 - June -2020 (Thursday )

Thursday, 4 June, 9:00 AM » 9:00 AM


ပထမနှစ်သတ္တဗေဒ အထူးပြု

စဉ် 
     
 

Module No                            
                             
 Chapter    
        
သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                  

ပို့ချသူ

ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေ‌ွေထွ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   9:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
 မ ၁၀၀၂

  ၁+၂   ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
   12:17 PM
 13  
 မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14  
 မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   1:13 PM
 16    
မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1a  
 English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English: 
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

 03:25PM
23
   Eng 1001    Unit-2a    
English: 
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English: 
Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English:
Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
26
   Eng 1001    Unit-4a    
English:
Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English:
 Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English:
The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English:
Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
   06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English:
 His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English:
His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
   07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English:
Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
 33    
Eng 1002

  Unit-1
   English :
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:51 PM
34
   Eng 1002    Unit-11    
English :
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35   Eng 1002
  Unit-12
   
English :
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   08:42 PM
 36    Eng 1002    Unit-12a    
English :
Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37   Eng 1002
  Unit-13
   
English : 
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002    Unit-13a    
English : 
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   Zool 1101
  1  
Organization & Variety of Life:
Cell Theory, Cell Structure and Functions

  ဒေါက်တာဉမ္မာအုန်း
   10:13PM
 40
  Zool 1101
  1
   
Organization & Variety of Life :
Nucleus, Cell Cycle and Cell Division

  ဒေါက်တာတင်တင်မြင့်
   10:35 PM
 41  
 Zool 1101

   2   Organization & Variety of Life:
Animals Tissues
  ဒေါက်တာလီလီမြင့်
   10:57 PM
 42    Zool 1101   2
   
Organization & Variety of Life :
Organs and Organ Systems

  ဒေါက်တာခင်မီမီ
   11:17 PM
43


Zool 1101                    

3
Organization & Variety of Life:
Variety of Life

ဒေါ်မေသက်ဦး

 11:42 PM
 44  
Zool 1102
 
  1
  Life Processes & Homeostasis:
Nutrition
  ဒေါ်သူဇာမိုး
   12:06 AM
 45    Zool 1102    1    
Life Processes and Homeostasis
Digestive System

   ဒေါ်သိန်းသိန်းမြင့်    12:30 AM
 46   Zool 1102
   2    
Life Processes & Homeostasis:
Cellular Respiration

  ဒေါက်တာဖြိုးမမလင်း
   12:54 AM
47
   Zool 1102   3
   
Life Processes & Homeostasis:
Transport

  ဒေါ်သူဇာမိုး
   01:17 AM
 48   Chem 1001    1    
General Chemistry I:
The Electronic Structures of Atoms and Periodic Properties and Chemical Bonds

  ဒေါက်တာသဇင်လွင်
ဒေါက်တာနွယ်နီဝင်း
ဒေါ်ထက်ထက်သိန်းစိန်
   01:39 AM
 49   Chem 1002   2
   
General Chemistry II:
The Properties of Solution

  ဒေါက်တာဉမ္မာကို
   02:02 AM
 50   Chem 1002    3    
General Chemistry II:
Aliphatic Compounds II

  ဒေါက်တာဉမ္မာကို
   02:26 AM
 51  
Bot 1001
 
   2   Varieties of Plants and their Relatives: Cell, Tissue and Organ
  ဒေါ်ဖြူဖြူလှ
   02:50 AM
52
   Bot 1001    2+3    Varieties of Plants and their Relatives :
The Invisible Kingdom Viruses and Kingdoms Monera
   ဒေါ်လွင်လွင်မော်    03:11 AM
53
  Bot 1001
  6
   
Varieties of Plants and their Relatives:
Kingdom Plantae

  ဒေါက်တာလှထိုက်ထိုက်အောင်
   03:36 AM
 54   Bot 1002
   1  
 Importance of Plants:
Plants for Food

  ဒေါ်ခင်လွန်းကျင်
   03:56 AM
55
  AM 1001
   1  
Aspects of  Myanmar:
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   04:16 AM
56

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  :
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 04:39 AM
 57    AM 1001    2a    
Aspects of Myanmar  :
History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    05:02 AM
58

AM 1002
1


မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း

 05:30 AM