Calendar

| Tuesday, 26 May 2020 |
Global event

26- May -2020 (Tuesday )

9:00 AM » Wednesday, 27 May, 9:00 AM

ပထမနှစ် သမိုင်းအထူးပြု

စဉ်    
     
 
Module     No                               
                                  
Chapter    
             

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                                                                             
       
ပို့ချသူ

ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂ 

  ၁+၂
  ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
 မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35  PM
 14  
မ ၁၀၀၂
 
   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
မ ၁၀၀၂
 
   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07 PM
 19  
မ ၁၀၀၂
 
   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English: Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1a    
English: Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English:  Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

03:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2a    
English:  Science and Scientists

    ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
26
   Eng 1001   Unit-4a    
English: Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
  06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English: His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
  07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English: Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
 33  
Eng 1002
 
  Unit-1
   English :
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51 PM
34
   Eng 1002    Unit-11    
English :
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35   Eng 1002
  Unit-12
   
English :  
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   08:42PM
 36    Eng 1002    Unit-12a    
English :  
Bananas

  ဒေါ်စုစုထွေး
   09:02 PM
 37   Eng 1002
   Unit-13    
English :
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002    Unit-13a  
 English :
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
39


Hist 1101


2
World History to 1500 I: 
 Indian Civilization                 

ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း

 10:13 PM
 40   Hist 1101 
  3  
World History to 1500 I: 
Chinese Civilization  

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  10:37 PM
 41   Hist 1101 
  4  
World History to 1500 I: 
Southeast Asian Civilization   

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
   11:01 PM
 42  
Hist 1103
 
   1    World History to 1500 II: 
 Greek Civilization      
  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
  11:26 PM
 43    Hist 1103    3    
World History to 1500 II:
Medieval European Civilization

  ဒေါ်ခွါညိုဦး
   11:50 PM
 44   Hist 1102
  1
 
World History 1500-1900  I:   
The Beginnings of Capitalist Society

  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   12:13 AM
45
   Hist 1102    1a    
World History 1500-1900  I:
The Beginnings of Capitalist Society

   ဒေါ်နန့်အေးစမ်းနွယ်    12:34 AM
46
   Hist 1102   2
 
World History 1500-1900  I:  
Development of Early Capitalist Society

  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   01:01 AM
47
   Hist 1102   3
 
World History 1500-1900  I:  
Oversea Expansion

  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   01:25 AM
 48  
Hist 1104
 
  1
   World History 1500-1900  II: 
 Bourgeois Revolution
  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   01:49 AM
 49  
Hist 1104
 
  2
   World History 1500-1900  II: 
Industrial Revolution and It's Consequences
  ဒေါ်အေးသန္တာလွင်
   02:13 AM
 50    Geog 1003
  1
 
Geography of ASEAN Countries:  
Nature and Physical Setting

  ဒေါက်တာမေနန်းရီ
   02:37 AM
 51   Geog 1003
  2
 
Geography of ASEAN Countries:   
Cultural Landscape of Southeast Asia 

  ဒေါ်လှိုင်လှိုင်ထွေး
   03:00 AM
 52    Geog 1003    5,1 & 5,2
 
 Geography of ASEAN Countries:
Brunei Darussalam and Cambodia

  ဒေါ်လှိုင်လှိုင်ထွေး
   03:23 AM
 53   Geog 1004
  1
   
Geography of Myanmar:  
Location, Size, Shape and Boundaries & Physical Fetures and Drainage

  ဒေါ်လှိုင်လှိုင်ထွေး
   03:47 AM
 54    Geog 1004    4    
Geography of Myanmar :
Climate

   ဒေါ်ကေသီစိုး    04:10 AM
55
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar:
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   04:37AM
56

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  :
 History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 05:00 AM
 57    AM 1001    2a    
Aspects of Myanmar  :
 History

   ဒေါ်နန့်အေးစန်းနွယ်    05:23 AM
58

 AM 1002
1


မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

 

ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း

05:51 AM















Events underway
Global event

25 - May - 2020 ( Monday )

Monday, 25 May, 9:00 AM » 9:00 AM



စတုတ္ထနှစ် သင်္ချာအထူးပြု

စဉ်
         
Module           No.            
                    
Chapter   
    သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                             
                         
ပို့ချသူ          
ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
1
   Eng 4001
  Unit 1
           
 
English :Question Format
                                        

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  09:00 AM
2
   
Eng 4001

  Unit 2 
   English :  
Clothes and Appearance
  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   09:25 AM
 3    
Eng 4001

  Unit 3
   English :
Exceptional People
  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   09:49 AM
4
   Eng 4001    Unit 4    
English :
Superstitious and Beliefs

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   10:13 AM
 5    Eng 4001   Unit 5 
   
English :
Reading and Television

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   10:39 AM
 6    
Eng 4002

  Unit 1 
   English : 
Changing Times
  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   11:07 AM
 7    Eng 4002   Unit 2
   
English :
Buying and Selling

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
   11:29 AM
8
   Eng 4002   Unit 3
   
English :
Animals

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  11:54 AM
9

Math 4101
1


Analysis -III :
Sequence and Series of the Functions


ဒေါက်တာဒေါ်ဝင်းကြည်

12:15 PM
10

 Math 4101   1
   
Analysis -III :
The Riemann Integral and The Riemann Stieltjes Integral

  ဒေါ်စုမြစန္ဒီ
  12:39 PM
11
   
Math 4107

   1    
Analysis IV :  
Sequences and Series of Functions

  ဒေါ်ခင်မွန်မွန်သိမ့်
  01:02 PM
12

Math 4102   1


Numerical Analysis -I : Introduction to Numerical Analysis

  ဒေါက်တာဝေဝေထွန်း
  01:27 PM
13
   Math 4108   1
   
General Topology I:
Topology of the Line and Plane

  ဒေါက်တာချိုဝင်း
   01:48 PM
 14    Math 4103    1    
Linear Programming:
Basic Properties of Linear Programs

  ဒေါ်ဇာခြည်စိမ့်စိမ့်အောင်
   02:16 PM
15

Math 4109
  1  
Abstract Algebra :
Introduction to Group Theory


ဒေါက်တာကြည်ကြည်သန်း
  02:39 PM
16

Math 4104
1

Partial Differential Equation : Fourier Series, Integrals and Transforms


ဒေါ်သိင်္ဂီပုလဲ

03:03 PM
17
   Math 4104    1    
Partial Differential Equations :
Partial Differential Equations

   ဒေါ်နှင်းဝေဖြူ    03:23 PM
18

 Math 4104
  2
   
Partial Differential Equations : The Methods of Separation of Variables and Fourier Series Solutions

  ဒေါက်တာမြင့်ခင်
  03:49 PM
19
   
 Math 4110

  1
   
Stochastic Process II :
Specific Gravity of Mixture

  ဒေါက်တာခင်ဌေးကြည်
  04:13 PM
 20    Math 4105
   2    
Stochastic Process I:
Marcov Chain

   ဒေါ်စုမြစန္ဒီ    04:38 PM
 21    Math 4111  1
   
Stochastic Process II:
The Exponential Disturibution

  ဒေါ်ဇာခြည်စိမ့်စိမ့်အောင်
   04:59 PM