Calendar

| Thursday, 13 February 2020 |
Global event

13 - February- 2020 ( Thursday)

9:00 AM » Friday, 14 February, 9:00 AM



ပထမနှစ် စီးပွားစီမံ အထူးပြု

စဉ်      
    
 
Module     No                               
                          
Chapter    
      

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                          
        
ပို့ချသူ                         

ထုတ်လွှင့်မည့်
အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ


ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်


ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ


ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်


ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း


ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ


ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ


ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   11:57 PM
 12  
မ ၁၀၀၂
 
  ၁+၂
  ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ

ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
 မ ၁၀၀၂

   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်

ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14  
မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်

ဒေါက်တာဥမ္မာသူ
   12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း

ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
 မ ၁၀၀၂

   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း

ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ

ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ

ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07 PM
 19  
 မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ

ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20 PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English:
Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
 21
   Eng 1001    Unit-1    
English:
Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English:
Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

03:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2    
English:
Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
24
  Eng 1001
  Unit-3
 
English: 
Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
25
   Eng 1001   Unit-4
 
English:
Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4    
English:
Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
27
  Eng 1001
  Unit-5
 
English:
 Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
28
  Eng 1001
   Unit-6  
English:
The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
29
  Eng 1001
   Unit-7  
English:
Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
   06:16 PM
30
  Eng 1001
   Unit-8  
English:
His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   07:04 PM
31
  Eng 1001
  Unit-9
 
English:
His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
   07:27 PM
32
  Eng 1001
  Unit-10
 
English:
Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:51 PM
 33  
Eng 1002
 
   Unit-1    English :
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:15 PM
 34    Eng 1002    Unit-11    
English :
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:42 PM
 35    Eng 1002    Unit-12
   
English :
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:02PM
 36    Eng 1002    Unit-12    
English :
Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:26 PM
 37    Eng 1002    Unit-13
   
English :
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:48 PM
 38    Eng 1002    Unit-13    
English:
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    10:13 PM
 40   Math 1005
  1  
Mathematics I:
Permutations, Combinations and Multi-functional Theorem

  ဒေါ်ဆွေဆွေဝင်း
   10:38 PM
41

Math 1005
1

Mathematics I:
Mathematical Logic  
         

ဒေါက်တာလတ်လတ်

 11:02 PM
 42    Math 1005    7    
Mathematics I :
Straight Lines

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
   11:26 PM
 43    Math 1006    3    
Mathematics II:
Limits and Continuity

  ဒေါက်တာနွဲ့ယဉ်မိုး
   11:48 PM
 44   BM 1101 
  1  
Economics I(A):
An Introduction

  ဒေါ်ယဉ်မျိုးဦး
   12:11 AM
 45    
BM 1101

   2    Economics I(A):
Demand
  ဒေါ်သဉ္ဇာအောင်
  12:32 AM
 46    BM 1102    8    
Economics I(B):
Production

  ဦးသူရအောင်
   12:54 AM
47
  BM 1103
  1  
Elementary Accounting :
Introduction of Accounting

  ဒေါ်နှင်းစုရှိန်
   01:18 AM
 48  
BM 1103
 
  2
   Elementary Accounting :
Double Entry Book-Keeping
  ဒေါ်ပိုးဇာခြည်အောင်
  01:43 AM
 49    BM 1104    1    
Business Organization:
Introduction

  ဦးဟိန်းလတ်
   02:05 AM
 50   BM 1105
  1
 
Business Statistics I(A) :
Introduction to Statistics

  ဒေါ်သူဇာလှိုင်ဦး
   02:29 AM
 51    BM 1105    3    
Business Statistics I(A):
Measure of Location

  ဦးဇော်မျိုးလွင်
   02:52 AM
 52    BM 1106    9    
Business Statistics I(B):
Index Number

  ဦးဇော်မျိုးလွင်
   03:16 AM
53
  AM 1001
  1  
Aspects of  Myanmar :
Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   03:39 AM
54

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  :
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 04:02 AM
55

AM 1002
1


 မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး

ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း

04:30 AM










Events underway
Global event

11 -February -2020 (Tuesday )-12 -February -2020 (Wednesday )

Tuesday, 11 February, 9:00 AM » 9:00 AM



ပထမနှစ် စိတ်ပညာအထူးပြု
စဉ်   
     
 
Module     No                               
                            
Chapter    
       

သင်ခန်းစာခေါင်းစဉ်                                                                                       
        

ပို့ချသူ                         

ထုတ်လွှင့်မည့်အချိန်
 1   မ ၁၀၀၁
 
 
ကျစွာမင်း မိထွေးတော်ကျောက်စာမှ ပုဂံခေတ် ရှု့ထောင့်အထွေထွေ

  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   09:00 AM
2

မ ၁၀၀၁

၂+၃


ဝေဿန္တရာ၊ ဇာလီ၊ ကဏှာဇိန်စကားပြေနှင့် ရဲသော် မသေ သေသော်ငရဲလား စကားပြေ လေ့လာချက်


ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ

09:14 AM
 3   မ ၁၀၀၁
  ၄+၅
 
ဟံသာ၀တီကြောင်းချီ အမိန့်တော်ပြန်တမ်းကြီးနှင့် ပန်းပဲရွာမှာ အပ်ရောင်းနိုင်အောင် ကြိုးပမ်းကြရမည် စကားပြေလေ့လာချက်

  ဒေါ်ထွေးထွေးနိုင်
   09:33 AM
 4   မ ၁၀၀၁
  ၆+၇
 
အမျိုးနှင့် အမျိုးစောင့်တရားစကားပြေနှင့် ရှေ့နေထူး ဦးတူစကားပြေ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာခင်မာဝင်း
   09:49 AM
 5   မ ၁၀၀၁ 
  ၈+၁၇
 
မြန်မာစာတိုးတက်ပေဦးမည်ဆောင်းပါးနှင့် နီတိ ဆုံးမစာ(ကဗျာ)ပုတ္တောဝါဒဆုံးမစာ

  ဒေါက်တာရွှေစင်အောင်
   10:06 AM
 6   မ ၁၀၀၁
   ၉+၁၀  
တောင်တွင်းရွှေပြည်ကဗျာနှင့် နှမလက်လျှော့နေလေ တော့ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမွန်မွန်အောင်
   10:25 AM
 7   မ ၁၀၀၁
   ၁၁+၁၂  
ရွှေရုပ်သွင်နှင့် သဘင်မြင်းခင်းစစ်အင်ကျင်း ကဗျာ လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာမာလာ
   10:42 AM
 8   မ ၁၀၀၁ 
  ၁၃+၁၄
 
ပိန်းကောလှေငယ်ရှင် တျာချင်းနှင့် ဝေရွှန်းစန္ဒာချီရတု လေ့လာချက်

  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   11:03 AM
 9   မ ၁၀၀၁
   ၁၅+၁၆  
ဆယ့်နှစ်ရာသီဘွဲ့လေးဆစ်နှင့် ဆယ်အိမ်မင်း စည်းစိမ်လွမ်းချင်း

  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   11:22 AM
 10   မ ၁၀၀၁
  ၁၈
 
မြန်မာသဒ္ဒါ

  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   11:37 AM
 11    မ ၁၀၀၁    ၁၉  
လုပ်ငန်းသုံးမြန်မာစာ

  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
   11:57 AM
 12  
မ ၁၀၀၂

  ၁+၂
  ခွန်အားရှိသောစာနှင့် အလှနှင့်ရသ
  ဒေါ်ဌေးတင့်
  12:17 PM
 13  
မ ၁၀၀၂
 
   ၃+၄   အမျိုးသားယဉ်ကျေးမှုနှင့် ပုဂံမြို့ဟောင်းနှင့် ကျွန်တော်
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   12:35 PM
 14    
မ ၁၀၀၂

   ၅+၆   ထားဝယ်လုံချည်နှင့် သိပါပြီအမေရယ်
  ဒေါက်တာဉမ္မာသူ
  12:53 PM
 15  
 မ ၁၀၀၂

   ၇+၈   နိုင်ငံတော်မျက်နှာနှင့် လမ်းဖောက်ခြင်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမွန်
   01:13 PM
 16  
မ ၁၀၀၂
 
   ၉+၁၀   ရှေးခေတ်ပုဂံပြည်နှင့် သူ့မှာတမ်း
  ဒေါက်တာအေးအေးမြင့်
   01:29 PM
 17    
မ ၁၀၀၂

   ၁၁+၁၂   မတ်လတော်လှန်ရေးကဗျာနှင့် သာသည့်မြေသို့ကဗျာ
  ဒေါ်ခိုင်ခိုင်သူ
   01:50 PM
 18    
မ ၁၀၀၂

   ၁၃+၁၄   တို့တိုင်းပြည်နှင့် တို့လူမျိုးကဗျာနှင့် မြန်မာ့ပြည်ထောင်ကဗျာ
  ဒေါက်တာချိုချိုတင့်
   02:07  PM
 19    
မ ၁၀၀၂

   ၁၅+၁၆   တမာမြေကဗျာနှင့် လက်သစ်တောင်တာဆုံးမစာ
  ဒေါက်တာဝင်းသန္တာ
   02:20  PM
 20
  Eng 1001
  Unit-1
   
English: Rice, Our Staple Food

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   02:38 PM
 21    Eng 1001    Unit-1    
English: Rice, Our Staple Food

   ဒေါ်ဖြူဖြူအောင်    03:02 PM
22

Eng 1001

Unit-2

English:  Science and Scientists


ဒေါ်ဝေဝေနှင်း

03:25 PM
 23    Eng 1001    Unit-2    
English:  Science and Scientists

   ဦးစိုင်းအောင်ဇင်ဦး    03:48 PM
 24   Eng 1001
  Unit-3
 
English:  Pepper

  ဒေါ်ဝင်းစန္ဒာသိန်း
  04:15 PM
 25    Eng 1001   Unit-4
 
English: Language

  ဒေါ်မိုးမိုးဆိုင်
   04:40 PM
 26    Eng 1001    Unit-4    
English: Language

   ဒေါ်မြတ်သီတာဇော်    05:03 PM
 27   Eng 1001
  Unit-5
 
English: Ngapi

  ဒေါ်မျိုးမျိုးထက်
   05:27 PM
 28   Eng 1001
   Unit-6  
English: The Olympic Games

  ဒေါ်အေးအေးကျော်
   05:51 PM
 29   Eng 1001
   Unit-7  
English: Jute

  ဒေါ်ပိုပိုဇော်
   06:16 PM
 30   Eng 1001
   Unit-8  
English: His Spouse I

  ဒေါ်ခင်ဆွေနွဲ့
   06:40 PM
 31   Eng 1001
  Unit-9
 
English:
His Spouse II

  ဒေါ်ခင်လဲ့ဝင်း
   07:04 PM
 32   Eng 1001
  Unit-10
 
English:
Cotton

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   07:27 PM
 33  
Eng 1002

   Unit-1    English :   
The Force of Gravity
  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  07:51 PM
 34    Eng 1002    Unit-11    
English :   
The Force of Gravity

   ဒေါ်ခင်ဆုဝေ    08:15 PM
 35    Eng 1002   Unit-12
 
 English :
Bananas

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
  08:42 PM
 36    Eng 1002    Unit-12    
English :
Bananas

   ဒေါ်စုစုထွေး    09:02 PM
 37    Eng 1002   Unit-13
   
English :
Dinosaurs

  ဒေါ်ဝေဝေနှင်း
   09:26 PM
 38    Eng 1002    Unit-13    
English :
Dinosaurs

   ဒေါ်အေမီသက်    09:48 PM
 39   Psy 1101
   1  
 Introduction to Psychology I:
Nature, Origins and Methods of Psychology            

  ဒေါက်တာနော်စေးစေးဖော
  10:13 PM
 40    Psy 1101    2    
Introduction to Psychology I:
Biological Foundations of Behavior

  ဒေါက်တာခင်ယမုံ
   10:39 PM
 41     Psy 1101    3    
Introduction to Psychology :
Sensation and Perception

   ဒေါက်တာသီရိလှိုင်    11:07 PM
 42   Psy 1103
   1    
 Introduction to Psychology II:
Memory

  ဒေါက်တာဉမ္မာခိုင်
   11:29 PM
 43    Psy 1103    2    
Introduction to Psychology :
Motivation

  ဒေါက်တာမအေး
   11:52 PM
 44    Psy 1103    4    
Introduction to Psychology II :
Intelligence

   ဒေါက်တာ ဉမ္မာခိုင်    12:20 AM
 45   Hist 1003
  2
 
World History to 1500 I:
 Indian Civilization      

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
   12:47 AM
 46   Hist 1003
   3    
World History to 1500 I:                                   Chinese Civilization

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
   01:10 AM
 47   Hist 1003
   4    
World History to 1500 I:                               Southeast Asian Civilization 

  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
   01:35 AM
 48  
Hist 1006

   1   World History to 1500 I:                              
Greek Civilization          
  ဒေါ်ခင်သော်တာထွန်း
   01:59 AM
 49    Hist 1006   3
   
World History to 1500 II:
Medieval European Civilization

  ဒေါ်ခွာညိုဦး
   02:24 AM
 50   Phil 1001
  1  
Logic in Practice I:                                     Introduction to Logic

  ဒေါက်တာနီလာဝင်း
   02:47 AM
 51   Phil 1001
   1    
Logic in Practice I:   
Validity and Invalidity, Two Kinds of Reasoning

  ဒေါ်ဝေဝေမြင့်
    03:14 AM
 52   Phil 1001 
   2    
Logic in Practice I: 
 A Study of Logical Fallacies

  ဒေါက်တာဝင်းဝင်းကြိုင်
    03:42 AM
 53   Phil 1001 
  3    
Logic in Practice I:
The Nature of Propositions & A Study of Immediate Inferences

  ဒေါ်အေးအေးချို
    04:06 AM
 54    Phil 100    3    
Logic in Practice I: 
 A Study of Propositions (Part II)

  ဒေါ်သီတာဝင်း
    04:35 AM
 55  
Phil 1001 
   4    
Logic in Practice I:
A Study of Mediate Inferences

  ဒေါ်သက်ဝေဝင်း
   04:57 AM
 56    Phil 1001
   4    
Logic in Practice I: 
 A Study of Immediate Inferences (Part II)

  ဒေါက်တာဟံဝင်း
   05:21 AM
 57   Phil 1001
   5    
Logic in Practice I:
 A Study of Mediate Inferences (Part I)

  ဒေါက်တာနီလာဝင်း
   05:45 AM
 58    Phil 1001
   5    
Logic in Practice I: 
 A Study of Mediate Inferences (Part II)

  ဒေါက်တာဝင်းဝင်းကြိုင်
   06:14 AM
 59    Phil 1001
   6    
Logic in Practice I:
 A Study of Mediate Inferences (Part I)

  ဒေါက်တာဟံဝင်း
   06:39 AM
 60    Phil 1003
   1    
Logic in Practice II: 
 The Nature of Induction (A Traditional View of Induction)

  ဒေါက်တာဟံဝင်း
   07:01 AM
 61    Phil 1003
   2    
Logic in Practice II:
Processes Subsidiary to Induction

  ဒေါက်တာနီလာဝင်း
   07:28 AM
 62   Phil 1003 
   3    
Logic in Practice II:
Two Basic Principles of Induction

  ဒေါ်သက်ဝေဝင်း
   07:54 AM
 63   Phil 1003
   4    
Logic in Practice II: 
 The Different Kinds of Induction

  ဒေါ်အေးအေးချို
   08:20 AM
 64    Phil 1003    4    
Logic in Practice II:
 Mill's Five Methods of Scientific Induction

  ဒေါ်သီတာဝင်း
   08:47 AM
 65   Phil 1003    5    
Logic in Practice II:  
Evaluation of Inductive Reasoning

  ဒေါက်တာဝင်းဝင်းကြိုင်
   09:09 AM
 66   Phil 1003
   6    
Logic in Practice II:
 A Study of Some New Theories of Induction

  ဒေါ်နွယ်နွယ်ဦး
   09:33 AM
 67   Phil 1003
   7    
Logic in Practice II:
  A Study Criteria for Causal Determination

  ဒေါက်တာနီလာဝင်း
   09:57 AM
 68
  AM 1001
   1  
Aspects of  Myanmar :
 Land & People

  ဦးကျော်ဇင်ထွန်း
   10:21 AM
 69

AM 1001

2

Aspects of Myanmar  : 
History


ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း

 10:44 AM
70
   AM 1001    2    
Aspects of Myanmar  : 
History

   ဒေါက်တာစန်းနွယ်ဝင်း    11:07 AM
 71

AM 1002



 မြန်မာ့ရေးရာ-
မြန်မာစာပေဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်လာပုံ၊ မြန်မာဘာသာ စကား၊ မြန်မာ့ရိုးရာယဉ်ကျေးမှုနှင့် မြန်မာ့ပညာရေး


ဒေါ်စိုးစိုးဝင်း

 11:34 AM